Идет загрузка документа (125 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Перечня регулируемых вредных организмов

Министерство аграрной политики
Перечень, Приказ от 29.11.2006 № 716
редакция действует с 10.09.2010

Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів

Наказ Міністерства аграрної політики України
від 29 листопада 2006 року N 716

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 грудня 2006 р. за N 1300/13174

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства аграрної політики України
 від 4 серпня 2010 року N 467

Відповідно до статті 25 Закону України "Про карантин рослин" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік регульованих шкідливих організмів, що додається.

2. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Костяк М. М.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Даний наказ набуває чинності з 1 січня 2007 року.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С. І.

 

Міністр 

Ю. Ф. Мельник 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. В. Дашкевич
 

 

ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів

А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

1. 

Aculops fuchsiae Keifer 

- галовий кліщ фуксії 

2. 

Oligonychus perditus Pritchard & Baker 

- ялівцевий кліщ. 

Комахи

1. 

Acleris gloverana Wals. 

- західна чорноголова листокрутка-брунькоїд 

2. 

Acleris variana Fern. 

- східна чорноголова листокрутка-брунькоїд 

3. 

Aeolesthes sarta Sols. 

- узбецький вусач 

4. 

Aleurocanthus spiniferus Quaint. 

- шипувата чорна білокрилка 

5. 

Aleurocanthus woglumi Ashby 

- чорна цитрусова білокрилка 

6. 

Amauromyza maculosa Mall. 

- хризантемний листяний мінер 

7. 

Anoplophora chinensis Forst. 

- вусач китайський 

8. 

Anoplophora glabripennis Motsh. 

- азіатський вусач 

9. 

Anthonomus bisignifer Schen. 

- суничний квіткоїд 

10. 

Anthonomus signatus Say 

- суничний брунькоїд 

11. 

Bactrocera dorsalis Hend. 

- східна фруктова муха 

12. 

Bactrocera zonata Saund. 

- персикова фруктова муха 

13. 

Bemisia tabaci Gen. 

- тютюнова білокрилка 

14. 

Cacoecimorpha pronubana Hubn. 

- гвоздична листокрутка 

15. 

Callosobruchus chinensis Linn. 

- китайський зерноїд 

16. 

Callosobruchus maculatus Fabr. 

- чотирьохплямистий зерноїд 

17. 

Carposina niponensis Wals. 

- персикова плодожерка 

18. 

Caryedon gonagra Fabr. 

- арахісовий зерноїд 

19. 

Ceratitis capitata Wied. 

- середземноморська плодова муха 

20. 

Ceratitis cosyra Walk. 

- мангова фруктова муха 

21. 

Ceratitis rosa Karch. 

- натальська фруктова муха 

22. 

Choristoneura conflictana Walk. 

- велика тополева листокрутка 

23. 

Choristoneura fumiferana Clem. 

- ялинова листокрутка 

24. 

Choristoneura occidentalis Freem. 

- східна ялинова листокрутка 

25. 

Choristoneura rosaceana Har. 

- скошенополоса листокрутка 

26. 

Conotrachelus nenuphar Herb. 

- плодовий довгоносик 

27. 

Cydia packardi Zell. 

- вишнева плодожерка 

28. 

Cydia prunivora Wals. 

- сливова американська плодожерка 

29. 

Dendrolimus sibiricus Tschetv. 

- сибірський шовкопряд 

30. 

Diabrotica barberi Smith & Lawr. 

- північний кукурудзяний жук 

31. 

Diabrotica speciosa Germ. 

- діабротика особлива 

32. 

Diabrotica undecimpunctata Man. 

- південний кукурудзяний жук 

33. 

Dinoderus bifoveolatus Woll. 

- каптурник багатоїдний 

34. 

Dryocosmus kuriphilus Yas. 

- азіатський каштановий галовий пильщик 

35. 

Epitrix cucumeris Har. 

- гарбузова блішка 

36. 

Epitrix tuberis Gent. 

- картопляна блішка 

37. 

Ips hauseri Reit. 

- киргизький гірський короїд 

38. 

Ips subelongatus Motsch. 

- великий модриновий короїд 

39. 

Lepidosaphes ussuriensis Bork. 

- усурійська комоподібна щитівка 

40. 

Liriomyza huidobrensis Blanc. 

- південний американський мінер 

41. 

Liriomyza sativae Blanc. 

- овочевий листяний мінер 

42. 

Liriomyza trifolii Burg. 

- конюшинний або хризантемний мінер 

43. 

Maconellicoccus hirsutus Green 

- жорстковолосий червець 

44. 

Malacosoma americanum Fabr. 

- східно-американський похідний шовкопряд 

45. 

Malacosoma disstria Hub. 

- лісовий похідний шовкопряд 

46. 

Malacosoma parallella Staud. 

- гірський кільчастий шовкопряд 

47. 

Margarodes vitis Philippi 

- виноградний червець 

48. 

Melanotus communis Gyll. 

- ковалик загальний 

49. 

Monochamus alternatus Hope 

- вусач мінливий 

50. 

Monochamus carolinensis Oliv. 

- вусач каролінський 

51. 

Monochamus marmorator Kirb. 

- вусач мармуровий 

52. 

Monochamus mutator Le Cont. 

- вусач змінний 

53. 

Monochamus nitens Bat. 

- вусач сяючий 

54. 

Monochamus notatus Drury 

- вусач помічений 

55. 

Monochamus obtusus Cas. 

- вусач тупий 

56. 

Monochamus scutellatus Say 

- вусач щитовий 

57. 

Monochamus titillator Fabr. 

- вусач дрібний 

58. 

Naupactus leucoloma Boh. 

- білокаймистий жук 

59. 

Numonia pyrivorella Mats. 

- грушева вогнівка 

60. 

Opogona sacchari Boj. 

- бананова міль 

61. 

Pissodes nemorensis Germ. 

- смолівка кедрова 

62. 

Pissodes strobi Peck. 

- смолівка веймутової сосни 

63. 

Pissodes terminalis Hop. 

- смолівка верхівок сосни 

64. 

Popillia japonica Newm. 

- японський жук 

65. 

Premnotrypes latithorax Pier. 

- широкогрудий андійський картопляний довгоносик 

66. 

Premnotrypes suturicallus Kusch. 

- мозолистий картопляний довгоносик 

67. 

Premnotrypes vorax Hust. 

- ненажерливий картопляний довгоносик 

68. 

Rhagoletis pomonella Walsh. 

- яблунева муха 

69. 

Rhagoletis cingulata Loew. 

- східна вишнева муха 

70. 

Rhagoletis indifferens Cur. 

- західна вишнева муха 

71. 

Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak. 

- кореневий червець 

72. 

Scirtothrips aurantii Faure. 

- південноафриканський цитрусовий трипс 

73. 

Scirtothrips citri Moul. 

- північний каліфорнійський цитрусовий трипс 

74. 

Scirtothrips dorsalis Hood. 

- чилійський жовтий чайний трипс 

75. 

Scolytus morawitzi Sem. 

- заболонник Моравіца 

76. 

Sinoxylon conigerum Gers. 

- каптурник зубчастий 

77. 

Sirex ermak Sem 

- чорно-блакитний рогохвіст 

78. 

Spodoptera eridania Cram. 

- південна совка 

79. 

Spodoptera frugiperda Smith 

- кукурудзяна листяна совка 

80. 

Spodoptera littoralis Boisd. 

- єгипетська бавовникова совка 

81. 

Spodoptera litura Fabr. 

- азіатська бавовникова совка 

82. 

Tecia solanivora Pov. 

- гватемальська картопляна міль 

83. 

Tetropium gracilicorne Reit. 

- тонковусий вусач 

84. 

Thrips palmi Karn. 

- трипс Пальмі 

85. 

Toxoptera citricida Kirk. 

- тропічна цитрусова попелиця 

86. 

Trogoderma granarium Ev. 

- капровий жук 

87. 

Tuta absoluta Meyr. 

- південноамериканська томатна міль 

88. 

Unaspis citri Comst. 

- апельсинова щитівка 

89. 

Xylotrechus altaicus Geb. 

- алтайський модриновий вусач 

90. 

Xylotrechus namanganensis Heyd. 

- наманганський вусач 

91. 

Zabrotes subfasciatus Boh. 

- бразильська бобова зернівка. 

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1. 

Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx 

- чорний рак гілок 

2. 

Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt 

- вілт (в'янення) дубу 

3. 

Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter 

- рак, синява деревини платану 

4. 

Chrysomyxa arctostaphyli Dietel 

- жовта іржа відьміних мітел ялини 

5. 

Cronartium coleosporioides J.C. Arthur 

- ріжкоподібна іржа 

6. 

Cronartium comandrae Peck 

- іржа командри 

7. 

Cronartium comptoniae J.C. Arthur 

- стовпчаста іржа сосни 

8. 

Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum. 

- веретеноподібна іржа 

9. 

Cronartium himalayense Bagchee 

- пухироподібна іржа сосни 

10. 

Cronartium kamtschaticum Jorstad 

- іржа японської білої сосни 

11. 

Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai 

- ріжкоподібна іржа букових 

12. 

Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx. 

- аскохітоз хризантем 

13. 

Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka 

- західна галоподібна іржа 

14. 

Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada 

- іржа груші і ялівцю 

15. 

Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck 

- бурувата іржа айви 

16. 

Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow 

- іржа американського глоду 

17. 

Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein 

- іржа яблуні і кедру 

18. 

Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada 

- іржа яблуні і ялівцю 

19. 

Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis 

- іржа тцуги 

20. 

Melampsora medusae

- іржа тополі 

21. 

Monilinia fructicola (Winter) Honey 

- плодова гниль 

22. 

Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr 

- коричневий плямистий опік хвої 

23. 

Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans 

- коричневий опік хвої сосни 

24. 

Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota 

- септоріоз хвої японської модрини 

25. 

Mycosphaerella populorum G.E. Thompson 

- септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі 

26. 

Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington 

- почорніння коріння 

27. 

Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma 

- фіалофорне в'янення гвоздики 

28. 

Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson 

- жовта кільцева гниль 

29. 

Phoma andigena Turkensteen 

- чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі 

30. 

Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart 

- плямистість яблуні 

31. 

Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert 

- техаська коренева гниль 

32. 

Phytophthora fragariae Hickman 

- фітофтороз коренів суниці 

33. 

Puccinia horiana P. Hennings 

- біла іржа хризантем 

34. 

Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton 

- диплодіоз кукурудзи 

35. 

Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton 

- диплодіоз кукурудзи 

36. 

Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue 

- сажка картоплі 

37. 

Tilletia indica Mitra 

- індійська сажка пшениці. 

Бактеріальні хвороби

1. 

Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al. 

- бактеріальний вілт гвоздики 

2. 

Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson 

- бактеріальне в'янення кукурудзи 

3. 

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi 

- бура гниль картоплі 

4. 

Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson. 

- жовта хвороба гіацинтів 

5. 

Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al. 

- бактеріальний опік рису 

6. 

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al 

- бактеріальна строкатість рису 

7. 

Xylella fastidiosa Wells et al. 

- бактеріоз винограду (хвороба Пірса) 

8. 

Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al. 

- бактеріальне в'янення винограду 

Вірусні хвороби

1. 

Cherry little cherry closterovirus (non-European) 

- клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні) 

2. 

Cherry rasp leaf nepovirus 

- неповірус рашпілеподібності листя черешні 

3. 

Chrysanthemum stem necrosis tospovirus 

- тосповірус некрозу стовбура хризантем 

4. 

Chrysanthemum stunt pospoviroid 

- віроїд уповільнення росту хризантем 

5. 

Impatiens necrotic spot tospovirus 

- тосповірус некротичної плямистості 

6. 

Peach rosette mosaic nepovirus 

- мозаїка розеток персика 

7. 

Potato Andean mottle comovirus 

- комовірус андійської плямистості картоплі 

8. 

Potato black ringspot nepovirus 

- вірусна чорна кільцева плямистість картоплі 

9. 

Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus 

- рабдовірус жовтої карликовості картоплі 

10. 

Potato yellow vein crinivirus 

- вірус пожовтіння жилок листя картоплі 

11. 

Raspberry ringspot nepovirus 

- неповірус кільцевої плямистості малини 

12. 

Strawberry latent C virus 

- латентна C-вірусна хвороба суниці 

13. 

Tobacco ringspot nepovirus 

- неповірус кільцевої плямистості тютюну 

14. 

Tomato ringspot nepovirus 

- неповірус кільцевої плямистості томатів. 

Нематоди

1. 

Aphelenchoides besseyi Christie 

- рисова нематода 

2. 

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle 

- соснова стовбурова нематода 

3. 

Globodera pallida (Stone) Behrens 

- бліда картопляна нематода 

4. 

Heterodera glycines Ichinohe 

- соєва нематода 

5. 

Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley 

- колумбійська галова нематода 

6. 

Meloidogyne fallax Karssen 

- несправжня колумбійська нематода 

7. 

Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen 

- несправжня галова нематода 

8. 

Radopholus similis (Cobb) Thorne 

- бананова свердлова нематода. 

Бур'яни

1. 

Ambrosia psilostachya D.C. 

- амброзія багаторічна 

2. 

Ambrosia trifida L. 

- амброзія трироздільна 

3. 

Bidens pilosa L. 

- череда волосиста 

4. 

Bidens bipinnata L. 

- череда двічіпірчаста 

5. 

Helianthus californicus D.C. 

- соняшник каліфорнійський 

6. 

Helianthus ciliaris D.C. 

- соняшник війчастий 

7. 

Ipomea hederaseae L. 

- іпомея плющеподібна 

8. 

Ipomea lacunosa L. 

- іпомея ямчаста 

9. 

Iva axillaris Pursh. 

- бузинник пазушний 

10. 

Polygonum pensylvanicum L. 

- гірчак пенсільванський 

11. 

Raimania laciniata Hill. 

- райманія розсічена 

12. 

Solanum carolinense L. 

- паслін каролінський 

13. 

Solanum elaeagnifolium Cav. 

- паслін лінійнолистий 

14. 

Solanum triflorum Nutt. 

- паслін триквітковий 

15. 

Striga lutea Lour. 

- стрига жовта 

16. 

Striga euphrasioides Benth. 

- стрига очанкоподібна 

17. 

Striga hermontica Benth. 

- стрига єгипетська. 

А-2
Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

Комахи

1. 

Diabrotica virgifera virgifera Le Conte 

- західний кукурудзяний жук 

2. 

Frankliniella occidentalis Perg. 

- західний квітковий трипс 

3. 

Hyphantria cunea Drury 

- американський білий метелик 

4. 

Phthorimaea operculella Zell. 

- картопляна міль. 

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1. 

Mycosphaerella linicola Naumov 

- пасмо льону 

2. 

Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival 

- рак картоплі. 

Бактеріальні хвороби

1. 

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al. 

- бактеріальний опік плодових. 

Вірусні хвороби

1. 

Beet necrotic yellow vein furovirus 

- вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія) 

2. 

Plum pox potyvirus 

- потівірус шарки сливи (віспа). 

Нематоди

1. 

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens 

- золотиста картопляна нематода. 

Бур'яни

1. 

Acroptilon repens L. 

- гірчак повзучий (степовий) 

2. 

Ambrosia artemisiifolia L. 

- амброзія полинолиста 

3. 

Cenchrus longispinus Fernald. 

- ценхрус довгоголковий 

4. 

Cuscuta alba J. Presl et C. Presl 

- повитиця біла 

5. 

Cuscuta approximata Bab. 

- повитиця зближена 

6. 

Cuscuta australis R. Br. 

- повитиця південна 

7. 

Cuscuta basarabica Buia 

- повитиця бесарабська 

8. 

Cuscuta campestris Yunck. 

- повитиця польова 

9. 

Cuscuta epilinum Weihe 

- повитиця льонова 

10. 

Cuscuta epithymum L. 

- повитиця чебрецева 

11. 

Cuscuta europaea L. 

- повитиця європейська 

12. 

Cuscuta gronovii Willd. 

- повитиця Гронова 

13. 

Cuscuta lupuliformis Krock. 

- повитиця хмельовидна 

14. 

Cuscuta monogyna Vahl. 

- повитиця одностовпчикова 

15. 

Cuscuta suaveolens Ser. 

- повитиця запашна 

16. 

Cuscuta trifolii Bab. 

- повитиця конюшинна 

17. 

Cuscuta viciae Schultz 

- повитиця викова 

18. 

Cuscuta Lehmanniana Bge. 

- повитиця Лемана 

19. 

Sorghum halepense (L.) Pers. 

- сорго алепське (гумай) 

20. 

Solanum rostratum Dunal. 

- паслін колючий. 

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

1. 

Lopholeucaspis japonica Cock. 

- японська паличкоподібна щитівка 

2. 

Quadraspidiotus perniciosus Comst. 

- каліфорнійська щитівка 

3. 

Viteus vitifolii Fitch. 

- виноградна філоксера. 

Хвороби рослин

Бактеріальні хвороби

1. 

Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff) 

- кільцева гниль картоплі 

2. 

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al. 

- бактеріальна плямистість листя кісточкових 

3. 

Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al. 

- чорна бактеріальна плямистість пасльонових. 

Вірусні хвороби

1. 

Potato spindle tuber pospiviroid 

- віроїд веретеноподібності бульб картоплі 

2. 

Tomato spotted wilt tospovirus 

- вірус плямистості томату (вілт). 

Нематоди

1. 

Ditylenchus destructor Thorne 

- стеблова нематода картоплі 

2. 

Ditylenchus dipsaci Filipjev 

- стеблова нематода. 

Бур'яни

1. 

Ailanthus altissima (Mill.) Swingle 

- айлант найвищий (китайський ясен). 

 

Начальник Головної
державної інспекції з
карантину рослин України
 

 
 
В. Є. Симонов
 

(Перелік у редакції наказу Міністерства
 аграрної політики України від 04.08.2010 р. N 467)

Опрос