Идет загрузка документа (121 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Перечня регулируемых вредных организмов

Министерство аграрной политики
Перечень, Приказ от 29.11.2006 № 716
редакция действует с 03.09.2019

Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів

Наказ Міністерства аграрної політики України
від 29 листопада 2006 року N 716

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 грудня 2006 р. за N 1300/13174

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказами Міністерства аграрної політики України
 від 4 серпня 2010 року N 467
,
від 16 липня 2019 року N 397

Відповідно до статті 25 Закону України "Про карантин рослин" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік регульованих шкідливих організмів, що додається.

2. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Костяк М. М.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Даний наказ набуває чинності з 1 січня 2007 року.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С. І.

 

Міністр 

Ю. Ф. Мельник 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. В. Дашкевич
 

 

ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів

А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні

Кліщі

1.

Aculops fuchsiae Keifer

- галовий кліщ фуксії

2.

Oligonychus perditus Pritchard & Baker

- ялівцевий кліщ

Комахи

1.

Acleris gloverana Wals.

- західна чорноголова листокрутка-брунькоїд

2.

Acleris variana Fern.

- східна чорноголова листокрутка-брунькоїд

3.

Aeolesthes sarta Sols.

- узбецький вусач

4.

Agrilus anxius Gory

- вузькозлатка березова бронзова

5.

Agrilus planipennis Fairmaire

- вузькозлатка ясенева смарагдова

6.

Aleurocanthus spiniferus Quaint.

- шипувата чорна білокрилка

7.

Aleurocanthus woglumi Ashby

- чорна цитрусова білокрилка

8.

Amauromyza maculosa Mall.

- хризантемний листяний мінер

9.

Anoplophora chinensis Forst.

- вусач китайський

10.

Anoplophora glabripennis Motsh.

- азіатський вусач

11.

Anthonomus bisignifer Schen.

- суничний квіткоїд

12.

Anthonomus signatus Say

- суничний брунькоїд

13.

Bactrocera dorsalis Hend.

- східна фруктова муха

14.

Bactrocera zonata Saund.

- персикова фруктова муха

15.

Bemisia tabaci Gen.

- тютюнова білокрилка

16.

Cacoecimorpha pronubana Hubn.

- гвоздична листокрутка

17.

Callosobruchus chinensis Linn.

- китайський зерноїд

18.

Callosobruchus maculatus Fabr.

- чотирьохплямистий зерноїд

19.

Carposina sasakii Matsum.

- персикова плодожерка

20.

Caryedon gonagra Fabr.

- арахісовий зерноїд

21.

Ceratitis capitata Wied.

- середземноморська плодова муха

22.

Ceratitis cosyra Walk.

- мангова фруктова муха

23.

Ceratitis rosa Karch.

- натальська фруктова муха

24.

Choristoneura conflictana Walk.

- велика тополева листокрутка

25.

Choristoneura fumiferana Clem.

- ялинова листокрутка

26.

Choristoneura occidentalis Freem.

- східна ялинова листокрутка

27.

Choristoneura rosaceana Har.

- скошенополоса листокрутка

28.

Conotrachelus nenuphar Herb.

- плодовий довгоносик

29.

Cydia inopinata Heinrich.

- маньчжурська плодожерка

30.

Cydia packardi Zell.

- вишнева плодожерка

31.

Cydia prunivora Wals.

- сливова американська плодожерка

32.

Dendrolimus sibiricus Tschetv.

- сибірський шовкопряд

33.

Diabrotica barberi Smith & Lawr.

- північний кукурудзяний жук

34.

Diabrotica speciosa Germ.

- діабротика особлива

35.

Diabrotica undecimpunctata Man.

- південний кукурудзяний жук

36.

Dinoderus bifoveolatus Woll.

- каптурник багатоїдний

37.

Dryocosmus kuriphilus Yas.

- азіатський каштановий галовий пильщик

38.

Epitrix cucumeris Har.

- гарбузова блішка

39.

Epitrix papa Orlova-Bienkowskaja

- картопляна блішка

40.

Epitrix subcrinita Le Conte

- західна картопляна блішка

41.

Epitrix tuberis Gent.

- картопляна блішка

42.

Halyomorpha halys Stal.

- жовто-бурий мармуровий клоп

43.

Ips hauseri Reit.

- киргизький гірський короїд

44.

Ips subelongatus Motsch.

- великий модриновий короїд

45.

Keiferia lycopersicella Wals.

- томатна міль-мінер

46.

Lepidosaphes ussuriensis Bork.

- уссурійська комоподібна щитівка

47.

Liriomyza huidobrensis Blanc.

- південний американський мінер

48.

Liriomyza sativae Blanc.

- овочевий листяний мінер

49.

Liriomyza trifolii Burg.

- конюшинний або хризантемний мінер

50.

Maconellicoccus hirsutus Green

- жорстковолосий червець

51.

Malacosoma americanum Fabr.

- східно-американський похідний шовкопряд

52.

Malacosoma disstria Hub.

- лісовий похідний шовкопряд

53.

Malacosoma parallella Staud.

- гірський кільчастий шовкопряд

54.

Margarodes vitis Philippi

- виноградний червець

55.

Melanotus communis Gyll.

- ковалик загальний

56.

Monochamus alternatus Hope

- вусач мінливий

57.

Monochamus carolinensis Oliv.

- вусач каролінський

58.

Monochamus marmorator Kirb.

- вусач мармуровий

59.

Monochamus mutator Le Conte

- вусач змінний

60.

Monochamus nitens Bat.

- вусач сяючий

61.

Monochamus notatus Drury

- вусач помічений

62.

Monochamus obtusus Cas.

- вусач тупий

63.

Monochamus scutellatus Say

- вусач щитовий

64.

Monochamus titillator Fabr.

- вусач дрібний

65.

Naupactus leucoloma Boh.

- білокаймистий жук

66.

Numonia pyrivorella Mats.

- грушева вогнівка

67.

Opogona sacchari Boj.

- бананова міль

68.

Pissodes nemorensis Germ.

- смолівка кедрова

69.

Pissodes strobi Peck.

- смолівка веймутової сосни

70.

Pissodes terminalis Hop.

- смолівка верхівок сосни

71.

Popillia japonica Newm.

- японський жук

72.

Premnotrypes latithorax Pier.

- широкогрудий андійський картопляний довгоносик

73.

Premnotrypes suturicallus Kusch.

- мозолистий картопляний довгоносик

74.

Premnotrypes vorax Hust.

- ненажерливий картопляний довгоносик

75.

Rhagoletis cingulata Loew.

- східна вишнева муха

76.

Rhagoletis fausta Osten Sacken.

- темнокрила вишнева муха

77.

Rhagoletis indifferens Cur.

- західна вишнева муха

78.

Rhagoletis mendax Curran.

- чорнична плодова муха

79.

Rhagoletis pomonella Walsh.

- яблунева муха

80.

Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.

- кореневий червець

81.

Saperda candida Fabr.

- скрипун яблуневий круглоголовий

82.

Scirtothrips aurantii Faure.

- південноафриканський цитрусовий трипс

83.

Scirtothrips citri Moul.

- північний каліфорнійський цитрусовий трипс

84.

Scirtothrips dorsalis Hood.

- чилійський жовтий чайний трипс

85.

Scolytus morawitzi Sem.

- заболонник Моравіца

86.

Sinoxylon conigerum Gers.

- каптурник зубчастий

87.

Sirex ermak Sem

- чорно-блакитний рогохвіст

88.

Spodoptera eridania Cram.

- південна совка

89.

Spodoptera frugiperda Smith

- кукурудзяна листяна совка

90.

Spodoptera littoralis Boisd.

- єгипетська бавовникова совка

91.

Spodoptera litura Fabr.

- азіатська бавовникова совка

92.

Tecia solanivora Pov.

- гватемальська картопляна міль

93.

Tetropium gracilicorne Reit.

- тонковусий вусач

94.

Thrips palmi Karn.

- трипс Пальмі

95.

Toxoptera citricida Kirk.

- тропічна цитрусова попелиця

96.

Trogoderma granarium Ev.

- капровий жук

97.

Unaspis citri Comst.

- апельсинова щитівка

98.

Xylotrechus altaicus Geb.

- алтайський модриновий вусач

99.

Xylotrechus namanganensis Heyd.

- наманганський вусач

100.

Zabrotes subfasciatus Boh.

- бразильська бобова зернівка

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx

- чорний рак гілок

2.

Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt

- вілт (в'янення) дуба

3.

Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter

- рак, синява деревини платану

4.

Chrysomyxa arctostaphyli Dietel

- жовта іржа відьміних мітел ялини

5.

Cronartium coleosporioides J.C. Arthur

- ріжкоподібна іржа

6.

Cronartium comandrae Peck

- іржа командри

7.

Cronartium comptoniae J.C. Arthur

- стовпчаста іржа сосни

8.

Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.

- веретеноподібна іржа

9.

Cronartium himalayense Bagchee

- пухироподібна іржа сосни

10.

Cronartium kamtschaticum Jorstad

- іржа японської білої сосни

11.

Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai

- ріжкоподібна іржа букових

12.

Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.

- аскохітоз хризантем

13.

Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka

- західна галоподібна іржа

14.

Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada

- іржа груші і ялівцю

15.

Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck

- бурувата іржа айви

16.

Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow

- іржа американського глоду

17.

Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein

- іржа яблуні і кедру

18.

Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada

- іржа яблуні і ялівцю

19.

Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis

- іржа тсуги

20.

Melampsora medusae Thmen

- іржа тополі

21.

Monilinia fructicola (Winter) Honey

- плодова гниль

22.

Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr

- коричневий плямистий опік хвої

23.

Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans

- коричневий опік хвої сосни

24.

Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota

- септоріоз хвої японської модрини

25.

Mycosphaerella populorum G.E. Thompson

- септоріоз, плямистість листя, рак, опік тополі

26.

Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington

- почорніння коріння

27.

Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma

- фіалофорне в'янення гвоздики

28.

Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson

- жовта кільцева гниль

29.

Phoma andigena Turkensteen

- чорний опік, фомозна плямистість листя картоплі

30.

Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart

- плямистість яблуні

31.

Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert

- техаська коренева гниль

32.

Phytophthora fragariae Hickman

- фітофтороз коренів суниці

33.

Puccinia horiana P. Hennings

- біла іржа хризантем

34.

Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton

- диплодіоз кукурудзи

35.

Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton

- диплодіоз кукурудзи

36.

Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue

- сажка картоплі

37.

Tilletia indica Mitra

- індійська сажка пшениці

Бактеріальні хвороби

1.

Acidovorax citrulli (Schaad et al.)

- бактеріальна плямистість гарбузових

2.

Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.

- бактеріальний вілт гвоздики

3.

Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson

- бактеріальне в'янення кукурудзи

4.

Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi

- бура гниль картоплі

5.

Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.

- жовта хвороба гіацинтів

6.

Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.

- бактеріальний опік рису

7.

Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al

- бактеріальна строкатість рису

8.

Xylella fastidiosa Wells et al.

- бактеріоз винограду (хвороба Пірса)

9.

Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.

- бактеріальне в'янення винограду

Вірусні хвороби

1.

Cherry little cherry closterovirus (non-European)

- клостеровірус дрібноплідності вишні (черешні)

2.

Cherry rasp leaf nepovirus

- неповірус рашпілеподібності листя черешні

3.

Chrysanthemum stem necrosis tospovirus

- тосповірус некрозу стовбура хризантем

4.

Chrysanthemum stunt pospoviroid

- віроїд уповільнення росту хризантем

5.

Impatiens necrotic spot tospovirus

- тосповірус некротичної плямистості

6.

Peach rosette mosaic nepovirus

- мозаїка розеток персика

7.

Potato Andean mottle comovirus

- комовірус андійської плямистості картоплі

8.

Potato black ringspot nepovirus

- вірусна чорна кільцева плямистість картоплі

9.

Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus

- рабдовірус жовтої карликовості картоплі

10.

Potato yellow vein crinivirus

- вірус пожовтіння жилок листя картоплі

11.

Raspberry ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості малини

12.

Strawberry latent C virus

- латентна С-вірусна хвороба суниці

13.

Tobacco ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості тютюну

14.

Tomato ringspot nepovirus

- неповірус кільцевої плямистості томатів

Нематоди

1.

Aphelenchoides besseyi Christie

- рисова нематода

2.

Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle

- соснова стовбурова нематода

3.

Globodera pallida (Stone) Behrens

- бліда картопляна нематода

4.

Heterodera glycines Ichinohe

- соєва нематода

5.

Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley

- колумбійська галова нематода

6.

Meloidogyne enterolobii Yang & Eisenback

- ентеролобіумова галова нематода

7.

Meloidogyne fallax Karssen

- несправжня колумбійська нематода

8.

Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen

- несправжня галова нематода

9.

Radopholus similis (Cobb) Thorne

- бананова свердлова нематода

Бур'яни

1.

Ambrosia psilostachya D.C.

- амброзія багаторічна

2.

Ambrosia trifida L.

- амброзія трироздільна

3.

Bidens pilosa L.

- череда волосиста

4.

Bidens bipinnata L.

- череда двічіпірчаста

5.

Helianthus californicus D.C.

- соняшник каліфорнійський

6.

Helianthus ciliaris D.C.

- соняшник війчастий

7.

Ipomea hederaseae L.

- іпомея плющеподібна

8.

Ipomea lacunosa L.

- іпомея ямчаста

9.

Iva axillaris Pursh.

- бузинник пазушний

10.

Polygonum pensylvanicum L.

- гірчак пенсільванський

11.

Raimania laciniata Hill.

- райманія розсічена

12.

Solanum carolinense L.

- паслін каролінський

13.

Solanum elaeagnifolium Cav.

- паслін лінійнолистий

14.

Solanum triflorum Nutt.

- паслін триквітковий

15.

Striga spp.

- стриги.

А-2
Карантинні організми, обмежено поширені в Україні

Комахи

1.

Diabrotica virgifera virgifera Le Conte

- західний кукурудзяний жук

2.

Frankliniella occidentalis Perg.

- західний квітковий трипс

3.

Hyphantria cunea Drury

- американський білий метелик

4.

Phthorimaea operculella Zell.

- картопляна міль

5.

Tuta absoluta Meyr.

- південноамериканська томатна міль

Хвороби рослин

Грибкові хвороби

1.

Mycosphaerella linicola Naumov

- пасмо льону

2.

Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival

- рак картоплі

Бактеріальні хвороби

1.

Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.

- бактеріальний опік плодових

Вірусні хвороби

1.

Beet necrotic yellow vein furovirus

- вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія)

2.

Plum pox potyvirus

- потівірус шарки сливи (віспа)

Нематоди

1.

Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens

- золотиста картопляна нематода

Бур'яни

1.

Acroptilon repens L.

- гірчак повзучий (степовий)

2.

Ambrosia artemisiifolia L.

- амброзія полинолиста

3.

Cenchrus longispinus Fernald

- ценхрус довгоголковий

4.

Cuscuta spp.

- повитиці

5.

Sorghum halepense (L.) Pers.

- сорго алепське (гумай)

6.

Solanum rostratum Dunal.

- паслін колючий.

Регульовані некарантинні шкідливі організми

Комахи

1.

Lopholeucaspis japonica Cock.

- японська паличкоподібна щитівка

2.

Quadraspidiotus perniciosus Comst.

- каліфорнійська щитівка

3.

Viteus vitifolii Fitch.

- виноградна філоксера

Хвороби рослин

Бактеріальні хвороби

1.

Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff)

- кільцева гниль картоплі

2.

Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.

- бактеріальна плямистість листя кісточкових

3.

Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al.

- чорна бактеріальна плямистість пасльонових

Вірусні хвороби

4.

Potato spindle tuber pospiviroid

- віроїд веретеноподібності бульб картоплі

5.

Tomato spotted wilt tospovirus

- вірус плямистості томату (вілт)

Нематоди

1.

Ditylenchus destructor Thorne

- стеблова нематода картоплі

2.

Ditylenchus dipsaci Filipjev

- стеблова нематода

Бур'яни

1.

Ailanthus altissima (Mill.) Swingle

- айлант найвищий (китайський ясен).

 

Генеральний Директор
Директорату безпечності та
якості харчової продукції

М. Мороз

(Перелік у редакції наказу Міністерства
 аграрної політики України від 04.08.2010 р. N 467
,
наказу Міністерства аграрної політики
 та продовольства України від 16.07.2019 р. N 397)

Опрос