Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка уплаты маячного сбора

Министерство транспорта и связи
Порядок, Приказ от 04.05.2006 № 423
Утратил силу

Про затвердження Порядку сплати маякового збору

Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України
від 4 травня 2006 року N 423

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
17 травня 2006 р. за N 576/12450

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства інфраструктури України
від 5 червня 2013 року N 343)

З метою упорядкування механізму сплати маякового збору відповідно до пункту 21 Положення про портові збори, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року N 1544, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок сплати маякового збору, що додається.

2. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Кушніренко А. В.):

2.1. В установленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Довести цей наказ до відома зацікавлених підприємств і організацій.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рябікіна П. Б.

 

Міністр 

В. В. Бондар 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. В. Дашкевич
 

 

ПОРЯДОК
сплати маякового збору

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 84 Кодексу торговельного мореплавства України та пункту 21 Положення про портові збори, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року N 1544 (далі - Положення про портові збори).

1.2. Порядок визначає механізм сплати на рахунки державної установи "Держгідрографія" (далі - Держгідрографія) коштів, отриманих від маякового збору.

1.3. Цей Порядок є обов'язковим для застосування усіма суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від підпорядкованості та форми власності, які відповідно до Положення про портові збори, справляють із суден маяковий збір.

1.4. Порядок відображення у бухгалтерському обліку доходів від маякового збору та порядок оперативного обліку і звітності про доходи від маякового збору визначені Порядком обліку та використання коштів від портових зборів, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 25.08.2004 N 783 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.09.2004 за N 1100/9699.

Розділ 2. Механізм сплати маякового збору

2.1. Сплата маякового збору здійснюється судновласниками безпосередньо або через морських агентів, які є представниками судновласників, на банківські рахунки Держгідрографії.

2.2. Маяковий збір справляється із суден, визначених пунктом 21 Положення про портові збори, при кожному заходженні судна у порт або проходженні його транзитом, крім проходження Керч-Єнікальського каналу транзитом.

2.3. Нарахування маякового збору здійснюється уповноваженим представником Держгідрографії на підставі наданої морським агентом або судновласником інформації з умовного об'єму судна, який обчислюється в кубічних метрах і дорівнює добутку трьох величин (довжина судна, ширина судна і висота борту судна), зазначених в обмірному свідоцтві (головні розмірення) чи в документі, що його замінює.

2.4. При нарахуванні маякового збору застосовуються тарифи, коефіцієнти та знижки, передбачені чинним законодавством України.

2.5. Не пізніше дати заходження судна у порт морський агент або судновласник подає уповноваженому представнику Держгідрографії інформацію про захід судна за формою, що наведена у додатку, копію обмірного свідоцтва, при необхідності - класифікаційне свідоцтво, коносамент та інші документи, необхідні для нарахування маякового збору і виписки рахунку на сплату маякового збору. Морський агент або судновласник відповідають за достовірність наданої інформації.

2.6. У разі заходу судна у порт у вихідний, святковий або неробочий день, інформація та документи про захід судна у порт подаються морським агентом або судновласником уповноваженому представнику Держгідрографії у перший робочий день після вихідних, святкових та неробочих днів.

2.7. Уповноважений представник Держгідрографії виписує рахунок на сплату маякового збору не пізніше однієї доби після отримання відповідної інформації від морського агента або судновласника про захід судна у порт. Рахунок передається морському агенту або судновласнику під підпис із зазначенням дати його отримання.

2.8. Кошти від маякового збору мають бути перераховані морським агентом або судновласником на рахунок Держгідрографії не пізніше 5 банківських днів після дати виписки рахунку.

2.9. Маяковий збір сплачується у безготівковій формі для суден, що плавають під прапором України, - у національній валюті України, а для суден, що плавають під іноземним прапором, - у вільно конвертованій валюті.

2.10. Комісія за банківські операції при перерахуванні маякового збору на рахунки Держгідрографії сплачується морським агентом за рахунок судновласника або безпосередньо судновласником.

2.11. Контроль за правильністю та повнотою справляння маякового збору покладається на Держгідрографію.

2.12. Морські порти щомісячно, до 5 числа місяця, наступного за звітним, надають інформацію Держгідрографії про судна групи А і Б відповідно до Положення про портові збори, які протягом місяця заходили до порту і сплачували маяковий збір.

2.13. Акти звірки взаєморозрахунків між морськими агентами або судновласниками та Держгідрографією мають проводитись на вимогу однієї із сторін, але не менш ніж один раз на рік.

 

Директор Департаменту
фінансового регулювання та
соціально-економічної політики
 

 
 
А. Демчук
 

 

Інформація для виписки рахунку

Морський агент (судновласник) ____________________________________

Дата подачі інформації _____________ 

N
з/п 

Назва судна 

Прапор судна 

Тип судна 

Розміри судна за обмірним свідоцтвом 

Порт заходу 

Мета заходу судна в порт 

Вид рейсу (каботажний, закордонний) 

Дата заходу - виходу з порту 

Кількість палуб;

Наявність вантажу на верхній палубі (крім твіндечних суден) 

Примітка 

L, м 

В, м 

Н, м 

10 

11 

12 

13 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Додаток: 

1. Копії Міжнародних Обмірних Свідоцтв агентованих суден - __________ арк.

2. Класифікаційне свідоцтво - ________арк. 

Менеджер 

________________________ (Прізвище та ініціали) 

М. П. 

  

Примітки:

1. При заповненні графи N 4 вказується належність судна до суден типу РО-РО, РО-ФЛОУ, ОБО, контейнеровозів, худобовозів, ліхтеровозів, автомобілевозів або інші конструктивні особливості судна.

2. Інформація надається повноважному представнику державної установи "Держгідрографія".

3. Класифікаційне свідоцтво (подається у разі необхідності застосування коефіцієнта при обчисленні об'єму судна) при нарахуванні маякового збору.

 

Директор Департаменту
фінансового регулювання та
соціально-економічної політики
 

 
 
А. Демчук
 

Опрос