Идет загрузка документа (108 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Правил использования номерных знаков, установки (нанесения) опознавательных знаков, цветографических схем, надписей и специальных сигналов на транспортных средствах Вооруженных Сил Украины

Минобороны
Приказ, Правила от 10.04.2006 № 184
редакция действует с 10.06.2016

Про затвердження Правил використання номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах Збройних Сил України

Наказ Міністра оборони України
від 10 квітня 2006 року N 184

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
20 квітня 2006 р. за N 462/12336

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства оборони України
 від 12 листопада 2013 року N 766
,
 від 4 травня 2016 року N 237

(Зміни передбачені пунктом 9 Змін, затверджених наказом Міністерства оборони України від 12 листопада 2013 року N 766, внесені не будуть у зв'язку з некоректністю вказівок до змін)

Згідно з пунктом 13 статті 8 Закону України "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України", постанов Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. N 47 "Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів" (зі змінами) та від 18 січня 2001 р. N 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами" (зі змінами), пункту 30 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 (зі змінами), та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність з вимогами чинного законодавства України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила використання номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах Збройних Сил України, що додаються.

2. Наказ Міністра оборони України від 13 лютого 1995 року N 28 "Про номерні, розпізнавальні та попереджуючі знаки, написи та позначення на транспортних засобах Збройних Сил України" (зі змінами) скасувати.

3. Наказ розіслати до окремої військової частини.

 

Міністр оборони України  

А. С. Гриценко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Міністр внутрішніх
справ України
 

 
Ю. В. Луценко
 

 

ПРАВИЛА
використання номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах Збройних Сил України

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила встановлюють єдиний порядок обліку і розподілу номерних знаків за серіями та цифровими позначеннями, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах Збройних Сил України.

1.2. Для транспортних засобів, зареєстрованих відповідно до вимог Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів Збройних Сил України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року N 1032 (далі - транспортні засоби), згідно з ДСТУ 4278:2012 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні вимоги. Правила застосування", затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 29 грудня 2012 року N 1525 (далі - ДСТУ 4278:2012), номерні знаки поділяються за призначеністю на два типи, наведені в таблиці.

1.3. Номерні знаки виготовляються із застосуванням цифрових позначень від "0" до "9" та літер української абетки. Кількість цифр на номерних знаках - 5, кількість літер - 1.

Два останніх символи номерного знака - літера та цифра - є серією номерного знака.

1.4. Кількість номерних знаків на транспортних засобах повинна становити:

на всіх типах автомобілів, автобусів, тягачів колісних, тягачів-транспортерів, шасі, тракторів - два номерні знаки, що встановлюються спереду та ззаду;

на мотоциклах, причепах, напівпричепах - один, що встановлюється тільки ззаду.

Номерні знаки відповідного зразка встановлюються на транспортних засобах тільки в передбачених за конструкцією місцях, указаних підприємством-виробником.

Номерні знаки не повинні зменшувати кути переднього та заднього звисів транспортного засобу.

Забороняється змінювати розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх.

1.5. Форми номерних знаків, їх габаритні розміри, розташування літер і цифр на них та їх висота, розміри та розташування отворів для закріплення знаків повинні відповідати вимогам ДСТУ 4278:2012 та ДСТУ 3650:2012 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови", затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 29 грудня 2012 року N 1525 (далі - ДСТУ 3650:2012) (додаток 1).

1.6. Відповідно до ДСТУ 3650:2012 знаки типів 9 та 10 повинні виготовлятися штампуванням з листового алюмінію згідно з ГОСТ 21631 або стрічки з алюмінію згідно з ГОСТ 13726 завтовшки не менше ніж 0,8 мм. Дозволяється їх виготовлення з листової сталі згідно з ГОСТ 19904 або іншої листової сталі, яка забезпечує потрібну міцність і довговічність знаків. Колір поля знаків - чорний. Колір літер, цифр та ребра жорсткості - білий.

1.7. Номерні знаки повинні бути чистими та достатньо освітленими відповідно до пункту 30.2 розділу 30 "Номерні розпізнавальні знаки, написи та позначення" Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306 (далі - ПДР).

1.8. Номерний знак, який присвоюється транспортному засобу, записується в технічний талон транспортного засобу Збройних Сил України (далі - технічний талон), форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 року N 47 "Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів".

Технічний талон видається на транспортний засіб, зареєстрований підрозділом військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (далі - ВІБДР ВСП).

Замовлення бланків технічних талонів здійснюється управлінням безпеки дорожнього руху (Головною військовою інспекцією безпеки дорожнього руху) Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України (далі - ГВІБДР).

1.9. Діапазони номерних знаків закріплюються за військовими частинами та видаються на транспортні засоби, виходячи з такого розподілу:

для всіх типів автомобілів, автобусів, тягачів колісних, тягачів-транспортерів, шасі, тракторів, мотоциклів - серії з літерами А, В, Е, К, Н, Р, С, Т;

для причепів, напівпричепів - серії з літерами І, М, О, Х.

(розділ 1 у редакції наказу Міністерства
 оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

2. Облік, розподіл, порядок проведення звірки та вилучення діапазонів номерних знаків

2.1. Облік діапазонів номерних знаків здійснюється ГВІБДР за всі військові частини, а також підрозділом військової інспекції безпеки дорожнього руху Центрального управління Військової служби правопорядку по місту Києву і Київській області (далі - ВІБДР ЦУ ВСП), підрозділами військової інспекції безпеки дорожнього руху територіальних управлінь Військової служби правопорядку (далі - ВІБДР ТУ ВСП), підрозділами військової інспекції безпеки дорожнього руху зональних відділів (відділень) Військової служби правопорядку (далі - ВІБДР ЗВ ВСП) за військові частини, які дислокуються в зонах їх діяльності, у Книзі обліку діапазонів номерних знаків транспортних засобів Збройних Сил України (додаток 2).

(абзац перший пункту 2.1 у редакції наказу
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

Облік діапазонів номерних знаків військової частини здійснюється у Книзі обліку діапазонів номерних знаків машин і причепів (додаток 4 до Правил).

Зміни в облік вносяться у міру їх надходження.

2.2. Розподіл та видачу діапазонів номерних знаків на транспортні засоби здійснюють ПБДР ГУ ВСП та ПБДР ТУ ВСП.

Розподіл діапазонів номерних знаків проводиться так, щоб у з'єднанні було 3 - 5, а у військовій частині - 1 - 2 серії.

Видача діапазону номерних знаків на транспортні засоби здійснюється на підставі заявки командира військової частини (додаток 5 до Правил).

Для отримання номерних знаків командир військової частини подає заявку до відповідного органу автотехнічного забезпечення, де військова частина перебуває на обліку та забезпеченні (додаток 6 до Правил).

2.3. Порядок проведення звірки обліку діапазонів номерних знаків.

ПБДР ЦУ ВСП та ПБДР ТУ ВСП подають в ПБДР ГУ ВСП відомості про закріплення діапазонів номерних знаків за військовими частинами, що дислокуються у зонах їх діяльності, за формою, наведеною у додатку 7 до Правил, - щорічно (за станом на 1 січня - подається до 20 січня);

ПБДР ЗВ ВСП подають у ПБДР ТУ ВСП відомості про закріплення діапазонів номерних знаків за військовими частинами, що дислокуються у зоні їх діяльності, за формою, наведеною у додатку 7 до Правил, - щорічно (за станом на 1 грудня - подається до 10 грудня);

військові частини проводять звірку з ПБДР ВСП, у зоні діяльності яких вони дислокуються, під час проведення технічного огляду транспортних засобів, при проведенні організаційних заходів (розформування, переформування, перепідпорядкування, передислокації тощо) та під час прийому-передачі посади заступника командира військової частини з озброєння (головного інженера, начальника автомобільної служби).

2.4. Вилучення діапазону номерних знаків здійснюється після зняття з обліку транспортних засобів у ході розформування військової частини (переформування, з передачею транспортних засобів в іншу військову частину) ПБДР ВСП на підставі заявки командира військової частини (додаток 8 до Правил), акта про знищення номерних знаків, або наряду відповідного органу постачання на передачу номерних знаків в іншу військову частину. Копія акта про знищення номерних знаків надається до відповідного органу постачання.

(абзац перший пункту 2.4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

Після вилучення діапазону номерних знаків ПБДР ВСП видають військовій частині Довідку про відсутність заборгованості по номерних знаках (додаток 9 до Правил).

ПБДР ГУ ВСП, на підставі заявки командира військової частини (додаток 10 до Правил) та довідки про відсутність заборгованості по номерних знаках від ПБДР ЦУ ВСП або ПБДР ТУ ВСП, видає довідку до ліквідаційного акта військової частини.

2.5. У випадках передачі транспортного засобу з однієї військової частини до іншої, а також у разі здачі в ремонт з виключенням з обліку військової частини, військові номерні знаки знімаються з транспортних засобів, написи та позначення зафарбовуються. Номерні знаки, які звільнилися, зберігаються за військовою частиною.

2.6. Забороняється передавати транспортні засоби з однієї військової частини до іншої з номерними знаками та встановлювати на транспортні засоби номерні знаки діапазонів, які не закріплені за військовою частиною.

3. Установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів

3.1. Установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортні засоби здійснюється згідно з їх призначеністю відповідно до вимог пункту 30 ПДР, постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами", ДСТУ 3689-98 "Дорожній транспорт. Знаки розпізнавальні транспортних засобів. Загальні технічні умови", затвердженого наказом Держстандарту України від 27 лютого 1998 року N 131, ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних, спеціалізованих і спеціальних служб. Загальні вимоги", затвердженого наказом Держстандарту України від 19 березня 1999 року N 120 (далі - ДСТУ 3849-99), наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 липня 2004 року N 822 "Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2004 року за N 1040/9639 (далі - наказ МВС України від 26 липня 2004 року N 822), та цих Правил.

(пункт 3.1 у редакції наказу Міністерства
 оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

3.2. Розпізнавальні знаки розміщуються на транспортному засобі на висоті 400 - 1600 мм від поверхні дороги так, щоб вони не обмежували оглядовість і їх було добре видно іншим учасникам дорожнього руху.

3.3. На транспортних засобах, обладнаних для перевезення особового складу, під час групового перевезення людей спереду та ззаду встановлюється розпізнавальний знак "Люди" - прямокутник жовтого кольору з каймою червоного кольору і чорним написом "Люди" (додатки 11, 12 до Правил).

3.4. На транспортних засобах, якими керують водії зі стажем до 2 років, у разі перевезення вантажним автомобілем пасажирів або небезпечних, великовагових чи великогабаритних вантажів, а також у випадках, коли максимальна швидкість транспортного засобу згідно з його технічною характеристикою або окремими умовами руху, визначеними уповноваженим підрозділом Національної поліції України, нижча за встановлену в пунктах 12.6 та 12.7 ПДР, розміщується (наноситься) ззаду ліворуч знак "Обмеження максимальної швидкості" - зображення дорожнього знака із зазначенням дозволеної швидкості (діаметр знака - не менше 160 мм, ширина кайми - 1/10 діаметра) (додаток 12 до Правил).

(пункт 3.4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 04.05.2016 р. N 237)

3.5. На транспортних засобах, що рухаються в колоні, спереду і ззаду розміщується розпізнавальний знак "Колона" - квадрат жовтого кольору з каймою червоного кольору, в який вписано літеру "К" чорного кольору (додаток 12 до Правил).

3.6. На транспортних засобах, що перевозять небезпечні вантажі, з усіх боків розміщується знак "Інформаційна таблиця небезпечного вантажу" (додаток 13 до Правил). Крім того, на транспортних засобах, що перевозять такі вантажі, з боків та ззаду розміщується знак "Знак небезпеки" - ромб, зображення якого повинне відповідати класу небезпечної речовини (згідно з наказом МВС України від 26 липня 2004 року N 822).

(пункт 3.6 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

3.7. Транспортні засоби аеродромно-технічного забезпечення повинні мати пофарбування передніх бамперів у вигляді вертикальних жовтих та чорних смуг, що чергуються, по всій довжині бамперу шириною 10 мм кожна. У відповідності з технічними умовами на виготовлення та нормативною документацією, а також в залежності від призначення на них вздовж середньої частини кузова зліва і справа наносяться розпізнавальні смуги з написами "Стиснене повітря", "Кисень медичний", "Азот", "Азот спеціальний" (додаток 14 до Правил).

3.8. На транспортних засобах, що здійснюють перевезення великогабаритних та великовагових вантажів, для позначення транспортного засобу чи краю вантажу, встановлюються спеціальні світлові сигнальні пристрої із світловим сигналом оранжевого кольору згідно з вимогами ДСТУ 3849-99.

3.9. Кабіна великогабаритного транспортного засобу повинна бути обладнана не менш як двома дзеркалами заднього виду, розташованими з лівого і правого боку кабіни, на зворотному боці яких нанесені почергово під кутом 45 градусів світловідбивні смуги білого та червоного кольору.

3.10. На великогабаритному транспортному засобі, довжина якого з вантажем або без нього перевищує 22 метри, позаду встановлюється розпізнавальний знак "Довгомірний транспортний засіб". В умовах недостатньої видимості такий транспортний засіб обладнується ліхтарями: попереду - білого і позаду - червоного кольору (не менше ніж по два), з боків - оранжевого кольору (не менше ніж по три з кожного боку).

3.11. На крайніх зовнішніх частинах вантажу, що виступає за габарити транспортного засобу (спереду або ззаду більш як на 1 метр, а за шириною перевищує 0,4 метра від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря) розміщується знак "Негабаритний вантаж" - сигнальні щитки або прапорці розміром 400 х 400 мм з нанесеними по діагоналі червоними і білими смугами, що чергуються (ширина - 50 мм), а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості - світлоповертачами або ліхтарями: спереду - білого кольору, ззаду - червоного, збоку - оранжевого.

3.12. У разі буксирування транспортним засобом артилерійських систем кінцева точка на дульному зрізі гармати позначається: у світлу пору доби - червоним прапорцем, у темну - світловим сигнальним пристроєм (ліхтарем) червоного кольору.

3.13. На транспортних засобах, які входять до складу чергових підрозділів військових частин, на вітровому склі праворуч встановлюється прямокутна табличка блакитного кольору з каймою жовтого кольору та написом "ЧЕРГОВА" жовтого кольору (додаток 15 до Правил).

3.14. На транспортні засоби, що виконують завдання з розмінування, встановлюються розпізнавальні знаки та спеціальні світлові сигнали згідно з вимогами до транспортних засобів, вказаними у підпунктах 3.6 та 3.8 Правил.

3.15. Спеціальними звуковими та світловими сигнальними пристроями із світловим сигналом синього кольору можуть бути обладнані оперативні транспортні засоби ПБДР ВСП, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, які мають кольорографічні схеми, написи та емблеми згідно з вимогами ДСТУ 3849-99 за наявності дозволу на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв, який видається Головним сервісним центром Міністерства внутрішніх справ України.

(пункт 3.15 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 04.05.2016 р. N 237)

4. Витрати на закупівлю номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах

4.1. Витрати на закупівлю номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах здійснюються за рахунок асигнувань, передбачених кошторисом Міністерства оборони України.

(пункт 4.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

4.2. Закупівлю (виготовлення) номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних сигналів на транспортних засобах забезпечує Центральне автомобільне управління Збройних Сил України Озброєння Збройних Сил України.

(пункт 4.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

 

Рис. 1. Знак типу 9

Розміри позначень на номерних знаках автомобільної техніки та мотоциклів

Тип номерних знаків 

Висота цифр та літер, мм 

Товщина, мм 

цифр 

літер 

76 

11 

10 

58 

 

Рис. 2. Знак типу 10

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

Додаток 2 виключено
(згідно з наказом Міністерства оборони України
 від 12 листопада 2013 року N 766,
у зв'язку з цим додатки 3 - 15 вважати
 відповідно додатками 2 - 14)

 

Лицьовий бік книги

Зберігати до 20__ року

КНИГА
обліку діапазонів номерних знаків транспортних засобів Збройних Сил України

____________________________________________________________
(найменування ПБДР ВСП)

Формат А4 (297 х 210)

 

Серія __ Діапазон цифрових позначень номерних знаків з ___ до ___
усього ________

Діапазон цифрових позначень номерних знаків 

Кіль-
кість 

Підстава для видачі діапазону 

Найменування військової частини 

Підпорядкованість 

Дислокація 

Підстава для вилучення діапазону 

умовне 

дійсне 

з'єднання 

орган військового управління 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

 

Лицьовий бік книги

Зберігати до 20__ року

КНИГА
обліку діапазонів номерних знаків машин і причепів

_____________________________________________
(військової частини, установи, організації)

Формат А4 (297 х 210)

 

Серія ____ Діапазон цифрових позначень номерних знаків з ___ до ___
усього ________

Діапазон цифрових позначень номерних знаків 

Кількість номерів 

Ким і коли виділено діапазон  

За ким закріплено
(підрозділ, резерв) 

Підстава до видачі номерних знаків 

Відмітка про видачу або заміну номерних знаків
(у металі) 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

Кутовий штамп 

Начальнику _______________________
                                (найменування ПБДР ВСП) 

ЗАЯВКА

    Прошу виділити (додатково виділити) діапазон номерних знаків для транспортних засобів військової частини ________________, підпорядкованої (вид Збройних Сил України, оперативне командування, об'єднання), що дислокується у зоні діяльності ________________________, у зв'язку з
                                                                                                                                                    (найменування ПБДР ВСП)
______________________________________________________________________________________
 (формуванням, переформуванням, перепідпорядкуванням, збільшенням штатної чисельності транспортних засобів тощо) 

1. Потрібна кількість номерних знаків (комплектів) для транспортних засобів (без урахування закріплених діапазонів)

Автомобілі 

Мотоцикли 

Трактори 

Причепи та напівпричепи 

Примітка 

  

  

  

  

  

2. Закріплені діапазони номерних знаків (на автомобілі, мотоцикли, трактори)

Серія 

Діапазон цифрових позначень 

Кількість 

Примітка 

  

  

  

  

3. Закріплені діапазони номерних знаків (на причепи)

Серія 

Діапазон цифрових позначень 

Кількість 

Примітка 

  

  

  

  

Командир військової частини _________________________

__________________
(військове звання) 

____________________
(підпис) 

_______________
(П. І. Б.) 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

Зразок

Кутовий штамп

За військовою частиною _________________________ закріплений та обліковується такий діапазон номерних знаків:

на автомобілі: серія Е1 з 0001 по 0030 = 30;

на причепи та напівпричепи: серія Х1 з 1111 по 1118 = 8;

на мотоцикли: серія К1 з 2224 по 2226 = 3.

Прошу видати наряд на отримання таких номерних знаків:

N з/п 

Тип і марка транспортного засобу
(легкові, вантажні, автобуси, мотоцикли, трактори, причепи та напівпричепи тощо) 

Діапазон номерних знаків 

Кількість 

серія 

цифрові позначення
(з ... по ...) 

тип за ДСТУ 

Для автомобілів і автобусів 

Е1 

з 0001 по 0030 

30 к-тів 

Для автомобільних причепів та напівпричепів 

Х1 

з 1111 по 1118 

8 шт. 

Для мотоциклів 

К1 

з 2224 по 2226 

10 

3 шт. 

Командир військової частини ____________________

__________________
(військове звання) 

___________________
(підпис) 

___________________
(П. І. Б.) 

Формат А4 (210 х 297)

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

(додаток 5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

 

ВІДОМОСТІ
про закріплення діапазонів номерних знаків за військовими частинами,

що дислокуються у зоні діяльності ________________________, за станом на _________
                                                                              (найменування ПБДР ВСП)                                             (дата) 

Автомобілі 

Причепи 

Найменування військової частини 

Підпорядкованість 

Примітка 

серія 

діапазон цифрових позначень номерних знаків 

кількість 

серія 

діапазон цифрових позначень номерних знаків 

кількість 

з'єднання 

орган військового управління 

10 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Примітка. Серії та діапазони на автомобілі та причепи записуються за абеткою та в порядку зростання цифрових позначень.

         Начальник _______________________________________________________________
                                                                            (найменування ПБДР ВСП) 

__________________________
(військове звання) 

__________________________
(підпис) 

___________________
(П. І. Б.) 

Формат А4 (297 х 210)

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

(додаток 6 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства оборони України від 12.11.2013 р. N 766)

 

Кутовий штамп

ЗАЯВКА

          На підставі наказу (директиви) _________________ від ____________ N _______ у зв'язку з
____________________________________________________________________________________
                                                            (розформуванням, переформуванням, перепідпорядкуванням, їх
____________________________________________________________________________________
                                                                                               передислокацією тощо)
номерні знаки (в металі) _______________________________________________________________
                                                                               (здані на склад, знищені за актом, копія якого додається)
прошу видати довідку про відсутність заборгованості у ПБДР ВСП.

       Діапазон номерних знаків, закріплених за військовою частиною ____________________, додаю. 

1. Закріплені діапазони номерних знаків (на автомобілі, мотоцикли, трактори)

Серія 

Діапазон цифрових позначень 

Кількість 

Примітка 

  

  

  

  

2. Закріплені діапазони номерних знаків (на причепи)

Серія 

Діапазон цифрових позначень 

Кількість 

Примітка 

  

  

  

  

Командир військової частини ________________________________________

__________________________
(військове звання) 

__________________________
(підпис) 

___________________
(П. І. Б.) 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

Кутовий штамп 

Начальнику ______________________________
                                              (ПБДР ГУ ВСП) 

ДОВІДКА

На підставі наказу (директиви) ___ від ___ N ___ у зв'язку з ____________________________________
                                                                   (розформуванням, переформуванням, перепідпорядкуванням, передислокацією тощо)
діапазони номерних знаків військової частини ___________________ підлягають вилученню з обліку. 

N
з/п 

Найменування військової частини 

Підпоряд-
кованість 

Дислокація 

Діапазон номерних знаків на автомобілях 

Діапазон номерних знаків на причепах 

Рішення про подальше
використання 

серія 

початковий номер 

кінцевий номер 

кількість 

серія 

початковий номер 

кінцевий номер 

кількість 

10 

11 

12 

13 

Формат А4 (297 х 210)

10 

11 

12 

13 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        За станом на ____________ військова частина ______________________ за обліком відділу ________________________________________
                                                  (дата)                                                                                                                                                                        (найменування ПБДР ВСП)
заборгованості до діапазону номерних знаків (у металі) не має. Прошу видати довідку до ліквідаційного акта військової частини _______________ 

М. П.  

Начальник __________________________________________________________________
                                                          (найменування ПБДР ВСП)
_______________________       ________________________           ____________________
             (військове звання)                                                 (підпис)                                                            (П. І. Б.)
Начальник ___________________________________________________________________
                                                       (найменування підрозділу ВСП)
_______________________       _______________________            _____________________
            (військове звання)                                                  (підпис)                                                              (П. І. Б.) 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

Кутовий штамп

ЗАЯВКА

            На     підставі     наказу     (директиви)  _________  від  ____________  N  ___  у    зв'язку   з
_____________________________________________________________________________________
                                 (розформуванням, переформуванням, перепідпорядкуванням, передислокацією тощо)
прошу видати довідку до ліквідаційного акта військової частини __________

Номерні знаки (у металі) ___________________ (здані на склад військової частини __________________________,  накладна  від  ____________  N  ___  (примірник  додається)  знищені
                                                                                                                 (дата)
згідно з актом від ____________ N ___ (примірник додається).
                                                 (дата) 

           Заборгованості за номерними знаками (у металі) у _____________________________________                                                                                                                                                    (найменування ПБДР ВСП)
немає.

          Довідка ___________________________________________ додається
                                                            (найменування ПБДР ВСП) 

Командир військової частини __________________________

________________       _________________       __________________
     (військове звання)                            (підпис)                                           (П. І. Б.) 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

 

Рис.

Розпізнавальний знак "Люди" встановлюється на видному місці спереду ліворуч за напрямком руху транспортного засобу на передньому борту кузова чи всередині кабіни праворуч у нижній частині поза вітровим склом, ззаду - ліворуч на борту платформи, стінці кузова транспортного засобу.

Розміри розпізнавального знака "Люди"

Найменування розмірів 

Розміри, мм 

Висота щитка
Довжина щитка
Ширина кайми
Висота літер
Ширина літер (у дужках показано розмір літери "Д")
Товщина штрихів літер 

180
400
20
100
55 (75)
15 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

 

Рис. 1

Розміри розпізнавального знака "Колона"

Найменування розмірів 

Розміри, мм 

Сторона
Ширина кайми 

Не менше 250 мм
1/10 сторони 

 

Рис. 2

Розпізнавальні знаки "Люди", "Колона" встановлюються на видному місці спереду ліворуч за напрямком руху транспортного засобу на передньому борту кузова чи всередині кабіни праворуч у нижній частині поза вітровим склом, ззаду - ліворуч на борту платформи, стінці кузова транспортного засобу.

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

 

Рис. 1

 

Рис. 2

Транспортний засіб, що перевозить небезпечний вантаж будь-якого класу небезпеки, повинен бути обладнаний чотирма знаками "Інформаційна таблиця небезпечного вантажу" (рис. 3 цього додатка) спереду, ззаду та на бокових поверхнях та трьома (мінімум) "знаками небезпеки" (табл. 4 цього додатка) на бокових поверхнях та ззаду, розташованими у вертикальній площині та закріпленими механічним способом, який забезпечує їхню перпендикулярність до поздовжньої осі транспортного засобу спереду та ззаду; на лівій та на правій бокових поверхнях на місцях, що забезпечують їхню паралельність до поздовжньої осі транспортного засобу та добру видимість.

 

Рис. 3. Інформаційна таблиця небезпечного вантажу для позначення транспортних засобів, що перевозять небезпечний вантаж

Фон лицьової частини таблиці - оранжевого кольору, кайма - чорного кольору.

Таблиця 1

Розміри знака "Інформаційна таблиця небезпечного вантажу"

Параметр 

Значення, мм 

Довжина
Ширина
Кайма 

400 (300)
300 (120)
15 (10) 

Примітка. Розміри для зменшеного знака, указані в дужках, використовуються, якщо розміри та конструкції транспортного засобу не дозволяють використовувати знаки основних розмірів 

Цифри ідентифікаційних номерів знака - чорного кольору та виконуються відповідно до табл. 2.

Таблиця 2

Параметр 

Значення, мм 

Висота
Ширина літерної площадки
Товщина ліній 

100 (40)
90 (36)
15 

Примітка. Розміри для зменшеного знака вказані в дужках 

Ідентифікаційний номер небезпеки складається з двох або трьох цифр, перед якими, у необхідних випадках, установлюється знак "Х", та означає таке:

2 - виділення газу в результаті тиску або хімічної реакції;

3 - займання рідин (парів) і газів або саморозігрівальної рідини;

4 - займання твердих речовин або саморозігрівальних твердих речовин;

5 - ефект окислення (ефект інтенсифікації горіння);

6 - токсичність або небезпека інфекції;

7 - радіоактивність;

8 - корозійна активність;

9 - небезпека самочинної бурхливої реакції;

"Х" - заборона використовувати воду для ліквідації будь-яких наслідків інциденту з небезпечним вантажем.

Подвоєні цифри означають посилення відповідного виду небезпеки.

Зміст інформаційних таблиць, що застосовуються для позначення автотранспортних засобів, які перевозять небезпечні речовини, та номер речовини за списком ООН - у нижній частині інформаційної таблиці - наноситься згідно з табл. 3.

Таблиця 3

N з/п 

Найменування небезпечної речовини 

Ідентифікаційний номер небезпеки (верхня частина таблиці) 

Номер речовини за списком ООН (нижня частина таблиці) 

Патрони для зброї з розривними зарядами 

  

0005 

Боєприпаси запалювальні 

  

0009 

Патрони для стрілецької зброї 

  

0012 

Патрони для стрілецької зброї холості 

  

0014 

Детонатори неелектричні 

  

0029 

Детонатори електричні 

  

0030 

Бомби з розривним зарядом 

  

0033 

Шнур детонуючий  

  

0065 

Шнур вогнепровідний 

  

0066 

10 

Детонатори для боєприпасів 

  

0073 

11 

Гранати практичні ручні 

  

0110 

12 

Міни  

  

0137 

13 

Снаряди 

  

0167 

14 

Салют артилерійський 

  

0188 

15 

Двигуни ракетні 

  

0250 

16 

Боєголовки ракет 

  

0286 

17 

Азот стиснений 

20 

1066 

18 

Кисень стиснений 

25 

1072 

19 

Паливо дизельне 

30 

1202 

20 

Бензин моторний 

33 

1203 

21 

Керосин 

30 

1233 

22 

Лакофарбові матеріали 

33 

1263 

23 

Хлорпікрин 

66 

1580 

24 

Паливо авіаційне для турбінних двигунів 

30 

1863 

25 

Кислота сірчана  

80 

1830 

26 

Гудрони рідкі 

33 

1999 

27 

Окислювальні речовини 

50 

1479 

28 

Пропан  

23 

1978 

29 

Тетрахлоретан  

60 

1702 

30 

Фосген  

268 

1076 

31 

Фосфор білий 

46 

1381 

32 

Сіно  

40 

1327 

Таблиця 4

N знака 

Зразок знака 

Тло 

Символ 

Напис на знакові 

  

Оранжеве 

Бомба, що вибухає 

Не регламентується 

1.4 

  

Оранжеве 

Цифри: "1.4" 

Не регламентується 

1.5 

  

Оранжеве 

Цифри: "1.5" 

Не регламентується 

1.6 

 

Оранжеве 

Цифри: "1.6" 

Не регламентується 

2.1 

 
 

Червоне 

Полум'я 

Не регламентується 

____________
* Місце для зазначення групи сумісності.

** Місце для зазначення підкласу.

Примітка. Місце для зазначення групи сумісності та підкласу залишається незаповненим у випадках, коли знак вказує на додатковий вид небезпеки.

2.2 

 
 

Зелене 

Газовий балон 

Не регламентується 

2.3 

  

Біле 

Череп і схрещені кістки 

Не регламентується 

 
  

Червоне 

Полум'я  

Не регламентується 

4.1 

  

Біле з сімома вертикальними червоними смугами 

Полум'я 

Не регламентується 

4.2 

  

Верхня половина біла, нижня - червона 

Полум'я 

Не регламентується 

4.3 

 
   

Синє 

Полум'я 

Не регламентується 

5.1 

   

Жовте 

Полум'я над колом 

Не регламентується 

5.2 

  

Жовте 

Полум'я над колом 

Не регламентується 

6.1 

  

Біле 

Череп і схрещені кістки 

Не регламентується 

6.2 

  

Біле 

Три півмісяці, накладені на коло 

У нижній половині знака можуть бути написи: "ІНФЕКЦІЙНА РЕЧОВИНА" та "У ВИПАДКУ УШКОДЖЕННЯ АБО ВИТОКУ НЕГАЙНО ПОВІДОМИТИ ОРГАНИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я" 

7A 

  

Біле 

Трилисник  

Текст (обов'язковий) у нижній половині знака: "РАДІОАКТИВНО" "ВМІСТ..." "АКТИВНІСТЬ...".
За словом "РАДІОАКТИВНО" повинна ставитись червона вертикальна смуга 

7B 

  

Верхня половина жовта з білою облямівкою, нижня - біла  

Трилисник  

Текст (обов'язковий) у нижній половині знака: "РАДІОАКТИВНО" "ВМІСТ..." "АКТИВНІСТЬ...".
За словом "РАДІОАКТИВНО" повинні ставитись дві червоні вертикальні смуги 

7C 

  

Верхня половина жовта з білою облямівкою, нижня - біла 

Трилисник 

Текст (обов'язковий) у нижній половині знака: "РАДІОАКТИВНО" "ВМІСТ..." "АКТИВНІСТЬ...".
За словом "РАДІОАКТИВНО" повинні ставитись три червоні вертикальні смуги 

7D 

  

Верхня половина жовта з білою облямівкою, нижня - біла 

Трилисник 

Текст (обов'язковий) у нижній половині знака: "РАДІОАКТИВНО"
чи як альтернатива, коли це потрібно, відповідний номер ООН 

7E 

  

Біле  

Текст: "ПОДІЛЬНИЙ"  

Текст (обов'язковий): чорний у верхній половині знака - "ПОДІЛЬНИЙ";
у чорному прямокутнику в нижній половині знака: "ІНДЕКС БЕЗПЕКИ ПО КРИТИЧНОСТІ"  

  

Верхня половина біла, нижня - чорна з білою облямівкою 

Рідини, що виливаються з двох пробірок та вражають руку чи метал 

Не регламентується 

  

Біле  

Сім вертикальних смуг у верхній половині 

Не регламентується 

11 

  

Біле або іншого, контрастного із символом, кольору  

Дві стрілки 

Не регламентується 

Знак небезпеки - ромб із стороною 250 мм. Він повинен мати колір, символи та загальну форму відповідно до зразків, наведених у таблиці 4.

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

 

Рис.

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

 

 

Рис.

Розміри таблички та написів

Найменування розмірів 

Розміри, мм 

Довжина таблички
Ширина таблички
Ширина жовтої кайми
Висота літер
Ширина літер
Товщина штрихів літер
Відстань між літерами 

345
120
10
80
35
10
10 

 

Начальник Військової служби
правопорядку у Збройних Силах України -
начальник Головного управління Військової
служби правопорядку Збройних Сил України
генерал-майор
 

 
 
 
 
С. Ф. Глєбов
 

Опрос