Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Порядок регистрации живорожденных и мертворожденных

Министерство здравоохранения
Порядок, Форма, Приказ, Инструкция от 29.03.2006 № 179
редакция действует с 27.05.2011

Порядок
реєстрації живонароджених і мертвонароджених

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства охорони здоров'я України
 від 24 січня 2008 року N 24
,
 від 19 квітня 2011 року N 219

Додатково див. наказ
Міністерства охорони здоров'я України
від 25 травня 2010 року N 432

Порядок реєстрації живонароджених та мертвонароджених (далі - Порядок) є обов'язковим для усіх закладів охорони здоров'я на території України незалежно від форми власності та підпорядкування.

1. При надходженні вагітної до пологового будинку (відділення) з повного 22-го тижня вагітності відомості про жінку записуються у "Журнал обліку прийому вагітних, роділь і породіль" (ф. N 002/о).

У випадках переривання вагітності, починаючи з повного 22-го тижня, заповнюється первинна облікова документація, а саме: "Історія пологів" (ф. N 096/о), "Журнал запису пологів у стаціонарі" (ф. N 010/о); на дітей, що народились (живими і мертвими) - "Карта розвитку новонародженого" (ф. N 097/о) та "Журнал обліку новонароджених у відділенні (палаті)" (ф. N 102/о).

Усі народжені живими при вагітності менш ніж 22 тижні підлягають виходжуванню, на них заповнюється "Карта розвитку новонародженого" (ф. N 097/о) і здійснюється запис в окремому "Журналі обліку новонароджених у відділенні (палаті)" (ф. N 102/о). Якщо вони прожили понад 7 повних діб (168 годин після народження), відомості про них уносяться у загальний "Журнал обліку новонароджених у відділенні (палаті)" як про живонароджених, які народились при передчасних пологах.

На кожний випадок народження живої дитини, яка народилась у терміні вагітності 22 тижні вагітності та більше, заповнюється "Медичне свідоцтво про народження" (ф. N 103/о).

(абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з 
наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.04.2011 р. N 219)

У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я "Медичне свідоцтво про народження дитини" не заповнюється, а видається "Медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу" (ф. N 103-1/о). Цей документ видає територіальний педіатричний заклад охорони здоров'я, до якого звернулися з живою новонародженою дитиною, яка народилась поза лікувальним закладом без надання медичної допомоги.

(абзац п'ятий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з 
наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.04.2011 р. N 219)

Трупи мертвонароджених або померлих протягом перших 168 годин життя плодів, які народилися при терміні вагітності між 20 та 22 тижнем, підлягають антропометрії, результати якої заносяться до форми N 097/о. За необхідності проводять патолого-анатомічний розтин їх, результати якого у вигляді другого примірника "Протоколу патолого-анатомічного дослідження трупа плода, мертвонароджного, новонародженого, дитини першого року життя" (ф. N 013-2/о) підклеюється до первинної облікової документації матері/дитини (ф. N 097/о).

Трупи мертвонароджених або померлих новонароджених протягом перших 168 годин, які народились при терміні вагітності 22 тижні та більше, незалежно від маси тіла підлягають обов'язковому патолого-анатомічному розтину. Примірник "Протоколу патолого-анатомічного дослідження трупа плода, мертвонародженого, новонародженого, дитини першого року життя" (ф. N 013-2/о) підклеюється до первинної документації дитини (ф. N 097/о).

Примірник "Протоколу патолого-анатомічного дослідження посліду" (ф. N 013-1/о) у вищезазначених випадках уноситься до "Історії пологів" (ф. N 096/о).

На кожний випадок смерті в перинатальному періоді в порядку, установленому МОЗ, заповнюється "Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть" (ф. N 106-2/о). У разі смерті новонародженого в перші 168 годин життя заповнюється "Медичне свідоцтво про народження" (ф. N 103/о). Зазначені первинні облікові документи реєструються у "Журналі обліку випадків перинатальної смерті" (ф. N 153/о).

(абзац дев'ятий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з 
наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.04.2011 р. N 219)

2. Реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану підлягають:

- народжені живими або мертвими з масою тіла 500 г і більше (або якщо маса тіла при народженні невідома, з довжиною тіла 25 см і більше, або при терміні вагітності 22 тижні і більше);

- народжені живими або мертвими з масою тіла менше 500 г при багатоплідних пологах, якщо термін вагітності становить 22 тижні і більше;

- плоди, що народилися живими до 22-го тижня вагітності (тобто зростом менше ніж 25 см і масою тіла менше ніж 500 г) та прожили понад 7 повних діб (168 годин після народження) як живонароджені при передчасних пологах.

Реєстрація в органах реєстрації актів цивільного стану випадків смерті в перинатальному періоді здійснюється тими закладами охорони здоров'я, у яких відбувся випадок мертвонародження або смерті новонародженого, згідно з вимогами діючих нормативно-правових актів. У разі смерті новонародженого здійснюється також реєстрація народження цієї дитини.

3. Звітність про зареєстрованих живонароджених та мертвонароджених подається у встановленому порядку за формами, затвердженими цим наказом (додаток 1). Інструкція щодо заповнення звітних форм наведена в додатку 2.

 

Директор Департаменту
організації та розвитку медичної
допомоги населенню
 

 
 
Р. О. Моісеєнко
 

Начальник Центру медичної
статистики МОЗ України
 

 
М. В. Голубчиков
 

 

Звітна форма N 21А-здоров

Конфіденційність статистичної інформації забезпечується статтею 21 Закону України
"Про державну статистику"
 

Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею 1863 Кодексу України про адміністративні правопорушення 

Звіт
про медичну допомогу роділлям (породіллям) та новонародженим

за ___ квартал 20__ року

Додаток 1 виключено
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
 від 24 січня 2008 року N 24)

 

Інструкція
щодо заповнення форми звітності N 21А-здоров "Звіт про медичну допомогу роділлям (породіллям) та новонародженим (квартальний) за ___ квартал 20__ року"

Додаток 2 виключено
(згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України
 від 24 січня 2008 року N 24)

____________

Опрос