Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении аэронавигационных сборов за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в воздушном пространстве Украины

Государственная служба по надзору за обеспечением безопасности авиации
Приказ от 10.03.2006 № 170
Утратил силу

Про встановлення аеронавігаційних зборів за аеронавігаційне обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України

Наказ Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
від 10 березня 2006 року N 170

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
23 березня 2006 р. за N 316/12190

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства транспорту та зв'язку України
 від 24 липня 2008 року N 926)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити аеронавігаційні збори за аеронавігаційне обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України (далі - аеронавігаційні збори), що додаються.

2. Державному підприємству обслуговування повітряного руху України (Чередніченко Ю. А.) організувати опублікування аеронавігаційних зборів у Циркулярі аеронавігаційної інформації (АІС) України.

3. З метою залучення додаткових обсягів послуг з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України та стимулювання розвитку авіаперевезень Державіаслужбою розглядаються пропозиції авіакомпаній щодо тимчасового використання понижувальних коефіцієнтів до ставок аеронавігаційних зборів та приймаються відповідні рішення за погодженням з Мінекономіки.

4. Департаменту фінансово-економічного регулювання (Зеленков В. І.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Давидова О. М.

 

Голова Державіаслужби 

М. О. Марченко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

В. о. Міністра економіки України 

А. Максюта 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. Дашкевич
 

 

АЕРОНАВІГАЦІЙНІ
ЗБОРИ ЗА АЕРОНАВІГАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН У ПОВІТРЯНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

1. За аеронавігаційне обслуговування повітряних суден (ПС) у повітряному просторі України, пов'язане із забезпеченням організації повітряного руху (ОПР) на маршруті, а також на підході та в районі аеродрому, стягуються аеронавігаційні збори за встановленими ставками.

2. Ставки аеронавігаційних зборів встановлюються незалежно від національної належності ПС та форми власності авіакомпанії.

3. Збір (R) за аеронавігаційне обслуговування ПС у повітряному просторі України, пов'язане із забезпеченням ОПР на маршруті, визначається залежно від максимально дозволеної злітної маси (MTOW) ПС, указаної у сертифікаті експлуатанта, від ортодромічної відстані та одиничної ставки (T) за формулою

  

, де 

T - одинична ставка збору за послуги з ОПР на маршруті для ПС злітною масою 50 метричних тонн на ортодромічній відстані 100 км;

D - ортодромічна відстань польоту в кілометрах, зменшена на 20 км з кожним зльотом та/або посадкою на території України;

W - MTOW ПС в метричних тоннах. Якщо при розрахунку розміру збору MTOW цього ПС невідома, вона визначається за масою найважчого ПС такого ж типу.

Одинична ставка (T) збору за послуги з ОПР на маршруті для ПС розрахована на злітну масу ПС 50 тонн та ортодромічну відстань 100 км і встановлюється у таких розмірах:

для міжнародних польотів 

- 50,96 дол. США; 

для польотів у межах України 

- 20,00 дол. США. 

4. Збір (r) за аеронавігаційне обслуговування ПС у повітряному просторі України, пов'язане із забезпеченням ОПР на підході та в районі аеродрому, визначається залежно від MTOW ПС, указаної у сертифікаті експлуатанта, та одиничної ставки (t) за формулою

r = t х W, де

t - одинична ставка збору за послуги з ОПР на підході та в районі аеродрому;

W - MTOW ПС у метричних тоннах. Якщо при розрахунку розміру збору MTOW цього ПС невідома, вона визначається за масою найважчого ПС такого ж типу.

Одинична ставка збору (t) за послуги з ОПР на підході та в районі аеродрому встановлюється у таких розмірах:

при виконанні міжнародних польотів 

- 8,55 дол. США; 

при виконанні польотів у межах України: 

  

в аеропортах "Сімферополь", "Одеса",
"Львів", "Харків", "Дніпропетровськ",
"Донецьк"
 

- 1, 60 дол. США; 

в аеропорту "Бориспіль" 

- 1,38 дол. США; 

в інших аеропортах 

- 1,50 дол. США. 

5. При здійсненні міжнародних польотів (рейсів) з проміжними посадками в аеропортах України та за її межами застосовуються ставки, що встановлені для міжнародних польотів.

6. Аеронавігаційні збори за аеронавігаційне обслуговування ПС у повітряному просторі України встановлені без урахування податку на додану вартість. Нарахування сум податку на додану вартість проводиться відповідно до чинного законодавства України.

7. Сплата зборів за аеронавігаційне обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

8. Звільняються від сплати аеронавігаційних зборів такі категорії польотів:

польоти, що здійснюються ПС з максимально дозволеною злітною масою менше 2 метричних тонн;

польоти, що здійснюються винятково для перевезення королівських осіб та безпосередньо членів їх родин, глав держав і урядів, міністрів з офіційною місією. У всіх випадках це повинно бути підтверджено статусом польоту у відповідному плані польоту;

польоти з метою пошуку та рятування, які виконуються за завданням компетентних органів;

польоти, які починаються і закінчуються на одному й тому ж аеродромі на випадок повернення ПС (без проміжної посадки);

польоти для перевірки та тестування обладнання, яке використовується як наземний аеронавігаційний засіб;

тренувальні польоти, які виконуються винятково для отримання свідоцтва авіаційного персоналу або підвищення рівня кваліфікації членів екіпажу, про що вказується в плані польоту. Ці польоти повинні здійснюватись винятково в межах повітряного простору України та не повинні використовуватися для перевезення пасажирів, вантажу або перегону ПС;

польоти військових ПС, що внесені до Реєстру державних повітряних суден України та виконуються в некомерційних цілях.

 

Директор департаменту
фінансово-економічного
регулювання
 

 
 
В. І. Зеленков
 

Опрос