Идет загрузка документа (196 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении карточки учета дорожно-транспортных происшествий и Инструкции по ее заполнению

МВД
Приказ, Инструкция от 28.12.2005 № 1242
Утратил силу

Про затвердження картки обліку дорожньо-транспортних пригод та Інструкції щодо її заповнення

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 28 грудня 2005 року N 1242

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
14 березня 2006 р. за N 267/12141

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України
 від 25 червня 2007 року N 206
,
 від 25 серпня 2015 року N 1019

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
 від 15 липня 2020 року N 533)

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 червня 2005 року N 538 "Про затвердження Порядку обліку дорожньо-транспортних пригод", забезпечення повного та об'єктивного обліку дорожньо-транспортних пригод, а також у зв'язку з подальшим удосконаленням та впровадженням у постійну експлуатацію підрозділами Державтоінспекції МВС України автоматизованої системи обліку та аналізу дорожньо-транспортних пригод "Дорожньо-транспортна пригода" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити та ввести в дію з 1 січня 2006 року:

1.1. Картку обліку дорожньо-транспортної пригоди (додається).

1.2. Інструкцію із заповнення картки обліку дорожньо-транспортної пригоди (додається).

1.3. Порядок збирання та передачі інформації для автоматизованої системи обліку та аналізу дорожньо-транспортних пригод (додається).

2. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, УМВС України в областях та місті Севастополі:

2.1. Зобов'язати начальників підрозділів органів внутрішніх справ, на які покладаються обов'язки щодо обліку дорожньо-транспортних пригод, узяти під особистий контроль зазначений напрямок роботи.

2.2. Організувати вивчення запроваджуваних у дію нормативних документів працівниками органів внутрішніх справ, які відповідають за облік і передачу відомостей про дорожньо-транспортні пригоди, та їх роботу згідно зі встановленими вимогами.

2.3. Забезпечити виготовлення і постачання підрозділам органів внутрішніх справ необхідної кількості бланків карток обліку дорожньо-транспортних пригод.

3. ДДАІ (Коломієць С. Г.) МВС України до 1 січня 2006 року розробити та впровадити в ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, УМВС України в областях та місті Севастополі програмне забезпечення для обробки на персональних комп'ютерах відомостей про дорожньо-транспортні пригоди й експлуатацію автоматизованої інформаційно-пошукової системи "ДТП".

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора міліції Рудіка В. М.

5. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ України в частині, що його стосується.

 

Міністр 

Ю. В. Луценко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. Дашкевич
 

Перший заступник Міністра
охорони здоров'я України
 

 
В. Л. Весельський
 

Генеральний директор
Моторного (транспортного)
страхового бюро України 

 
 
 В. Романишин 

 

КАРТКА ОБЛІКУ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОЇ ПРИГОДИ

1. Загальні відомості

2. Місце скоєння ДТП

3. Дорожні умови

4. Відомості про учасників ДТП

5. Відомості про транспортні засоби та їх належність

Зворотний бік картки

6. Відомості про потерпілих

 

Начальник Департаменту
ДАІ МВС України
полковник міліції
 

 
 
О. О. Калинський
 

(картка обліку у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 25.06.2007 р. N 206)

 

ІНСТРУКЦІЯ
із заповнення картки обліку дорожньо-транспортної пригоди

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Картка обліку дорожньо-транспортної пригоди (далі - картка) є формою первинної облікової документації, що містить основні дані про дорожньо-транспортні пригоди (ДТП), які підлягають обліку, узагальненню та подальшому аналізу.

Терміни, що вживаються у Інструкції:

травмовані - люди, які внаслідок дорожньо-транспортної пригоди одержали тілесні ушкодження будь-якого ступеня тяжкості й протягом трьох діб звернулися за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу;

загиблі - люди, які померли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на місці її скоєння чи від одержаних травм протягом 30 діб.

2. Картки поділяються на первинні, скориговані та вилучені.

На кожну ДТП під час оформлення відповідних матеріалів про цю пригоду працівником Державтоінспекції МВС України чи міського районного органу внутрішніх справ (міськрайоргану), на якого функціональними обов'язками покладено цю роботу, заповнюється первинна картка обліку. У випадку, передбаченому пунктом 2.11 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306, та Порядком обліку дорожньо-транспортних пригод, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2005 року N 538, первинна картка обліку може бути заповнена представником страхової організації (аварійним комісаром), зареєстрована в підрозділі Державної автомобільної інспекції (далі - Державтоінспекції) та підписана представником страхової організації і вповноваженою посадовою особою підрозділу Державтоінспекції.

У разі надходження до підрозділу органу внутрішніх справ, яким проведено первинний облік ДТП, додаткової інформації щодо її обставин і наслідків, на основі первинної картки складається скоригована картка обліку ДТП.

До вилучених належать картки, складені на ДТП, які за висновком подальшої перевірки матеріалів пригоди, затвердженим керівником міськрайоргану внутрішніх справ, підпадають під дію пункту 9 Порядку обліку дорожньо-транспортних пригод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2005 року N 538, і до облікових пригод не належать.

3. У випадку, якщо кількість транспортних засобів та (або) потерпілих осіб перевищує кількість відповідних позицій у картці, складається додаткова картка із заповненням тільки цих розділів, яка долучається до основної.

4. Картка заповнюється в паперовій та електронній формах текстовою та кодовою інформацією. Довідник кодів для заповнення картки обліку ДТП з відповідними значеннями смислової інформації додається. Скориговані картки обліку ДТП з повністю заповненого електронного варіанта роздруковуються на паперовому носії і додаються до матеріалів, що стосуються пригоди.

5. Картки в паперовій формі й схеми ДТП до них складаються у двох примірниках. Один примірник зберігається в міськрайорганах внутрішніх справ чи підрозділах ДАІ МВС України, на території обслуговування яких трапилася ДТП, а другий - в управлінні (відділі) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, УМВС України в областях та місті Севастополі, а електронні версії карток - в усіх зазначених органах і підрозділах органів внутрішніх справ.

6. Для забезпечення повноти обліку ДТП щомісяця керівник міськрайоргану внутрішніх справ чи підрозділу ДАІ МВС України, на території обслуговування якого трапилася ДТП, організовує проведення звірок з медичними закладами для виявлення потерпілих унаслідок ДТП.

7. Термін зберігання паперових карток та схем до них - 3 роки, а карток в електронному виконанні - не менше 5 років.

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЧАСТИНИ КАРТКИ

1. Інформаційна частина всіх карток повинна бути закодована в повному обсязі згідно з цією Інструкцією.

2. Відомості, що вносяться до картки, мають відповідати наступним вимогам:

2.1. У розділі 1 "Загальні відомості":

2.1.1. Поле "Номер картки" заповнюється управлінням (відділом) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, УМВС України в областях та місті Севастополі і залишається незмінним при коригуванні або вилученні картки. При цьому код регіону зазначається згідно з довідником кодів для заповнення картки обліку ДТП (далі - довідник кодів).

Додаткове поле в графі "Номер картки" заповнюється в разі скоєння ДТП лише з матеріальними збитками, при цьому в графоклітинці вказується літера "М".

2.1.2. Поле "Тип картки" кодується цифрами: 1 - первинна картка, 2 - скоригована картка, 3 - вилучена картка.

2.1.3. Поля "Дата заповнення" та "Дата скоєння" складаються з:

- числа, яке зазначається двома цифрами: перше - 01, дев'ятнадцяте - 19 і т. ін.;

- місяця, який зазначається двома цифрами: січень - 01, лютий - 02, ..., грудень - 12;

- року, який зазначається чотирма цифрами: 2005, 2006, 2007 і т. ін.

2.1.4. Поле "День тижня" позначається цифрами: 1 - понеділок, 2 - вівторок, ..., 7 - неділя.

2.1.5. Поле "Час скоєння" позначається цифрами нумерації годин від 00 до 23 та хвилин від 01 до 59.

2.1.6. Поле "Вид пригоди" позначається цифрами згідно з довідником кодів.

2.2. У розділі 2 "Місце скоєння ДТП":

2.2.1. У частині "У населеному пункті":

2.2.1.1. Поле "Статус" населеного пункту позначається цифрою згідно з довідником кодів.

2.2.1.2. Поля "Назва", "Район", "Вулиця", "Прив'язка" місця ДТП заповнюються текстовою інформацією відповідно до офіційних назв.

Для регіональних підрозділів ДАІ передбачається додаткове кодування зазначених полів з метою автоматизації подальшого аналізу наведених у них даних.

2.2.2. У частині "На автодорозі", у тому числі і для тієї, що проходить через населені пункти і не є комунальною власністю, поле "Індекс та N дороги" позначається цифрами згідно з довідником кодів.

У разі, якщо дорога не зазначена в довіднику, у додаткове поле (одна графоклітина) уписується літера відповідно до класифікації інших доріг (територіальна - Т, сільська - С), а індекс та номер дороги не заповнюються.

Індекс та номер дороги дублюються її повною назвою в полі для додаткової текстової інформації.

У разі відсутності в довіднику кодів необхідної інформації допускається заповнення відповідних позицій додатковою текстовою інформацією.

2.2.3. Для доріг державного значення місце пригоди вказується з точністю до кілометра і метра. Наприклад, якщо пригода скоєна на дорозі 835 км + 75 м, необхідно зазначати 0835 + 075.

Для інших доріг у разі неможливості точно вказати кілометри і метри допускається заповнення поля "Прив'язка" додатковою текстовою інформацією.

2.3. У розділі 3 "Дорожні умови":

2.3.1. Поля "Тип покриття", "Стан покриття", "Освітленість", "Штучні споруди", "Елементи ділянки" дороги (вулиці), "Інженерно-транспортне облаштування", "Технічні засоби організації дорожнього руху", "Погодні умови" заповнюються цифровими кодами згідно з довідником кодів.

2.3.2. Наявні недоліки в утриманні дороги (вулиці), які стали супутньою або безпосередньою причиною скоєння ДТП, заповнюються цифровими кодами згідно з довідником кодів.

2.3.3. Якщо місце ДТП характеризується кількома показниками одночасно, указуються цифрові індекси всіх показників.

У разі, коли місце пригоди не характеризується жодним з наведених у довіднику кодів показників, дана позиція чи поле картки не заповнюється.

2.3.4. У полі "Місце концентрації ДТП" зазначається цифра 1 у разі, якщо перехрестя вулиць чи доріг, зупинки пасажирського транспорту загального користування, пішохідні переходи, залізничні переїзди, штучні споруди та інші елементи вулично-шляхової мережі, ділянки доріг є місцем концентрації ДТП і цифра 0 - якщо ні.

2.4. У розділі 4 "Відомості про учасників ДТП":

2.4.1. Позиції розділу заповнюються на одного або декількох учасників дорожнього руху, які згідно з обставинами ДТП вважаються або дійсно є винними в порушенні Правил дорожнього руху (далі - ПДР) і дії (бездіяльність) яких призвели до скоєння цієї пригоди.

2.4.2. У полях "Прізвище", "Ім'я", "По батькові" указується відповідна текстова інформація про учасника ДТП.

2.4.3. Поле "Кваліфікація" позначається цифрами згідно з відповідним довідником кодів.

У разі, якщо учасник ДТП з місця пригоди зник або пригода виникла тільки внаслідок незадовільних умов вулично-дорожньої мережі чи з вини заводу-виробника транспортного засобу, то всі наступні поля розділу не заповнюються.

2.4.4. У полі "Вік" цифрами зазначається число повних років учасника ДТП: 4 роки - 004, ..., 33 роки - 033, ..., 101 рік - 101 і т. ін.

2.4.5. Поле "Стать" кодується цифрами: 1 - чоловік, 2 - жінка.

2.4.6. Поле "Громадянство" заповнюється на кожного учасника дорожнього руху цифровими кодами згідно з довідником кодів.

2.4.7. У полі "Водійський стаж" цифрами зазначається число років керування транспортним засобом - учасника ДТП: до 1 року - 01, до 2 років - 02, ..., до 10 років - 10 і т. ін.

2.4.8. У полі "Час за кермом до ДТП" зазначається для водія - учасника ДТП цифрами нумерація годин: 01, 02, ..., 12 і т. ін.

2.4.9. Поле "Порушення ПДР" заповнюється на кожного учасника дорожнього руху, який допустив порушення ПДР, цифровими кодами згідно з довідником кодів.

Якщо виникнення ДТП характеризується кількома показниками порушень ПДР одночасно, зазначаються цифрові коди всіх показників.

2.5. У розділі 5 "Відомості про транспортні засоби та їх належність":

2.5.1. Інформація зазначається на всі транспортні засоби учасників ДТП, у тому числі механічні транспортні засоби, гужові вози, велосипеди тощо незалежно від вини водіїв, за винятком випадків, коли водій з місця ДТП зник і транспортний засіб не знайдено.

2.5.2. Поля "Номерний знак", "N кузова (рами, шасі)", "Марка, модель", "N свідоцтва про реєстрацію" заповнюються текстовою інформацією.

2.5.3. Поле "Тип" заповнюється цифровим кодом згідно з довідником кодів.

2.5.4. Поле "Наявність причепа, напівпричепа" зазначається цифрами: 1 - для автопоїздів, транспортних засобів з причепами і напівпричепами, мотоциклів з колясками та всіх випадків буксирування транспортних засобів, 0 - у разі відсутності причепа, напівпричепа.

2.5.5. Поле "Код страховика" заповнюється цифровим кодом згідно з довідником кодів.

У полі "Серія, N поліса (іноземної зеленої картки), термін дії до якої дати" зазначаються відомості про серію та номер поліса (іноземної "зеленої картки") без символу "N", а також дата, до якої вони діють.

2.5.6. Поля "Прізвище водія", "Серія, N посвідчення водія" заповнюються текстовою інформацією з відповідних документів.

Якщо водій не має посвідчення або зник з місця пригоди і не встановлений, про це робиться відповідний запис.

2.5.7. Поле "Власник транспортного засобу" заповнюється текстовою інформацією із зазначенням власника транспортного засобу.

Для транспортних засобів юридичних осіб поле "Код ЄДРПОУ" додатково заповнюється кодом, який зазначається в дорожньому листі чи базі даних про зареєстровані транспортні засоби.

Додаткове поле з трьох графоклітин у графі "Код ЄДРПОУ" заповнюється в разі дорожньо-транспортної пригоди за участю працівника органів внутрішніх справ України цифровим кодом згідно з довідником кодів.

2.5.8. У полі "Технічні несправності транспортного засобу" згідно з довідником кодів зазначаються наявні технічні несправності транспортних засобів - учасників ДТП, що стали безпосередньою або супутньою причиною скоєння ДТП.

2.5.9. Поле "Відомості щодо ліцензування діяльності" позначається цифрами: 01 - надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом згідно з ліцензією або 02 - надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом без ліцензії, але надання таких послуг підлягає ліцензуванню, або 03 - перевезення, що не підлягає ліцензуванню.

(розділ доповнено пунктом 2.5.9 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 25.06.2007 р. N 206)

2.6. У розділі 6 "Відомості про потерпілих":

2.6.1. У полях "Потерпілих усього", "Загинуло всього" та "Травмовано всього" зазначається загальна кількість людей, які потерпіли внаслідок ДТП, у т. ч. загинули та травмовані.

2.6.2. Поле "Загинув, травмований" кодується для кожного постраждалого у ДТП: 01 - загинув, у тому числі 1.1 - помер на місці ДТП, 1.2 - помер по дорозі в лікарню, 1.3 - помер у лікарні протягом 30 діб, 02 - травмований.

2.6.3. Категорія учасника дорожнього руху вказується цифровим кодом з довідника кодів.

2.6.4. Поле "Стать" кодується цифрами: 1 - чоловік, 0 - жінка.

2.6.5. У полі "Вік" зазначається число повних років потерпілого: 4 роки - 004, ..., 33 роки - 033, ..., 100 років - 100 і т. ін.

2.6.6. У полі "Порядковий номер транспортного засобу" указується порядковий номер транспортного засобу, у якому перебував потерпілий, відповідно до нумерації цих засобів у розділі "Відомості про транспортні засоби та їх належність".

2.6.7. Поле "Ремінь безпеки, шолом" зазначається цифрами: 1 - якщо ремінь був застебнутий, шолом надягнений, 0 - якщо ні.

2.6.8. Поле "Результати медобстеження" зазначається цифрами: 1 - стаціонарне лікування, 2 - амбулаторне лікування, 3 - надано першу медичну допомогу.

2.6.9. Поля "Прізвище", "Ім'я", "По батькові" заповнюються текстовою інформацією на кожного постраждалого.

2.6.10. Поле "Громадянство" заповнюється на кожного учасника дорожнього руху цифровим кодом згідно з довідником кодів.

2.6.11. Поле "Код пошкоджень транспортного засобу" заповнюється на кожний пошкоджений транспортний засіб цифровим кодом згідно з довідником кодів.

2.6.12. При оформленні ДТП, у якій відсутні травмовані або загиблі люди, у полі, зазначеному в пункті 2.6.1, виставляються нулі, а поля, зазначені в пунктах 2.6.2 - 2.6.10, не заповнюються.

3. Опис і схема ДТП.

Схема пригоди складається на окремому аркуші формату А-4. На цьому самому аркуші складається опис, у якому стисло описуються обставини ДТП із зазначенням маневрів транспортних засобів і дій учасників дорожнього руху, які призвели до виникнення ДТП, а також надається інформація про те, куди направлені постраждалі, та характер їх травм.

4. У картці й схемі ДТП зазначається прізвище та номер робочого телефону посадової особи, яка склала картку, а в журналі реєстрації заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються, міськрайорганів ОВС - також дата реєстрації і реєстраційний номер. У разі відсутності такої реєстрації робиться відповідний текстовий запис. Крім того, паперова форма картки й схема ДТП підписуються особою, яка їх склала.

 

Начальник Департаменту
ДАІ МВС України
генерал-майор міліції
 

 
 
С. Г. Коломієць
 

 

ДОВІДНИК КОДІВ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ КАРТКИ ОБЛІКУ ДТП

Коди регіонів

Код 

Найменування регіону 

Код 

Найменування регіону 

01 

Автономна Республіка Крим 

15 

Миколаївська область 

02 

Вінницька область 

16 

Одеська область 

03 

Волинська область 

17 

Полтавська область 

04 

Дніпропетровська область 

18 

Рівненська область 

05 

Донецька область 

19 

Сумська область 

06 

Житомирська область 

20 

Тернопільська область 

07 

Закарпатська область 

21 

Харківська область 

08 

Запорізька область 

22 

Херсонська область 

09 

Івано-Франківська область 

23 

Хмельницька область 

10 

Київська область 

24 

Черкаська область 

11 

місто Київ 

25 

Чернігівська область 

12 

Кіровоградська область 

26 

Чернівецька область 

13 

Луганська область 

27 

Місто Севастополь 

14 

Львівська область 

  

  

Коди видів пригоди

Код 

Найменування 

Визначення 

01 

Зіткнення 

Пригода, під час якої транспортні засоби, що рухалися, зіткнулися поміж собою чи з рухомим складом залізниці. До цього виду належать також зіткнення з транспортним засобом, що раптово зупинився (перед світлофором, через затор у русі чи технічну несправність), і зіткнення рухомого складу залізниці з транспортним засобом, що зупинився або був залишений на колії. 

02 

Перекидання 

Пригода, під час якої транспортний засіб, що рухався, перекинувся. До цього виду пригод не належать перекидання внаслідок інших видів пригод. 

03 

Наїзд на транспортний засіб, що стоїть 

Пригода, під час якої транспортний засіб, що рухався, наїхав на транспортний засіб, що стояв.
Наїзд на транспортний засіб, який раптово зупинився, належить до зіткнення. 

04 

Наїзд на перешкоду 

Пригода, під час якої транспортний засіб наїхав чи наштовхнувся на нерухомий предмет (опора шляхопроводу чи естакади, стовп, огорожа, дерево, щогла, паркан, будівельні матеріали тощо). 

05 

Наїзд на пішохода 

Пригода, під час якої транспортний засіб наїхав на людину або вона сама наштовхнулася на транспортний засіб, що рухався. 

06 

Наїзд на велосипедиста 

Пригода, під час якої транспортний засіб наїхав на велосипедиста або він сам наштовхнувся на транспортний засіб, що рухався. 

07 

Наїзд на гужовий транспорт 

Пригода, під час якої транспортний засіб наїхав на запряжених тварин або на візок, що вони транспортували, або запряжені тварини чи візок, який вони транспортували, наштовхнулися на транспортний засіб, що рухався. 

08 

Наїзд на тварин 

Пригода, під час якої транспортний засіб наїхав на птахів, диких чи домашніх тварин (уключаючи в'ючних та верхових) або ці тварини чи птахи наштовхнулися на транспортний засіб, що рухався, і внаслідок чого постраждали люди чи завдано матеріальних збитків. 

09 

Падіння пасажира 

Пригода, під час якої людина випала з транспортного засобу, що рухався, або впала в салоні транспортного засобу. 

10 

Падіння вантажів 

Пригода, під час якої люди постраждали від падіння вантажу, що перевозився. 

Коди статусу населених пунктів

Код 

Найменування 

Столиця 

Республіканський, обласний центр 

Районний центр 

Інші міста 

Інші населені пункти 

Індекси та номери автомобільних доріг

Індекс та N дороги 

Найменування автомобільних доріг 

  

Магістральні дороги 

М-01 

Київ - Чернігів - Нові Яриловичі (на Гомель)  

- " - 

Під'їзд до м. Чернігів 

- " - 

Під'їзд до м. Бровари 

М-02 

Кіпті - Глухів - Бачівськ (на Брянськ) 

М-03 

Київ - Харків - Довжанський (на Ростов-на-Дону)  

- " - 

Під'їзд до міжнародного аеропорту "Бориспіль" 

- " - 

Під'їзд до міжнародного аеропорту "Харків" 

- " - 

Під'їзд до м. Харків 

М-04 

Знам'янка - Луганськ - Ізварине (на Волгоград через Дніпропетровськ, Донецьк) 

М-05 

Київ - Одеса 

- " - 

Обхід м. Одеса 

М-06 

Київ - Чоп (на Будапешт через Львів, Мукачеве, Ужгород) 

- " - 

Під'їзд до м. Житомир  

- " - 

Під'їзд до м. Новоград-Волинський 

- " - 

Під'їзд до м. Львів 

- " - 

Під'їзд до м. Рівне 

М-07 

Київ - Ковель - Ягодин (на Люблін) 

- " - 

Під'їзд до автотерміналу на контрольно-пропускному пункті "Ягодин" 

М-08 

Обхід м. Ужгород - контрольно-пропускний пункт "Ужгород" 

М-09 

Львів - Рава-Руська (на Люблін) 

М-10 

Львів - Краковець (на Краків) 

- " - 

Західний обхід м. Львів  

М-11 

Львів - Шегині (на Краків)  

М-12 

Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка (через Вінницю) 

- " - 

Під'їзд до м. Вінниця 

- " - 

Під'їзд до м. Хмельницький 

М-13 

Кіровоград - Платонове (на Кишинів через Любашівку) 

М-14 

Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (на Таганрог) 

- " - 

Під'їзд до м. Херсон 

- " - 

Під'їзд до м. Миколаїв 

- " - 

Обхід м. Мелітополь 

М-15 

Одеса - Рені (на Бухарест) 

- " - 

Під'їзд до м. Ізмаїл 

М-16 

Одеса - Кучурган (на Кишинів) 

М-17 

Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч 

М-18 

Харків - Сімферополь - Алушта - Ялта 

- " - 

Під'їзди до Міжнародного аеропорту "Харків" 

- " - 

Обхід м. Сімферополь 

- " - 

Обхід м. Новомосковськ 

М-19 

Доманове (на Брест) - Ковель - Чернівці - Тереблече (на Бухарест) 

- " - 

Під'їзд до м. Луцьк 

М-20 

Харків - Щербаківка (на Бєлгород) 

М-21 

Житомир - Могилів-Подільський (через Вінницю) 

- " - 

Під'їзд до мосту "Дружба" через р. Дністер 

М-22 

Полтава - Олександрія 

М-23 

Берегове - Виноградів - Велика Копаня 

  

Національні автомобільні дороги 

Н-01 

Київ - Знам'янка 

- " - 

Під'їзд до м. Обухів 

Н-02 

Львів - Тернопіль 

Н-03 

Житомир - Чернівці 

Н-04 

Одеса - Іллічівськ 

Н-05 

Красноперекопськ - Сімферополь 

- " - 

Під'їзди до Міжнародного аеропорту "Сімферополь" 

Н-06 

Сімферополь - Бахчисарай - Севастополь 

- " - 

Під'їзди до аеропорту "Бельбек" (м. Севастополь) 

Н-07 

Київ - Суми - Юнаківка (на Курськ) 

Н-08 

Бориспіль - Дніпропетровськ - Запоріжжя (через Кременчук) 

- " - 

Під'їзди до аеропорту "Дніпропетровськ" 

Н-09 

Мукачеве - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів (через Рахів) 

Н-10 

Стрий - Івано-Франківськ - Чернівці - Мамалига (на Кишинів) 

- " - 

Під'їзд до м. Івано-Франківськ 

Н-11 

Дніпропетровськ - Миколаїв (через Кривий Ріг) 

Н-12 

Суми - Полтава 

- " - 

Обхід м. Суми 

Н-13 

Львів - Самбір - Ужгород 

Н-14 

Олександрівка - Кіровоград - Миколаїв 

- " - 

Південний обхід м. Кіровоград 

Н-15 

Запоріжжя - Донецьк 

Н-16 

Золотоноша - Черкаси - Сміла - Умань 

Н-17 

Львів - Радехів - Луцьк 

Н-18 

Івано-Франківськ - Бучач - Тернопіль 

Н-19 

Ялта - Севастополь 

Н-20 

Слов'янськ - Донецьк - Маріуполь 

Н-21 

Старобільськ - Луганськ - Красний Луч - Макіївка - Донецьк 

Н-22 

Устилуг - Луцьк - Рівне 

Н-23 

Кіровоград - Кривий Ріг - Запоріжжя 

  

Регіональні дороги 

Р-01 

Київ - Обухів 

Р-02 

Київ - Іванків - Овруч 

- " - 

Під'їзд до ЧАЕС (КПП "Дитятки") 

- " - 

Під'їзд до меморіального комплексу в с. Нові Петрівці 

- " - 

Під'їзд до спецоб'єкта N 1 

- " - 

Під'їзд до спецоб'єкта N 2 

- " - 

Під'їзд до спецоб'єкта N 3 

Р-03 

Північно-східний обхід м. Києва з під'їздом до автодороги М-03 

Р-04 

Київ - Фастів - Біла Церква - Звенигородка 

Р-05 

Городище - Рівне - Старокостянтинів (через Сарни) 

- " - 

Під'їзд до м. Рівне 

Р-06 

Ульянова - Миколаїв (через Вознесенськ) 

- " - 

Під'їзди до Міжнародного аеропорту "Миколаїв" 

Р-07 

Чугуїв - Мілове (через Старобільськ) 

Р-08 

Немирів - Ямпіль 

Р-09 

Миронівка - Канів - Софіївка 

Р-10 

Канів - Чигирин - Кременчук (з під'їздом до с. Суботів) 

Р-11 

Полтава - Красноград  

Р-12 

Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч 

- " - 

Під'їзд до м. Новгород-Сіверський 

Р-13 

Чернігів - Городня - Сеньківка 

Р-14 

Луцьк - Ківерці - Маневичі - Любешів - Дольськ 

Р-15 

Ковель - Володимир-Волинський - Червоноград - Жовква 

- " - 

Під'їзд до м. Володимир-Волинський  

- " - 

Об'їзд м. Володимир-Волинський 

Р-16 

Під'їзди до спецоб'єктів в Автономній Республіці Крим 

Р-17 

Біла Церква - Тетіїв - Липовець - Гуменне - до автодороги М-12-00 

Р-18 

Житомир - Попільня - Сквира - Володарка 

Р-19 

Фастів - Митниця - Обухів - Ржищів - Канів 

Р-20 

Снятин - Тязів 

Р-21 

Долина - Хуст 

Р-22 

КПП "Красна Талівка" - Луганськ 

Р-23 

Сімферополь - Феодосія 

Р-24 

Татарів - Косів - Коломия - Борщів - Кам'янець-Подільський 

Р-25 

Сімферополь - Євпаторія 

Р-26 

Острог - Кременець - Почаїв - Радивилів 

Р-27 

Севастополь - Інкерман 

Р-28 

Виступовичі (на Мозир) - Житомир (через Овруч) 

Р-29 

Алушта - Судак - Феодосія 

Р-30 

Під'їзд до м. Ірпінь 

Р-31 

Бердичів - Хмільник - Літин (до а/д М-12) 

Р-32 

Кременець - Біла Церква - Ржищів (з під'їздом до м. Біла Церква) 

Р-33 

Рені - Орлівка - Ізмаїл 

Р-34 

Ялта - Алушта 

Р-35 

Грушівка - Судак 

Р-36 

Немирів - Могилів-Подільський 

Р-37 

Енергодар - Василівка - Бердянськ 

Р-38 

Богородчани - Гута 

Р-39 

Броди - Тернопіль 

Р-40 

Рава-Руська - Яворів - Судова Вишня 

Р-41 

Обхід м. Тернопіль 

Р-42 

Лубни - Миргород 

Р-43 

Тернопіль (від автомобільної дороги М-12) - Ланівці (до а/д Р-32) 

Р-44 

Суми - Путивль - Глухів 

Р-45 

Суми - Краснопілля - Богодухів 

Р-46 

Харків - Охтирка 

Р-47 

Херсон - Нова Каховка - Генічеськ 

- " - 

Під'їзд до заповідника "Асканія-Нова" 

- " - 

Під'їзд до м. Каховка 

Р-48 

Кам'янець-Подільський - Сатанів - Війтівці - Білогір'я 

Р-49 

Васьковичі - Шепетівка 

Р-50 

Ярмолинці - Сатанів 

Р-51 

Харків - Красноград - Перещепине 

Р-52 

Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка 

Р-53 

КПП "Малий Березний" - Малий Березний 

Р-54 

Мукачеве - Берегове - КПП "Лужанка" 

Р-55 

КПП "Вилок" - Вилок - Неветленфолу - КПП "Дякове" 

Р-56 

Чернігів - Пакуль - КПП "Славутич" - Чорнобиль (з під'їздом до м. Славутич) 

Р-57 

Цюрупинськ - Гола Пристань - Скадовськ  

Р-58 

Севастополь - порт "Камишова бухта" 

Р-59 

Під'їзд до спецоб'єктів м. Севастополь 

Р-60 

Кролевець - Конотоп - Ромни - Пирятин 

Р-61 

Батурин - Конотоп - Суми 

- " - 

Під'їзд до заповідника "Гетьманська Столиця" 

Р-62 

Від а/д Р-24 (Криворівня) - Вижниця - Сторожинець - Чернівці 

Р-63 

Від а/д Н-03 (Данківці) - Вартиківці - КПП "Сокиряни" 

- " - 

Під'їзд до КПП "Росошани" 

- " - 

Під'їзд до КПП "Ларга" 

Коди типів дорожнього покриття

Код 

Найменування 

Цементобетонне  

Асфальтобетонне, чорнощебеневе  

Бруковане  

Щебеневе, гравійне  

Дорога без покриття 

Коди стану покриття

Коди освітленості

Коди штучних споруд

Код 

Найменування 

Міст, шляхопровід, естакада 

Залізничний переїзд 

Тунель 

Розв'язка дороги в різних рівнях 

Підпірна стінка чи галерея 

Коди елементів ділянки дороги (вулиці)

Код 

Найменування 

01 

Пряма 

02 

Поворот 

03 

Крутий спуск 

04 

Крутий підйом 

05 

Перехрестя в одному рівні 

06 

Виїзд з прилеглої території 

07 

Кільцева розв'язка 

08 

Перехідно-швидкісна смуга 

09 

Додаткова смуга на підйомі 

10 

Пішохідний перехід (за винятком надземного чи підземного) 

11 

Велосипедна доріжка 

12 

Насип висотою понад 2 м 

13 

Місце проведення дорожньо-будівельних робіт 

Коди інженерно-транспортного облаштування

Код 

Найменування 

Зупинки маршрутних транспортних засобів 

Майданчики для стоянки автомобілів 

Майданчики відпочинку або видові майданчики 

Об'єкти дорожнього сервісу 

Місця вимірювання габаритних та вагових параметрів транспортних засобів 

Коди технічних засобів організації дорожнього руху

Код 

Найменування 

01 

Дорожні знаки 

02 

Дорожня розмітка 

03 

Напрямні пристрої 

04 

Сигнальні стовпчики 

05 

Транспортні огорожі 

06 

Пішохідні огорожі 

07 

Світлофорне обладнання 

08 

Засоби примусового зниження швидкості 

09 

Шлагбауми 

10 

Протизасліплювальні екрани 

Коди погодних умов

Код 

Найменування 

Ясно  

Хмарно 

Дощ 

Снігопад 

Туман 

Інші 

Коди наявних недоліків в утриманні дороги (вулиці)

Код 

Найменування незадовільних дорожніх умов 

01 

Слизьке покриття 

02 

Нерівне покриття 

03 

Наявність на покритті ямок та руйнувань  

04 

Незадовільний стан узбіччя  

05 

Наявність перешкод на проїзній частині 

06 

Невідповідність обладнання залізничного переїзду нормативним вимогам  

07 

Наявність дерев, опор освітлення, рекламоносіїв, розміщених з порушенням чинних норм 

08 

Відсутність тротуарів (пішохідних доріжок) у населених пунктах 

09 

Невідповідність транспортного та/або пішохідного огородження нормативам  

10 

Невідповідність огородження місць проведення дорожньо-будівельних робіт нормативам  

11 

Відсутність дорожніх знаків, передбачених дислокацією, або їх неправильне застосування 

12 

Відсутність світлофорів, передбачених дислокацією, або їх несправність 

13 

Відсутність дорожньої розмітки або її неправильне застосування 

14 

Обмеження видимості на перехресті, повороті, залізничному переїзді, пішохідному переході 

15 

Незабезпеченість відведення води з проїзної частини  

16 

Винос бруду 

17 

Сніг 

18 

Сніговий накат 

19 

Ожеледиця 

20 

Ніч, штучне освітлення неувімкнуте  

21 

Ніч, штучне освітлення відсутнє  

22 

Ніч, штучне освітлення не відповідає нормативним вимогам  

Коди кваліфікації

Код 

Кваліфікація 

00 

Власник ділянки вулично-дорожньої мережі  

01 

Індивідуальний власник, який має право керування транспортним засобом  

02 

Індивідуальний власник, який не має права керування транспортним засобом або не має відповідної категорії  

03 

Водій юридичної особи, який має право керування транспортним засобом  

04 

Водій юридичної особи, який не має права керування транспортним засобом або не має відповідної категорії 

05 

Пасажир  

06 

Пішохід  

07 

Зник з місця ДТП  

08 

Велосипедист  

09 

Візник  

10 

Завод-виготовник 

Довідник кодів порушень ПДР

Код 

Найменування 

  

            Водії 

01 

Керування транспортним засобом у нетверезому стані  

02 

Перевищення встановленої швидкості  

03 

Перевищення безпечної швидкості 

04 

Невиконання вимог сигналів регулювання 

05 

Порушення правил перевезення пасажирів  

06 

Порушення правил маневрування  

07 

Порушення правил проїзду пішохідних переходів  

08 

Порушення правил проїзду зупинок громадського транспорту  

09 

Порушення правил користування освітлювальними приладами  

10 

Порушення правил надання безперешкодного проїзду  

11 

Порушення правил зупинки і стоянки транспортного засобу  

12 

Порушення правил проїзду залізничних переїздів  

13 

Порушення правил перевезення вантажів  

14 

Порушення правил буксирування 

15 

Порушення правил обгону 

16 

Виїзд на смугу зустрічного руху 

17 

Порушення правил проїзду перехресть 

18 

Управління несправним транспортним засобом 

19 

Недодержання дистанції 

20 

Перевтома, сон за кермом 

21 

Порушення правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів 

  

            Пішоходи 

22 

Перехід у невстановленому місці  

23 

Невиконання вимог сигналів регулювання 

24 

Неочікуваний вихід на проїзну частину  

25 

Пішохід у нетверезому стані 

Коди несправностей транспортних засобів

Код 

Найменування 

Гальмової системи 

Рульового керування 

Заклинювання, відрив коліс 

Розрив, знос протектора шин 

Склоочисників і склообмивачів 

Зовнішніх світлових приладів 

Зчіпного пристрою 

На склі встановлено додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість і погіршують прозорість 

Інших елементів конструкції 

Коди типів транспортних засобів

Код 

Тип 

010 

Легковий, у т. ч.: 

011 

для перевезення вантажів  

012 

призначений для перевезення пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку (таксі) 

020 

Вантажний, у т. ч.: 

021 

вантажний бортовий  

022 

вантажний фургон  

023 

вантажна цистерна 

024 

вантажний зі спецкузовом 

025 

сідельний тягач  

026 

самоскид 

030 

Трактор, у т. ч.: 

031 

колісний трактор 

032 

гусеничний трактор 

040 

Самохідні механізми  

050 

Автонавантажувачі  

060 

Причіп 

061 

Напівпричіп 

070 

Автобуси, у т. ч.: 

071 

до 3 років 

072 

від 3 до 5 років 

073 

від 5 до 10 років 

074 

понад 10 років 

075 

Автобуси з кількістю місць для сидіння не більше 17 з місцем водія включно, у т. ч.: 

076 

до 3 років 

077 

від 3 до 5 років 

078 

від 5 до 10 років 

079 

понад 10 років 

080 

Трамвай 

090 

Тролейбус 

100 

Електромобіль 

120 

Мотоцикл 

121 

Мопед 

122 

Моторолер  

123 

Мотоколяска 

130 

Велосипед 

131 

Велосипед з підвісним двигуном 

140 

Гужовий віз  

150 

Рухомий склад залізниці 

Довідник кодів страховиків - членів МТСБУ

Код 

Найменування 

ВАТ "СК "Універсальна" (м. Львів) 

ВАТ УСК "Гарант-Авто" (м. Київ) 

НАСК "Оранта" (м. Київ) 

УАСК "АСКА2" (м. Донецьк) 

ЗАТ СК "ІНПРО" (м. Львів) 

ЗАТ СК "Галицька" (м. Івано-Франківськ) 

11 

АСК "ІНГО-Україна" (м. Київ) 

15 

ЗАТ УСК "Княжа" (м. Рівне) 

16 

АСТ "Остра-Суми" (м. Суми) 

22 

СТ "Глобус" (м. Ужгород) 

23 

ВАСТ "Гарантія" (м. Чернігів) 

24 

ВАТ СК "Алькона" (м. Київ) 

27 

ВАТ "Укргазпромполіс" (м. Київ) 

28 

АТ СК "АСКО-Донбас-Північний" (м. Дружківка) 

29 

АСК "Авіоніка" (м. Київ) 

32 

ЗАТ СК "ТАСТ-Гарантія" (м. Одеса) 

35 

ЗАТ УІСК "Інвестсервіс" (м. Львів) 

36 

ВАТ АСК "СКАРБНИЦЯ" (м. Львів) 

37 

АТ "УПСК" (м. Київ) 

41 

САТ "Остра" (м. Одеса) 

43 

АТ СК "Інспол" (м. Миколаїв) 

44 

ВАТ СК "Оранта-Січ" (м. Запоріжжя) 

45 

АТ "УТСК" (м. Київ) 

46 

ВАТ СК "Орадон" (м. Донецьк) 

48 

ВАТ СК "ПЗУ "Україна" (м. Київ) 

49 

ВАТ "Кримська СК" (м. Севастополь) 

50 

АТЗТ СК "Діско" (м. Дніпропетровськ) 

58 

ТзДВ "Укоопгарант" (м. Київ) 

59 

ЗАТ СК "Енергорезерв" (м. Київ) 

62 

САТ "Металург" (м. Запоріжжя) 

63 

ЗАТ СК "Укргаз" (м. Київ) 

69 

СК "Велта" (м. Харків) 

74 

ЗАТ "ПРОСТО-страхування" (м. Київ) 

78 

ЗАТ "СГ "ТАС" (м. Київ) 

80 

ЗАТ "СК "КРЕДО-КЛАСИК" (м. Київ) 

81 

АТЗТ СК "ЛЕММА" (м. Харків) 

83 

ЗАТ СК "Укрнафтатранс" (м. Київ) 

84 

ЗАТ "Страхова компанія "ВЕСКО" (м. Запоріжжя) 

85 

АСТ "Вексель" (м. Київ) 

86 

ЗАТ "СК "Бонус" (м. Київ) 

87 

ВАТ "Харківська муніципальна СК" (м. Харків) 

89 

ЗАТ "Європейський страховий альянс" (м. Київ) 

90 

ЗАТ "Міська страхова компанія" (м. Одеса) 

94 

ВАТ "Страхова компанія "НОВА" (м. Київ) 

98 

ЗАТ "СК "Київ-Енерго-Поліс" (м. Київ) 

100 

ТзДВ "Міжнародна СК" (м. Харків) 

101 

АТЗТ "АСК "АСКО-Медсервіс" (м. Київ) 

102 

ЗАТ "СК "Українська страхова група" (м. Київ) 

103 

ТДВ "СК "Мотор-гарант" (м. Запоріжжя) 

106 

ЗАТ "Страхова компанія "Еталон" (м. Київ) 

107 

САТ ЗТ "Саламандра-Лтава" (м. Полтава) 

108 

ЗАТ "СК "ІНКОМСТРАХ" (м. Київ) 

111 

ЗАТ СК "Мега-Гарант" (м. Харків) 

116 

ТДВ "СК "Провіта" (м. Київ) 

118 

ЗАТ "СК "Статус" (м. Київ) 

119 

ВАТ "Страхове товариство "Іллічівське" (м. Київ) 

120 

ТДВ СК "Кредо" (м. Запоріжжя) 

121 

ТДВ СК "Альфа-Гарант-Плюс" (м. Київ) 

122 

ВАТ СК "Країна" (м. Київ) 

123 

ЗАТ ФГ "Страхові традиції" (м. Донецьк) 

125 

ЗАТ СК "Східно-українське СТ" (м. Донецьк)  

126 

ЗАТ СК "Лідер" (м. Київ) 

127 

ЗАТ НФСК "Добробут" (м. Київ) 

128 

САТ "Укрінтерполіс" (м. Дніпропетровськ) 

Довідник кодів підрозділів ОВС

Довідник кодів підрозділів МВС (центральний апарат)

Код 

Найменування 

001 

Департамент документального забезпечення та режиму 

002 

Головний штаб 

003 

Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю  

004 

Служба внутрішньої безпеки 

005 

Департамент карного розшуку 

006 

Департамент боротьби з незаконним обігом наркотиків 

007 

Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю 

008 

Департамент кримінальної міліції у справах неповнолітніх 

009 

Кінологічна служба 

010 

Департамент оперативно-технічних заходів  

011 

Департамент оперативної служби 

012 

Департамент громадської безпеки  

013 

Департамент Державної автомобільної інспекції 

014 

Управління МВС України на транспорті 

015 

Головне слідче управління 

016 

Відділ організації дізнання 

017 

Робочий апарат НЦБ Інтерполу  

018 

Управління міжнародних зв'язків  

019 

Департамент роботи з персоналом 

020 

Департамент зв'язків з громадськістю 

021 

Департамент фінансових ресурсів та бухгалтерського обліку 

022 

Департамент ресурсного забезпечення  

023 

Господарський департамент 

024 

Департамент медичного забезпечення та реабілітації 

025 

Національна гвардія України

026 

Державний департамент громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб 

027 

Департамент інформаційних технологій 

028 

Департамент державної служби охорони 

029 

Управління зв'язку 

030 

Управління ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів 

031 

Автогосподарство 

032 

Служба пожежної безпеки 

033 

Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр  

034 

Державний науково-дослідний інститут 

035 

Навчальні заклади МВС України 

036 

Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми 

037 

Контрольно-ревізійне управління 

038 

Департамент управління майном, підприємствами, фондами та інвестицій 

039 

Державне підприємство "Спецсервіс" МВС України 

040 

Чергова частина 

  

  

  

  

050 

Інші підрозділи 

Довідник кодів підрозділів ГУМВС, УМВС України (обласний апарат) та У(В)МВС України на транспорті (обласні)

Код 

Найменування 

101 

Відділ документального забезпечення та режиму 

102 

Штаб 

103 

Управління по боротьбі з організованою злочинністю 

104 

Управління внутрішньої безпеки 

105 

Управління карного розшуку 

106 

Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків 

107 

Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю 

108 

Відділ кримінальної міліції у справах неповнолітніх 

109 

Кінологічний центр  

110 

Управління (відділи) оперативно-технічних заходів  

111 

Управління оперативної служби 

112 

Управління громадської безпеки  

113 

Управління Державної автомобільної інспекції 

114 

У(В)МВС України на транспорті 

115 

Слідче управління 

116 

Відділ дізнання 

117 

Група бюро Інтерполу  

119 

Управління роботи з персоналом 

120 

Центр громадських зв'язків 

121 

Відділ фінансових ресурсів та економіки 

122 

Відділ ресурсного забезпечення  

124 

Відділ охорони здоров'я  

126 

Відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб 

127 

Управління інформаційних технологій 

128 

Управління державної служби охорони при ГУМВС, УМВС  

129 

Центр зв'язку 

130 

Відділення ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів 

131 

Автогосподарство 

132 

Служба пожежної безпеки 

133 

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр  

135 

Навчальні заклади ГУМВС, УМВС 

136 

Відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми 

137 

Контрольно-ревізійний відділ  

139 

Ремонтно-будівельне управління  

140 

Чергова частина 

141 

Керівний склад ГУМВС, УМВС 

  

  

150 

Інші підрозділи 

Довідник кодів підрозділів міськрайвідділів (МРВ) та лінійних відділів на транспорті

Коди іноземних держав

Цифровий
код 

Код 

Назва держави (коротка та офіційна) 

011 

AUS 

Австралія 

024 

AUT 

Австрія (Республіка Австрія) 

041 

AZE 

Азербайджан (Азербайджанська Республіка) 

091 

ALB 

Албанія (Республіка Албанія) 

037 

DZA 

Алжир (Алжирська Народна Демократична Республіка) 

120 

AIA 

Анґлія  

026 

ARG 

Аргентина (Аргентинська Республіка) 

088 

AFG 

Афґаністан (Ісламська Держава Афганістан) 

097 

BGD 

Банґладеш (Народна Республіка Бангладеш) 

054 

BEL 

Бельгія (Королівство Бельгія) 

013 

BLR 

Білорусь (Республіка Білорусь) 

009 

BGR 

Болгарія (Республіка Болгарія) 

121 

BIH 

Боснія і Герцеговина (Республіка Боснія і Герцеговина) 

010 

ARM 

Вірменія (Республіка Вірменія) 

023 

VNM 

В'єтнам (Соціалістична Республіка В'єтнам) 

019 

GRC 

Греція (Грецька Республіка) 

066 

GEO 

Грузія (Республіка Грузія) 

044 

DNK 

Данія (Королівство Данія) 

015 

EST 

Естонія (Республіка Естонія) 

012 

ISR 

Ізраїль (Держава Ізраїль) 

020 

IND 

Індія (Республіка Індія) 

069 

IRQ 

Ірак (Республіка Ірак) 

021 

IRN 

Іран (Ісламська Республіка Іран) 

032 

ESP 

Іспанія (Королівство Іспанія) 

031 

ITA 

Італія (Італійська Республіка) 

067 

KAZ 

Казахстан (Республіка Казахстан) 

028 

CAN 

Канада 

070 

KGZ 

Кирґизстан (Киргизька Республіка) 

003 

CHN 

Китай (Китайська Народна Республіка) 

082 

KWT 

Кувейт (Держава Кувейт) 

045 

LVA 

Латвія (Республіка Латвія) 

008 

LTU 

Литва (Республіка Литва) 

060 

LBY 

Лівійська Арабська Джамахірія (Соціалістична Народна Лівійська Арабська Джамахірія) 

092 

MKD 

Македонія (Республіка Македонія) 

018 

MEX 

Мексика (Мексиканські Сполучені Штати) 

055 

MDA 

Молдова (Республіка Молдова)  

022 

MNG 

Монголія  

006 

DEU 

Німеччина (Федеративна Республіка Німеччина) 

036 

NOR 

Норвегія (Королівство Норвегія) 

014 

POL 

Польща (Республіка Польща) 

029 

PRT 

Португалія (Портуґальська Республіка) 

001 

RUS 

Росія (Російська Федерація)  

034 

ROM 

Румунія  

033 

SVK 

Словаччина (Словацька Республіка) 

053 

SVN 

Словенія (Республіка Словенія) 

002 

USA 

США (Сполучені Штати Америки) 

004 

GBR 

Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії 

071 

TJK 

Таджикистан (Республіка Таджикистан) 

035 

TUR 

Туреччина (Республіка Туреччина) 

073 

TUM 

Туркменістан 

007 

HUN 

Угорщина (Республіка Угорщина) 

072 

UZB 

Узбекистан (Республіка Узбекистан) 

000 

UKR 

Україна 

049 

FIN 

Фінляндія (Республіка Фінляндія) 

005 

FRA 

Франція (Французька Республіка) 

046 

HRV 

Хорватія (Республіка Хорватія)  

048 

CZE 

Чеська Республіка 

038 

CHE 

Швейцарія (Швейцарська Конфедерація) 

017 

SWE 

Швеція (Королівство Швеція) 

027 

JPN 

Японія 

130 

  

Інші держави 

Коди категорій постраждалих учасників дорожнього руху

Код 

Категорія 

01 

Водій 

02 

Пасажир 

03 

Пішохід 

04 

Велосипедист 

05 

Візник 

Для працівників ОВС 

11 

Водій  

12 

Пасажир  

13 

Пішохід  

14 

Велосипедист  

15 

Візник  

Коди зовнішніх пошкоджень транспортних засобів

Код 

Назва зони пошкоджень 

01 

Передня центральна частина 

02 

Передня права частина 

03 

Бокова права частина 

04 

Задня права частина 

05 

Задня центральна частина 

06 

Задня ліва частина 

07 

Бокова ліва частина 

08 

Передня ліва частина 

09 

Верхня частина (панель даху, кузов) 

У разі пошкоджень складових нижньої частини транспортного засобу замість цифри 0 проставляється літера "Н".

У разі пошкоджень складових верхньої частини транспортного засобу замість цифри 0 проставляється літера "В".

У разі пошкодження більше чотирьох зон транспортного засобу (максимальна кількість граф у картці обліку ДТП), уносяться лише ті чотири зони, що мають найбільші пошкодження.

 

Начальник Департаменту
ДАІ МВС України
генерал-майор міліції
 

 
 
С. Г. Коломієць
 

(додаток із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства внутрішніх справ України від 25.06.2007 р. N 206,
 від 25.08.2015 р. N 1019)

Опрос