Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка привлечения Моторным (транспортным) страховым бюро Украины аварийных комиссаров, экспертов или юридических лиц, в штате которых есть аварийные комиссары или эксперты, для определения причин наступления страховых случаев и размера убытков

Государственная комиссия по регулированию рынков финансовых услуг
Распоряжение, Порядок от 23.02.2006 № 5417
редакция действует с 05.02.2013

Про затвердження Порядку залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України аварійних комісарів, експертів або юридичних осіб, у штаті яких є аварійні комісари чи експерти, для визначення причин настання страхових випадків та розміру збитків

(заголовок у редакції розпорядження Національної комісії, що
 здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
від 06.12.2012 р. N 2591)

Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
від 23 лютого 2006 року N 5417

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 березня 2006 р. за N 259/12133

Із змінами і доповненнями, внесеними
розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
від 27 жовтня 2011 року N 671
,
 розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
 від 6 грудня 2012 року N 2591

На виконання вимог пункту 40.3 статті 40 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:

1. Затвердити Порядок залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України аварійних комісарів, експертів або юридичних осіб, у штаті яких є аварійні комісари чи експерти, для визначення причин настання страхових випадків та розміру збитків, що додається.

(пункт 1 у редакції розпорядження Національної комісії, що
 здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
від 06.12.2012 р. N 2591)

2. Юридичному департаменту разом з Департаментом державного регулювання та розвитку ринків фінансових послуг забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

3. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника забезпечити опублікування цього розпорядження в засобах масової інформації після його державної реєстрації.

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника Голови згідно з розподілом обов'язків.

 

Голова Комісії 

В. Суслов 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

 
 
А. Дашкевич
 

 

 

Порядок залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України аварійних комісарів, експертів або юридичних осіб, у штаті яких є аварійні комісари чи експерти, для визначення причин настання страхових випадків та розміру збитків

(заголовок Порядку у редакції розпорядження Національної комісії, що
 здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
від 06.12.2012 р. N 2591)

1. Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 40.3 статті 40 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" та встановлює порядок залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України (далі - МТСБУ) аварійних комісарів, експертів або юридичних осіб, у штаті яких є аварійні комісари або експерти (далі - представники МТСБУ), для визначення причин настання страхових випадків та розміру збитків у випадках, що призводять до регламентних виплат з централізованих страхових резервних фондів МТСБУ.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
Національної комісії, що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг, від 06.12.2012 р. N 2591)

2. У цьому Порядку термін "страховий випадок" уживається в такому значенні:

страховий випадок - це подія, унаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором, та/або подія, яка призводить до регламентних виплат з централізованих резервних фондів МТСБУ.

3. Залучення представника МТСБУ для визначення причин настання страхових випадків, розміру збитків здійснюється на підставі договору з МТСБУ.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
Національної комісії, що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг, від 06.12.2012 р. N 2591)

4. Представник МТСБУ відповідно до укладеного договору щодо виконання робіт із з'ясування обставин і причин настання страхового випадку та визначення розміру збитків має права та обов'язки, визначені цим договором. Права та обов'язки аварійного комісара визначаються також Типовим положенням про організацію діяльності аварійних комісарів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.98 N 8.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
Національної комісії, що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг, від 06.12.2012 р. N 2591)

5. Підставою для з'ясування обставин і причин настання страхового випадку, визначення розміру збитків є відповідне доручення МТСБУ.

(абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 06.12.2012 р. N 2591)

У дорученні повинні зазначатися такі відомості:

дата і місце настання страхового випадку;

відомості про настання страхового випадку;

завдання, яке повинен виконати представник МТСБУ;

перелік матеріалів, що додаються.

Відповідно до договору МТСБУ зобов'язане надати представнику МТСБУ всю наявну в МТСБУ інформацію, що стосується причин настання страхового випадку та розміру заподіяної шкоди.

Доручення МТСБУ передається представнику МТСБУ в письмовій формі. МТСБУ може повідомити представника МТСБУ про настання страхового випадку по телефону з подальшим підтвердженням доручення в письмовій формі.

6. Представник МТСБУ за дорученням МТСБУ повинен протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду прибути на місце настання страхового випадку та/або до місцезнаходження пошкодженого майна для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків.

7. Якщо представник МТСБУ не з'явився у визначений у пункті 6 цього Порядку строк та потерпілий скористався своїм правом відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" самостійно обрати аварійного комісара або експерта для визначення розміру шкоди, МТСБУ зобов'язане відшкодувати потерпілому витрати на проведення експертизи (дослідження).

8. МТСБУ здійснює оплату послуг представників МТСБУ за рахунок коштів відповідного централізованого страхового резервного фонду.

(пункт 8 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
Національної комісії, що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг, від 06.12.2012 р. N 2591)

 

Заступник директора департаменту
стандартів регулювання та нагляду
за фінансовими установами

В. Логвіновський

(Порядок у редакції розпорядження Державної комісії з
 регулювання ринків фінансових послуг України від 27.10.2011 р. N 671)

Опрос