Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Правил применения упрощенного порядка осуществления таможенного контроля предметов, перемещаемых гражданами, следующими авиационным транспортом

Государственная таможенная служба
Приказ, Правила от 18.02.2006 № 137
Утратил силу

Про затвердження Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом

Наказ Державної митної служби України
від 18 лютого 2006 року N 137

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
1 березня 2006 р. за N 217/12091

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
 від 3 серпня 2018 року N 671)

Відповідно до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944), Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіото, 1973), статті 68 Митного кодексу України, з метою спрощення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, і для наближення митних процедур до міжнародних стандартів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, що додаються.

2. Департаменту організації митного контролю (Сьомка С. М.) і Юридичному департаменту (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Начальникам регіональних митниць, митниць проінформувати громадян про вимоги цих Правил шляхом висвітлення їх у засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниці й у пунктах пропуску через державний кордон України.

4. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Державної митної служби України від 16.08.2001 N 561 "Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення предметів, що переміщуються громадянами авіаційним транспортом, із застосуванням двоканальної системи ("зелений" та "червоний" коридори)", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.08.2001 за N 775/5966.

5. Начальникам регіональних митниць, митниць, у зоні діяльності яких розташовано авіаційні пункти пропуску через державний кордон, забезпечити приведення нормативних актів митниці у відповідність до цього наказу.

6. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Федорова О. О.

 

Голова Державної митної
служби України
 

 
О. Б. Єгоров
 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Міністр фінансів України 

В. М. Пинзеник 

 

Правила застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом

1.1. Ці Правила розроблено з метою наближення порядку застосування митними органами спрощеного митного контролю предметів громадян до міжнародних стандартів.

1.2. У цих Правилах терміни вживаються в таких значеннях:

"зелений" коридор - зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень;

"червоний" коридор - частина зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, призначена для здійснення в установленому законодавством порядку митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню чи на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Інші терміни вживаються в цих Правилах у значеннях, установлених законодавством України.

1.3. Спрощений митний контроль застосовується як при в'їзді громадян на митну територію України, так і при виїзді за її межі.

1.4. У місцях здійснення митного контролю, у тому числі спрощеного, на території (у приміщеннях) аеропорту створюються та позначаються зони митного контролю.

"Червоний" і "зелений" коридори мають додатково відповідні кольорові позначення, написи, покажчики напрямку руху тощо. Закінчення "зеленого" коридору позначається білою лінією.

1.5. Інформація про митні правила, потрібна громадянам для визначення можливості проходження митного контролю "зеленим" коридором, розміщується перед зоною митного контролю та в цій зоні.

Така інформація повинна містити попередження про відповідальність за порушення митних правил.

Для роз'яснення громадянам порядку переміщення предметів через митний кордон України зона митного контролю може бути облаштована місцями подання інформаційної допомоги з питань митної справи.

1.6. За рішенням посадової особи митного органу може здійснюватися вибірково митний контроль предметів, що переміщуються громадянами в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі, з розпакуванням місць багажу та/або із застосуванням технічних засобів митного контролю (металодетекторів, інтроскопів тощо).

На вимогу посадової особи митного органу громадянин зобов'язаний пред'явити вміст ручної поклажі та/або супроводжуваного багажу.

Ретельний огляд предметів здійснюється в спеціально відведених для цього приміщеннях митного органу.

1.7. Митний контроль предметів, переміщуваних громадянами, може здійснюватися спільно з іншими контрольними службами (органом охорони державного кордону, контролю на авіаційну безпеку тощо).

1.8. Предмети громадян перебувають під митним контролем з моменту переміщення цих предметів у зону митного контролю.

Митний контроль предметів громадян закінчується:

з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином "зеленого" коридору;

після здійснення в повному обсязі митного оформлення цих предметів - у разі ввезення їх на митну територію України й обрання громадянином "червоного" коридору;

після здійснення в повному обсязі митного оформлення цих предметів та перетинання ними митного кордону України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму, - у разі вивезення предметів за межі митної території України й обрання громадянином "червоного" коридору.

1.9. Громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - "зеленим" чи "червоним" коридором.

1.10. Відповідальність за порушення митних правил настає:

для громадянина, який обрав проходження митного контролю "зеленим" коридором, - з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення "зеленого" коридору;

для громадянина, який обрав проходження митного контролю "червоним" коридором, - з моменту прийняття посадовою особою митного органу митної декларації до оформлення, тобто проставлення на ній відбитка штампа "Під митним контролем" і часу прийняття декларації.

1.11. У разі виявлення факту порушення громадянином митних правил посадова особа митного органу вживає заходів, передбачених законодавством України.

 

Директор Департаменту
організації митного контролю 

 
С. М. Сьомка 

Опрос