Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О местах прибытия автотранспорта

Государственная таможенная служба
Приказ от 21.11.2005 № 1136
Утратил силу

Про місця прибуття автотранспорту

Наказ Державної митної служби України
від 21 листопада 2005 року N 1136

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
9 грудня 2005 р. за N 1474/11754

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державної митної служби України
 від 3 вересня 2007 року N 728

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства фінансів України
від 30 травня 2012 року N 646)

Додатково див. лист
 Державної митної служби України
 від 11 серпня 2008 року N 19/956-ЕП

На виконання частини шостої статті 11, статті 94 Митного кодексу України й з метою вдосконалення форм здійснення контролю за доставкою в митниці призначення товарів, що ввозяться на митну територію України автомобільним транспортом, НАКАЗУЮ:

1. Установити, що:

1.1. Місцем прибуття автотранспорту може бути визначена митницею призначення територія або її частина пункту пропуску через державний кордон України, морського чи річкового порту, аеропорту, залізничної станції, підприємства (вантажного митного комплексу, автопорту, автотерміналу, складу тимчасового зберігання відкритого типу, митного ліцензійного складу, центральної сортувальної станції, регіональної сортувальної станції, місця міжнародного поштового обміну).

(абзац перший підпункту 1.1 пункту 1 у редакції наказу
 Державної митної служби України від 03.09.2007 р. N 728)

За рішенням Держмитслужби України місцем прибуття автотранспорту може бути визначена територія складу тимчасового зберігання закритого типу або підрозділу митниці призначення, у якому безпосередньо проводиться митне оформлення.

1.2. Формування в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України (далі - ЄАІС) і коригування Переліку місць прибуття автотранспорту (далі - Перелік) здійснюються Управлінням контролю за переміщенням вантажів за поданнями митниць призначення. Форму подання наведено в додатку до цього наказу.

1.3. Підприємство - власник території повинно забезпечити умови для здійснення митного контролю в повному обсязі - з моменту прибуття автотранспортного засобу з товарами й до завершення митного оформлення їх в обраному митному режимі та надати посадовим особам митниці технічні можливості зв'язку з ЄАІС.

1.4. За рішенням начальника митниці призначення або вповноваженою ним особою можуть бути доставлені в місця прибуття інші, ніж визначено Переліком, зокрема такі товари:

небезпечні товари, перебування яких у місцях скупчення автотранспорту може створювати загрозу життю й здоров'ю населення чи навколишньому середовищу;

що потребують особливих умов зберігання, унаслідок чого вони не можуть протягом тривалого часу зберігатися в автотранспортних засобах;

валютні цінності, що ввозяться банками;

що ввозяться на адресу підприємств з безперервним циклом виробництва й призначені для використання в процесі виробництва;

що за своїми габаритами не можуть бути ввезені в місце прибуття.

1.5. У разі переміщення товарів, зазначених у підпункті 1.4 цього наказу, одержувач товарів або вповноважена ним особа подає митниці призначення письмову заяву про надання дозволу на доставку товарів у місце прибуття інше, ніж визначено Переліком.

Рішення про надання такого дозволу приймається начальником митниці призначення або вповноваженою ним особою шляхом проставлення візи на згаданій заяві.

Назва й адреса місця прибуття таких товарів і реєстраційний номер заяви вносяться до ЄАІС посадовою особою митниці призначення шляхом заповнення відповідного поля в електронній копії документа контролю за доставкою.

1.6. Митниця призначення може організувати при потребі чергування посадових осіб митниці цілодобово в місці прибуття.

1.7. Не пізніше ніж через три години після доставки товарів у місце прибуття, а в разі прибуття поза робочим часом, установленим для митниці, - у мінімальний строк з початку її роботи перевізник повинен подати черговій посадовій особі митниці призначення в місці прибуття примірники витягу з електронної копії відповідного документа контролю за доставкою та товаросупровідні документи на товари.

1.8. Чергова посадова особа митниці призначення в місці прибуття:

перевіряє комплектність поданих перевізником товаросупровідних документів за переліком таких документів, що міститься в електронній копії документа контролю за доставкою, і відповідність цих документів реквізитам документів, зазначених у витягу з цієї електронної копії;

зазначає на всіх примірниках документа контролю за доставкою час надходження товарів, завіряє запис особистим підписом і відтиском штампа "Під митним контролем";

проставляє відтиск штампа "Під митним контролем" на всіх поданих товаросупровідних документах;

у строк, що не перевищує чотирьох годин, уносить до ЄАІС відмітку про надходження товарів.

Один примірник документа контролю за доставкою й по одному примірнику товаросупровідних документів повертаються перевізникові для подальшого декларування товарів. Другий примірник документа контролю за доставкою (або його копія) залишається в чергової посадової особи митниці призначення в місці прибуття для передання до відділу контролю за переміщенням товарів, де зберігається протягом поточного року, після чого передається до архіву митниці. Решта примірників товаросупровідних документів передаються до підрозділу митного оформлення.

2. Департаменту інформаційних технологій та митної статистики (Копосов С. А.) забезпечити доопрацювання в місячний строк програмно-інформаційного комплексу "Доставка вантажів".

3. Управлінню контролю за переміщенням вантажів (Луговець В. А.) і Юридичному департаменту (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 45 днів після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

5. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 15.11.99 N 721 "Про визначення Переліку місць прибуття автотранспорту" (із змінами та доповненнями), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.12.99 за N 839/4132.

6. Митницям відправлення з моменту набрання чинності цим наказом направляти автотранспортні засоби, якими перевозяться товари під митним контролем, у митниці призначення на адресу одного з місць прибуття, визначених Переліком.

7. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома особового складу та забезпечити можливість ознайомлення з ним суб'єктів підприємницької діяльності шляхом розміщення наказу на інформаційних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митних органів і в пунктах пропуску через державний кордон України.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби України Федорова О. О.

 

Голова Держмитслужби України 

О. Б. Єгоров 

 

Подання про внесення даних до Переліку місць прибуття автотранспорту

Митниця

Назва місця прибуття

Адреса місця прибуття

Власник території (повні реквізити)

Специфіка місця прибуття (назва, номер документа) 

Заходи забезпечення режиму в місці прибуття 

Наявність у місці прибуття підрозділу митного оформлення

Загальна площа місця прибуття

Облаштування місця прибуття 

Час роботи місця прибуття (цілодобово або визначені години роботи) 

Примітки

Територія або її частина пункту пропуску через державний кордон України 

Територія морського або річкового порту, аеропорту, залізничної станції 

Вантажний митний комплекс, автопорт, автотермінал

Склад тимчасового зберігання відкритого або закритого типу 

Митний ліцензійний склад 

Огородження території 

Цілодобова охорона 

Облаштовані робочі місця посадових осіб митниці 

Зв'язок з ЄАІС 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

 

Начальник Управління
контролю за переміщенням
вантажів
 

 
 
В. А. Луговець
 

Опрос