Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении инструкций по заполнению форм государственных статистических наблюдений по водному транспорту

Госкомстат
Приказ, Инструкция от 11.10.2005 № 302
Утратил силу

Про затвердження інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень з водного транспорту

Наказ Державного комітету статистики України
від 11 жовтня 2005 року N 302

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 2005 р. за N 1306/11586

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Державного комітету статистики України
 від 7 грудня 2009 року N 456

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Державної служби статистики України
 від 26 жовтня 2016 року N 207)

Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" та з метою удосконалення державних статистичних спостережень з водного транспорту НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Інструкцію щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 31-вод "Звіт про перевезення вантажів і пасажирів водним транспортом" (квартальна) та N 51-вод "Звіт про продукцію морського (річкового) флоту, який знаходиться в експлуатації" (місячна) (додається);

(пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 07.12.2009 р. N 456)

1.2. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 25-вод "Звіт про роботу морського (річкового) порту (причалу)" (місячна) та додатка до форми державного статистичного спостереження N 25-вод "Звіт про обробку вантажів за номенклатурою у морських (річкових) портах (причалах)" (піврічна) (додається).

(пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 07.12.2009 р. N 456)

2. Департаменту статистики послуг (Калачова І. В.) здійснювати методологічне керівництво збором та обробкою даних за формами державних статистичних спостережень зі статистики водного транспорту відповідно до затверджених пунктом 1 цього наказу інструкцій.

3. Начальникам головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управління статистики в м. Севастополі довести інструкції, затверджені пунктом 1 цього наказу, до відома підприємств водного транспорту та юридичних осіб інших видів економічної діяльності, які експлуатують власні або орендовані судна та здійснюють обробку вантажів на власних або орендованих причалах (пристанях).

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 07.12.2009 р. N 456)

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінстату України від 07.02.96 N 35 "Про затвердження Форми державної статистичної звітності по водному транспорту та Інструкції по її заповненню", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.03.96 за N 102/1127.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н. С.

 

Голова 

О. Г. Осауленко 

 

ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення
форм державних статистичних спостережень N 31-вод "Звіт про перевезення вантажів і пасажирів водним транспортом" (квартальна) та N 51-вод "Звіт про продукцію морського (річкового) флоту, який знаходиться в експлуатації" (місячна)

(назва із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 07.12.2009 р. N 456)

1. Загальні положення

Інструкція встановлює єдиний порядок складання звітності про обсяги вантажних і пасажирських перевезень морським (річковим) транспортом за видами сполучення і номенклатурою вантажів з метою одержання зведеної статистичної інформації про роботу водного транспорту (далі - Інструкція).

2. Галузь використання

Інструкція поширюється на підприємства водного транспорту і юридичних осіб інших видів економічної діяльності, які експлуатують власні або орендовані судна згідно з ліцензією на здійснення вантажних або пасажирських перевезень (пункт 32 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 N 1775-III зі змінами та доповненнями).

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 07.12.2009 р. N 456)

3. Документи первинного обліку

Підставою для складання звіту є: копії дорожньої відомості, коносамент, накладна, рапорт, радіограма, рейсовий звіт капітана, багажна квитанція; у прямому, змішаному залізнично-водному сполученні - накладна на приймання готової продукції зі складу, акт на навантаження або розвантаження, передаточна відомість, подорожні журнали, загальні універсальні чартери, звіт про продані пасажирські квитки, відомості чи інші документи на видачу пільгових квитків тощо.

4. Терміни, що вживаються у цій Інструкції, мають таке значення

Перевезено вантажів - визначають за фактичною вагою вантажу (після відправлення) з урахуванням тари і ваги контейнера, тобто "вага брутто", на підставі документів первинного обліку. Одиниця виміру - тис. т.

Вантажооборот - загальний обсяг вантажної транспортної роботи морських (річкових) суден, що дорівнює сумі добутків перевезеного вантажу (брутто) на відстань перевезення за кожним відправленням. Одиниця виміру для морських перевезень - тис. тмиль, для річкових перевезень - тис. ткм.

Перевезено пасажирів - визначають відповідно до кількості проданих (оформлених) квитків або інших первинних облікових документів, які підтверджують факт перевезення пасажира, за всіма видами сполучення, підпорядкованого та не підпорядкованого розкладу, включаючи послуги екскурсійних, прогулянкових та туристичних суден, водних таксі, інших плавзасобів. Одиниця виміру - тис. чоловік.

Пасажирооборот - загальний обсяг пасажирської транспортної роботи морських (річкових) суден, який дорівнює сумі добутків кількості перевезених пасажирів (кожної групи пасажирів) на відстань їхнього перевезення. Одиниця виміру для морських перевезень - тис. пас. миль, для річкових перевезень - тис. пас. км.

Каботажні (внутрішні) перевезення - транспортування вантажів або перевезення пасажирів у межах Азовсько-Чорноморського басейну без виходу з територіальних вод і в межах водних шляхів (ділянок) басейнів рік Дніпро, Дунай, Інгулець та інших судноплавних рік, озер, штучних шляхів без виходу з територіальних вод, оформлені документами на перевезення у внутрішньому сполученні. До каботажного (внутрішнього) належать також перевезення між причалами в межах акваторії порту або сусідніх портів (причалів) незалежно від відстані перевезення при належному документальному оформленні.

Закордонні перевезення - перевезення вантажів або пасажирів морськими (річковими) суднами з причалів портів та інших підприємств України в іноземні порти і навпаки.

Закордонні перевезення між іноземними портами - перевезення вантажів або пасажирів морськими (річковими) суднами між іноземними портами, оформлені документами на перевезення в закордонному сполученні.

Річкові перевезення - перевезення, що здійснюються по річках, озерах, штучних шляхах.

Морські перевезення - перевезення, що здійснюються морськими шляхами, а також змішані (ріка - море) перевезення, якщо портом відправлення або прибуття вантажів є морський порт.

5. Момент обліку перевезення вантажів і пасажирів

Моментом відправлення вантажів і пасажирів вважається зафіксований у вахтовому журналі час фактичного виходу судна з вантажем (пасажирами) від причалу або час зняття з якоря і виходу в рейс судна, що знаходиться на внутрішньому або зовнішньому рейді, без затримки в акваторії та на рейді порту. У тих випадках, коли завантажене судно виходить на внутрішній або зовнішній рейд порту і там знаходиться в простої за будь-якої причини, моментом відправлення вважається дата дійсного відходу в рейс із рейду. Якщо вантаж завантажений на судно до 24-00 годин останнього числа звітного періоду, а судно знялося з якоря після цього строку, то облік вантажу проводиться в тому місяці, коли судно фактично вийшло в рейс.

6. Порядок складання звітів

Періодичність складання:

- за формою N 51-вод - за кожний звітний місяць та з початку року;

- за формою N 31-вод - за кожний звітний квартал окремо.

Відлік часу ведеться з 00 годин першого числа до 24 години останнього числа звітного періоду за місцевим часом у територіальних водах України, за межами України відповідно до часу тієї країни, де працює судно.

Перевезення вантажів з портів (підприємств) Чорного й Азовського морів у порти придунайських країн враховуються таким чином:

- якщо вантаж проходить без перевалки в портах Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ, то зазначені перевезення враховуються як закордонні;

- якщо у портах Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ здійснюється перевалка вантажів, то від портів Чорноморсько-Азовського басейну до Ізмаїла, Рені, Усть-Дунайська враховуються як каботажні; від Ізмаїла, Рені, Усть-Дунайська до кінцевого іноземного порту враховуються як закордонні.

Перевезення вантажів з портів (підприємств) придунайських країн в українські порти (підприємства) Чорного й Азовського морів враховуються аналогічно.

До звітів включаються дані про перевезення, які виконані:

- власними суднами транспортного (з урахуванням поромів і ліхтеровозів) і портового флоту, що перебувають на балансі підприємства;

- орендованими суднами інших підприємств та іноземними суднами, переданими в оренду (фрахт) українським підприємствам;

- суднами зафрахтованого іноземного флоту (у трампі і тайм-чартері);

- суднами, що буксирують інші судна і плавучі об'єкти (баржі, ліхтери, катери, плашкоути, земснаряди, доки, плавучі крани й інші) від місця, де їх будували або закуповували, до портів (підприємств) призначення, зазначених у документах на буксирування, а також судна, списані на металобрухт;

- навчальними суднами;

- суднами, які здійснюють перевезення вантажів з пунктів розпаузки до інших пунктів призначення, оформлені відповідними документами;

- суднами, які здійснюють перевезення в акваторії порту від одного причалу до іншого, якщо перевезення комерційні.

До звіту не включаються перевезення, які виконані:

- суднами, переданими в оренду стороннім організаціям;

- суднами, які здійснюють перевезення в акваторії порту від одного причалу до іншого і не оформлені документами на перевезення, що є додатковою роботою до основної транспортної операції або роботою службово-допоміжних суден;

- суднами, які здійснюють перевезення з берега до судна або з судна до берега у відкритих портах, де відбувається перевантаження на рейді.

Якщо вага штучних та об'ємних вантажів не зазначена у документах на перевезення, то обсяг перераховується у ваговий вираз відповідно до Збірника тарифів на комплекс робіт, пов'язаних з обробленням вантажів у портах України, затвердженого наказом Мінтрансу України від 31.10.95 N 392 (із змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.95 за N 476/1012. Вага при буксируванні об'єктів без вантажу - за тоннажністю, а в разі завантаження їх повністю або частково, - включаючи вагу відправленого на них вантажу.

Примітка. Винятком є перевалка вантажів з морських суден на річкові судна і ліхтеровози або з них. У такому разі обсяги перевезень вантажів підлягають урахуванню на морських і річкових суднах, незалежно від того, здійснювалися вони на підставі одного документа чи оформлялися новим документом.

У разі потреби дані звітів уточнюються.

7. Порядок подання звіту

Звіти за формами державних статистичних спостережень N 31-вод "Звіт про перевезення вантажів і пасажирів водним транспортом" (квартальна) та N 51-вод "Звіт про продукцію морського (річкового) флоту, який знаходиться в експлуатації" (місячна) заповнюються і підписуються керівником підприємства, який несе відповідальність за їхню повноту та достовірність згідно з чинним законодавством.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державного комітету статистики України від 07.12.2009 р. N 456)

 

Начальник управління
статистики нефінансових послуг
 

 
Н. М. Паланська
 

Опрос