Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно определения цели привлечения кредитными союзами на договорных условиях кредитов банков, кредитов объединенного кредитного союза, денежных средств других учреждений и организаций

Государственная комиссия по регулированию рынков финансовых услуг
Распоряжение от 02.08.2005 № 4404
редакция действует с 18.01.2013

Щодо визначення мети залучення кредитними спілками на договірних умовах кредитів банків, кредитів об'єднаної кредитної спілки, грошових коштів інших установ та організацій

Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
від 2 серпня 2005 року N 4404

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2005 р. за N 916/11196

Із змінами і доповненнями, внесеними
розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків фінансових послуг,
від 27 листопада 2012 року N 2421

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України "Про кредитні спілки" щодо можливості залучення кредитними спілками на договірних умовах кредитів банків, кредитів об'єднаної кредитної спілки, грошових коштів інших установ та організацій та з метою удосконалення державного регулювання діяльності кредитних спілок Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Національної комісії, що здійснює державне регулювання
 у сфері ринків фінансових послуг, від 27.11.2012 р. N 2421)

1. Установити, що залучені кредитними спілками на договірних умовах кредити банків, кредити об'єднаної кредитної спілки, грошові кошти інших установ та організацій, крім коштів інших кредитних спілок, можуть використовуватись, поряд з кредитуванням своїх членів, також з такою метою:

підтримання ліквідності;

придбання, ремонту, модернізації та реконструкції офісного приміщення кредитної спілки або її відокремлених підрозділів;

придбання кредитною спілкою програмного забезпечення та спеціального технічного обладнання, пов'язаного з наданням фінансових послуг.

2. Про випадки залучення кредитів банків, грошових коштів інших установ та організацій, крім об'єднаних кредитних спілок, з метою, не пов'язаною з наданням кредитів своїм членам, кредитні спілки зобов'язані письмово інформувати Нацкомфінпослуг у десятиденний термін з моменту укладення відповідних договорів. Про випадки залучення кредитними спілками кредитів об'єднаних кредитних спілок з метою, не пов'язаною з наданням кредитів своїм членам, об'єднані кредитні спілки зобов'язані у десятиденний термін з моменту укладення відповідних договорів письмово проінформувати Нацкомфінпослуг.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Національної комісії, що здійснює державне регулювання
 у сфері ринків фінансових послуг, від 27.11.2012 р. N 2421)

3. Залучення грошових коштів з метою підтримання ліквідності, які передбачені абзацом другим пункту 1 цього розпорядження, допускається в межах не більше 30 % від загальної суми залучених кредитною спілкою внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки за станом на дату залучення цих коштів. Перевищення зазначеного обмеження допускається в межах, необхідних для реалізації застосованого Нацкомфінпослуг заходу впливу у формі затвердження плану відновлення фінансової стабільності кредитної спілки.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Національної комісії, що здійснює державне регулювання
 у сфері ринків фінансових послуг, від 27.11.2012 р. N 2421)

4. Не дозволяється залучати кредити банків, кредити об'єднаної кредитної спілки, грошові кошти інших установ та організацій з метою придбання, ремонту, модернізації та реконструкції офісного приміщення кредитної спілки або її відокремлених підрозділів, придбання кредитною спілкою програмного забезпечення та спеціального технічного обладнання, пов'язаного з наданням фінансових послуг, кредитним спілкам, які на момент залучення таких коштів не відповідають встановленим нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг вимогам щодо дотримання коефіцієнта платоспроможності, нормативів достатності капіталу, якості активів та прибутковості, формування резерву покриття втрат від неповернених позичок, а також щодо наявності резервного капіталу у розмірі не менше ніж 5 % від активів, зважених на ризик. Не дозволяється залучати кредити банків, кредити об'єднаної кредитної спілки, грошові кошти інших установ та організацій з метою підтримання ліквідності кредитним спілкам, які на момент залучення таких коштів не відповідають встановленим нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг вимогам щодо дотримання прибутковості, формування резерву покриття втрат від неповернених позичок, а також щодо наявності резервного капіталу у розмірі не менше ніж 5 % від активів, зважених на ризик.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Національної комісії, що здійснює державне регулювання
 у сфері ринків фінансових послуг, від 27.11.2012 р. N 2421)

5. Загальна сума залучених кредитною спілкою кредитів банків, кредитів об'єднаної кредитної спілки, грошових коштів інших установ та організацій з метою, не пов'язаною з наданням кредитів своїм членам або підтриманням ліквідності, не може перевищувати 10 % вартості загальних зобов'язань та капіталу кредитної спілки станом на будь-яку дату.

6. Юридичному департаменту (Чурсін О. В.) разом з департаментом нагляду за кредитними установами (Оленчик А. Я.) забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

7. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника (Шевченко Т. М.) забезпечити публікацію цього розпорядження у засобах масової інформації після його державної реєстрації.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на члена Комісії - директора департаменту нагляду за кредитними установами Оленчика А. Я.

 

Голова Комісії 

В. Суслов 

 

Опрос