Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Инструкцию об установлении групп инвалидности

Министерство здравоохранения
Приказ от 23.11.2004 № 565
Утратил силу

Про внесення змін до Інструкції про встановлення груп інвалідності

Наказ Міністерства охорони здоров'я України
від 23 листопада 2004 року N 565

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
8 грудня 2004 р. за N 1565/10164

Наказ втратив чинність
(у зв'язку з втратою чинності
наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 7 квітня 2004 року N 183
 згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України 
від 5 вересня 2011 року N 561)

Відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 року N 83, у зв'язку із зміною підходів до визначення критеріїв груп інвалідності, пов'язаних з анатомічними дефектами, НАКАЗУЮ:

1. Унести до Інструкції про встановлення груп інвалідності, затвердженої наказом МОЗ України від 07.04.2004 N 183 та зареєстрованої Міністерством юстиції України 22.04.2004 за N 516/9115, такі зміни:

1.1. Абзац третій пункту 2.1 "Перша група інвалідності" викласти в такій редакції: "Критеріями встановлення I групи інвалідності є обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності у значному ступені: обмеження самообслуговування III ст.; обмеження здатності самостійно пересуватися III ст.; обмеження здатності до навчання III ст.; обмеження здатності до трудової діяльності III ст.; обмеження здатності до орієнтації III ст.; обмеження здатності до спілкування III ст.; обмеження здатності контролювати свою поведінку III ст.".

1.2. В абзаці першому пункту 2.2 "Друга група інвалідності" слово "визначеної" замінити словом "вираженої", а слово "однак" замінити словом "та".

1.2.1. Абзац другий пункту 2.2 викласти в такій редакції: "Критеріями встановлення другої групи інвалідності є обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності у вираженому ступені: обмеження самообслуговування II ст.; обмеження здатності самостійно пересуватися II ст.; обмеження здатності до навчання II ст.; обмеження здатності до трудової діяльності II ст.; обмеження здатності до орієнтації II ст.; обмеження здатності до спілкування II ст.; обмеження здатності контролювати свою поведінку II ст.".

1.2.2. Абзац четвертий після слів "(учням, студентам..." доповнити словами "закладів освіти I - IV рівнів акредитації) за наявності ознак інвалідності".

1.3. Абзац другий пункту 2.3 "Третя група інвалідності" викласти в такій редакції: "Критеріями встановлення III групи інвалідності є обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності в помірно вираженому ступені: обмеження самообслуговування I ст.; обмеження здатності самостійно пересуватися I ст.; обмеження здатності до навчання I ст.; обмеження здатності до трудової діяльності I ст.; обмеження здатності до орієнтації I ст.; обмеження здатності до спілкування I ст.; обмеження здатності контролювати свою поведінку I ст.".

1.4. Підпункт 4.1.3 пункту 4.1 викласти в такій редакції: "Сліпота (гострота зору з переносною корекцією менше 0,05 або концентричне звуження поля зору до 10 градусів від точки фіксації) на обидва ока чи око, що краще бачить".

1.5. Підпункт 4.2.2 пункту 4.2 доповнити словами "та необоротні зміни органа зору з гостротою зору з переносною корекцією 0,05 - 0,08 або концентричним звуженням поля зору до 20 градусів від точки фіксації на обидва ока або на око, що краще бачить".

1.6. Підпункт 4.2.3 пункту 4.2 доповнити словами "з частковою афазією".

1.7. Підпункт 4.2.4 пункту 4.2 доповнити словами "з помірними розладами функції тазових органів".

1.8. Підпункт 4.2.9 пункту 4.2 викласти в такій редакції: "Кукса верхньої або нижньої кінцівки та глухота на обидва вуха".

1.9. У підпункті 4.2.10 пункту 4.2: слово "і" замінити словом "або". 

1.10. Підпункт 4.3.4 пункту 4.3 викласти в такій редакції: "Сліпота на одне око (гострота зору з переносною корекцією нижче 0,05 або концентричне звуження поля зору до 10 градусів від точки фіксації)".

1.11. У підпункті 4.3.27 пункту 4.3: слова "у функціонально невигідному положенні або укорочення кінцівки більше 7 см після резекції суглоба" вилучити. 

1.12. У підпункті 4.3.34 пункту 4.3: слово "рості" замінити словом "зрості". 

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій забезпечити виконання Інструкції про встановлення груп інвалідності з урахуванням унесених змін.

3. Управлінню медико-соціальної експертизи забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Орду О. М.

 

Міністр 

А. В. Підаєв 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Заступник Голови
Федерації профспілок України
 

 
Г. В. Колосюк
 

Опрос