Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно оприходования наличных в книге учета расчетных операций и кассовой книге

Государственная фискальная служба Украины
Индивидуальная налоговая консультация от 30.11.2018 № 5068/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.11.2018 р. N 5068/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит ТОВ [...] від [...] N [...] (вх. ДФС N [...] від [...]) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо оприбуткування готівки у книзі обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) та касовій книзі.

Пункт 6 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 N 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за N 918/29050 (далі - Порядок N 547), передбачає, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання "Z-звіту".

Отже, якщо на момент проведення "Z-звіту" готівкові кошти, що отримані за проведені розрахункові операції протягом робочого дня / зміни, знаходяться на місці проведення розрахунків, обов'язковості проведення операції "службова видача" немає. Крім того, якщо програмне забезпечення РРО при проведенні "Z-звіту" обнулює суму грошової скриньки ("кінцевий залишок"), то відповідно до п. 6 розділу III Порядку N 547 необхідно виконати операцію "службове внесення".

Якщо версія програмного забезпечення РРО не обнулює "кінцевого залишку", тоді сума грошової скриньки автоматично зберігається у пам'яті РРО.

Опрос