Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные акты Национального банк Украины

Национальный банк
Постановление от 09.04.1999 № 179
Утратил силу

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 квітня 1999 року N 179 

Про внесення змін і доповнень до деяких нормативних актів Національного банку України

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Правління Національного банку України
 від 17 червня 2004 року N 280)

Із метою забезпечення бухгалтерського обліку деяких видів операцій у комерційних банках України Правління постановляє:

1. Затвердити зміни і доповнення до Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України та до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України, затверджених постановою Правління від 21.11.97 N 388, зі змінами і доповненнями (додаються).

2. Постанова набуває чинності з 9 квітня 1999 року.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент бухгалтерського обліку.

 

Голова 

В. А. Ющенко 

 

Зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України, затвердженого постановою Правління НБУ
від 21.11.97 N 388
, зі змінами і доповненнями

1. До групи рахунків N 250 "Кошти бюджетів України до розподілу" ввести рахунок N 2502 П (пасивний) "Кошти бюджетів України до розподілу Державним казначейством України".

2. Із групи рахунків N 709 "Інші процентні витрати" виключити рахунок N 7095 "Процентні витрати за фінансовим лізингом, який отриманий від клієнтів".

3. До групи рахунків N 739 "Інші банківські операційні витрати" ввести рахунок N 7390 А (активний) "Відрахування у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб".

4. Виключити групу рахунків N 928 "Позабалансова позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів".

5. Із групи рахунків N 980 "Документи за розрахунковими операціями" виключити рахунок N 9806 "Розрахункові документи щодо стягнення у безспірному порядку сум заборгованості".

 

Зміни та доповнення до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.11.97 N 388, зі змінами і доповненнями

1. У групі рахунків N 250 "Кошти бюджетів України до розподілу" призначення рахунку N 2500 "Кошти бюджетів України до розподілу" викласти в такій редакції:

Призначення рахунку: облік загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), які підлягають розподілу між місцевими бюджетами.

За кредитом рахунку проводяться суми державних податків і зборів (обов'язкових платежів), які мають бути розподілені між місцевими бюджетами.

За дебетом рахунку протягом року проводяться тільки суми загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), що повертаються платникам (у межах залишку на рахунку N 2500). У кінці року рахунок закривається у кореспонденції з рахунком N 2501. Аналітичні рахунки за балансовим рахунком N 2500 можуть мати активне сальдо, але загальне сальдо на балансовому рахунку має бути пасивним. 

2. До групи рахунків N 250 "Кошти бюджетів України до розподілу" ввести рахунок N 2502 П (пасивний) "Кошти бюджетів України до розподілу Державним казначейством України".

Призначення рахунку: облік загальнодержавних податків, зборів і обов'язкових платежів, які підлягають розподілу між Державним та місцевими бюджетами.

За кредитом рахунку проводяться суми загальнодержавних податків, зборів (обов'язкових платежів), які підлягають розподілу між Державним та місцевими бюджетами.

За дебетом рахунку проводяться перерахування розподілених органами Державного казначейства України сум надходжень загальнодержавних податків, зборів (обов'язкових платежів) на рахунки з обліку доходів Державного бюджету та місцевих бюджетів, а також суми, що повертаються платникам.

3. Із групи рахунків N 709 "Інші процентні витрати" виключити рахунок N 7095 "Процентні витрати за фінансовим лізингом, який отриманий від клієнтів".

4. До групи рахунків N 739 "Інші банківські операційні витрати" ввести рахунок N 7390 А (активний) "Відрахування у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб".

5. Виключити групу рахунків N 928 "Позабалансова позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів".

6. Із групи рахунків N 980 "Документи за розрахунковими операціями" виключити рахунок N 9806 "Розрахункові документи щодо стягнення у безспірному порядку сум заборгованості".

____________

Опрос