Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины

Национальный банк
Постановление от 01.03.2018 № 19

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 березня 2018 року N 19

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

(Пункт 2 діяв до 13 червня 2018 року (включно)
 відповідно до пункту 4 цієї постанови)

Відповідно до статей 6, 7, 71, 15, 44, 45, 56 Закону України "Про Національний банк України", статей 6, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою лібералізації деяких валютних операцій Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до пункту 6 постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" (зі змінами) такі зміни:

1) у підпункті 1:

абзац шостий викласти в такій редакції:

"погашення кредитів/позик за рахунок коштів, що залучаються резидентом-позичальником за іншим кредитним договором / договором позики з нерезидентом (далі - новий договір), якщо новий договір передбачає більш пізній строк виконання зобов'язань позичальника з повернення таких коштів порівняно з умовами попереднього кредитного договору / договору позики (далі - попередній договір) та такі кошти не використовуються позичальником на будь-які інші цілі, крім дострокового виконання власних зобов'язань за попереднім договором;";

підпункт доповнити новим абзацом такого змісту:

"у інших випадках дострокового погашення резидентом-позичальником кредитів/позик на користь нерезидентів, якщо загальна сума такого дострокового погашення за кредитними договорами / договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку, не перевищує протягом календарного місяця 2000000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення відповідної операції).";

2) у підпункті 19:

у другому реченні абзацу першого слово та цифри "до 2016" замінити словом та цифрами "до 2017";

абзац третій викласти в такій редакції:

"протягом календарного місяця особа, яка зазначена в абзаці другому підпункту 19 пункту 6 цієї постанови, здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон Дивідендів у межах загальної суми, що не може перевищувати 7000000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення відповідної операції);".

2. Пункт 2 діяв до 13.06.2018 р. (включно)

(відповідно до
 пункту 4 цієї постанови)

3. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С. В.) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.

4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування. Пункт 1 цієї постанови діє до прийняття Національним банком України окремої постанови Правління Національного банку України за умови відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи України. Пункт 2 цієї постанови діє до 13 червня 2018 року (включно).

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій

Опрос