Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в постановление Правления Национального банка Украины от 01 октября 2015 года N 654

Национальный банк
Постановление от 21.03.2017 № 25
действует с 23.03.2017

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 березня 2017 року N 25

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року N 654

Відповідно до Закону України "Про санкції", статей 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", Указу Президента України від 15 березня 2017 року N 63/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року N 654 "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (зі змінами) такі зміни:

1) доповнити пункт 1 новим підпунктом такого змісту:

"8) зазначеним у рішенні Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеному в дію Указом Президента України від 15 березня 2017 року N 63/2017, до яких застосовано санкцію "запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов'язаних з банками осіб", заборонено здійснювати будь-які операції на користь пов'язаних з ними осіб, які передбачають переказ коштів за межі України або наслідком яких може бути виведення капіталів таких банків за межі України, у тому числі:

пряме та/або опосередковане здійснення будь-яких активних операцій (надання кредитів, депозитів, позик, у тому числі на умовах субординованого боргу, придбання цінних паперів, розміщення коштів на кореспондентських рахунках тощо);

виплату дивідендів, процентів, повернення міжбанківських кредитів/депозитів, коштів із кореспондентських рахунків, субординованого боргу;

розподіл прибутку;

розподіл капіталу.

Зазначені вище заборони не стосуються проведення підсанкційними банками розрахунків, ініціаторами яких є клієнти цих банків та наслідком яких не є порушення вищезазначених заборон";

2) доповнити після пункту 3 новим пунктом 31 такого змісту:

"31. Банкам України заборонено проводити операції, які:

1) мають на меті, сприяють або можуть сприяти уникненню обмежень, установлених спеціальними економічними та іншими обмежувальними заходами (санкціями);

2) порушують, сприяють або можуть сприяти порушенню обмежень, установлених спеціальними економічними та іншими обмежувальними заходами (санкціями)".

2. Юридичному департаменту (Заморський О. В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.

3. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.

4. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, та діє протягом строку застосування санкцій.

 

Голова

В. О. Гонтарева

Опрос