Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины

Национальный банк
Постановление от 27.12.2016 № 415
Утратил силу

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 грудня 2016 року N 415

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Правління Національного банку України
 від 11 вересня 2017 року N 89)

Відповідно до статей 7, 15, 41, 56 Закону України "Про Національний банк України", статті 68 Закону України "Про банки і банківську діяльність", з метою вдосконалення нормативно-правових актів, які встановлюють порядок ведення рахунків бухгалтерського обліку банків України, Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до класу 9 "Позабалансові рахунки" Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17 червня 2004 року N 280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 липня 2004 року за N 918/9517 (зі змінами), такі зміни:

1) розділ 95 "Інші зобов'язання і вимоги" доповнити новою групою рахунків і новим рахунком, виклавши їх у такій редакції:

"953 Надане забезпечення щодо запасів готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком

9530 П Надане забезпечення щодо запасів готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком";

2) групу рахунків 981 "Інші цінності і документи" розділу 98 "Облік інших цінностей та документів" після рахунку 9812 А "Погашені цінності" доповнити новим рахунком, виклавши його в такій редакції:

"9817 А Запаси готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком".

2. Унести до класу 9 "Позабалансові рахунки" Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 17 червня 2004 року N 280, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 липня 2004 року за N 919/9518 (зі змінами), такі зміни:

1) розділ 95 "Інші зобов'язання і вимоги" доповнити новою групою рахунків та новим рахунком, виклавши їх у такій редакції:

"953 Надане забезпечення щодо запасів готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком

9530 П Надане забезпечення щодо запасів готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком

Призначення рахунку: облік вартості наданого забезпечення щодо запасів готівки, які прийняті на зберігання уповноваженим банком.

За кредитом рахунку проводяться суми наданого забезпечення за запасами готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком.

За дебетом рахунку проводяться суми списання наданого забезпечення за запасами готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком";

2) групу рахунків 981 "Інші цінності і документи" розділу 98 "Облік інших цінностей та документів" після рахунку 9812 А "Погашені цінності" доповнити новим рахунком, виклавши його в такій редакції:

"9817 А Запаси готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком.

Призначення рахунку: облік запасів готівки Національного банку України, які прийняті на зберігання уповноваженим банком.

За дебетом рахунку проводяться суми запасів готівки, що надійшли із запасів готівки Національного банку України, а також із операційної каси банку, який забезпечує їх зберігання.

За кредитом рахунку проводяться суми запасів готівки, які відправлені до Національного банку України, а також передані до операційної каси банку, який забезпечує їх зберігання".

3. Департаменту бухгалтерського обліку (Лукасевич Б. В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Борисенка Р. М.

5. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій

Опрос