Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некотором изменении порядка взыскания алиментов на несовершеннолетних детей

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 01.03.1985 № 8520-X
редакция действует с 01.09.2005

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про деяку зміну порядку стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

Указ затверджено Законом Української РСР
 від 27 березня 1985 року N 30-XI

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Кримінальним кодексом України
від 5 квітня 2001 року N 2341-III
,
 Сімейним кодексом України
від 10 січня 2002 року N 2947-III
,
 Цивільним кодексом України
 від 16 січня 2003 року N 435-IV
,
 Цивільним процесуальним кодексом України
 від 18 березня 2004 року N 1618-IV

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1 лютого 1985 року "Про деякі зміни порядку стягнення аліментів на неповнолітніх дітей" Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

I. Встановити, що заява про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у разі відсутності спору розглядається народним суддею одноособово без порушення цивільної справи.

Заяву про стягнення аліментів може бути подано заявником до суду за місцем його проживання або за місцем проживання особи, зобов'язаної платити аліменти.

Заява про стягнення аліментів розглядається при наявності згоди особи, зобов'язаної платити аліменти, або неодержанні суддею у встановлений строк її заперечень.

У разі відсутності відомостей про згоду особи, зобов'язаної платити аліменти, народний суддя не пізніш як наступного після одержання заяви дня повідомляє її про цю заяву і пропонує їй у строк не більш як десять днів, якщо вона і заявник проживають в одному місті чи районі, а в інших випадках у строк не більш як двадцять днів повідомити про свою згоду на стягнення аліментів або подати заперечення проти пред'явленої вимоги.

При одержанні згоди особи, зобов'язаної платити аліменти, або у разі неодержання в установлений у повідомленні строк її заперечень народний суддя не пізніш як наступного дня виносить постанову про стягнення аліментів.

Постанова народного судді виноситься на підставі свідоцтва про укладення шлюбу і запису про батьків у свідоцтві про народження дитини.

Стягнення аліментів провадиться в розмірах, установлених законом. З осіб, зобов'язаних платити аліменти, справляється встановлена державна пошлина.

Постанова народного судді про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей підлягає негайному виконанню відповідно до правил, установлених Цивільним процесуальним кодексом Української РСР.

При незгоді з постановою народного судді особа, зобов'язана платити аліменти, має право подати про це заяву до суду. В цьому разі народний суддя скасовує постанову, і вимога одного з батьків про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей розглядається у порядку позовного провадження.

II. Внести до законодавчих актів Української РСР такі зміни і доповнення:

1. Стаття 1 розділу II втратила чинність 

2. Стаття 2 розділу II втратила чинність 

3. Стаття 3 розділу II втратила чинність

4. Стаття 4 розділу ІІ втратила чинність з 1 вересня 2005 року

III. Цей Указ ввести в дію з 1 березня 1985 року.

 

Заступник Голови Президії 
Верховної Ради Української РСР
 

 
В. ШЕВЧЕНКО
 

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
М. ХОМЕНКО
 

м. Київ
1 березня 1985 року
N 8520-X
 

  

Опрос