Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке применения статьи 214 Уголовного кодекса Украинской ССР

ПВС УССР
Постановление Президиума Верховного Совета от 03.01.1985 № 8250-X
Утратил силу

ПОСТАНОВА
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про порядок застосування статті 214 Кримінального кодексу Української РСР

Постанова втратила чинність
 (згідно із Законом України
 від 7 липня 1992 року N 2547-XII)

У зв'язку із запитами правоохоронних органів про порядок застосування статті 214 Кримінального кодексу Української РСР і на підставі пункту 5 статті 108 Конституції Української РСР Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Роз'яснити, що відповідно до статті 214 Кримінального кодексу Української РСР слід розуміти:

під заняттям бродяжництвом - блукання особи, яка не має постійного місця проживання, з одного населеного пункту в інший або в одному місті (районі) з одного місця в інше і яка проживає на нетрудові доходи з ухиленням від суспільно корисної праці понад 4 місяці підряд або понад 4 місяці в цілому протягом року;

під заняттям жебрацтвом - проживання особи на нетрудові доходи, які добуваються шляхом випрошування у сторонніх громадян грошей, продуктів харчування, одягу та інших матеріальних цінностей;

під веденням іншого паразитичного способу життя - тривале, понад 4 місяці підряд або понад 4 місяці в цілому протягом року, проживання повнолітньої працездатної особи на нетрудові доходи з ухиленням від суспільно корисної праці.

До нетрудових доходів належать кошти, що добуваються азартними іграми, ворожінням, випрошуванням, дрібною спекуляцією та іншими протиправними способами.

Такою, що проживає на нетрудові доходи, є особа, для якої ці доходи становлять основний або один з головних засобів до існування.

2. При наявності достатніх даних підозрювати, що особа займається бродяжництвом чи жебрацтвом або веде інший паразитичний спосіб життя, ця особа викликається або доставляється в орган внутрішніх справ, а при наявності підстав - затримується у встановленому законом порядку для з'ясування особи і способу життя. В разі ухилення від явки в орган внутрішніх справ або від явки на медичний огляд для визначення працездатності така особа піддається приводу органом внутрішніх справ.

3. Особа, яка займається бродяжництвом, або веде інший паразитичний спосіб життя понад 3 місяці підряд чи понад 3 місяці в цілому протягом року, або займається жебрацтвом, офіційно попереджується органом внутрішніх справ про недопустимість такого способу життя.

Офіційне попередження оголошується такій особі під розписку, ця особа реєструється у встановленому порядку і їй роз'яснюється, що в разі продовження ведення паразитичного способу життя її притягнуть до кримінальної відповідальності, встановленої статтею 214 Кримінального кодексу Української РСР.

Одночасно органом внутрішніх справ спільно з іншими державними і громадськими органами таким особам подається допомога, необхідна для припинення паразитичного способу життя, у зв'язку з чим:

працездатним особам роз'яснюється, що вони повинні в місячний строк обрати на свій розсуд місце роботи і працевлаштуватися та що необхідну допомогу в працевлаштуванні їм може бути подано виконавчим комітетом місцевої Ради народних депутатів;

непрацездатні особи, а також особи, які хворіють на інфекційні, венеричні, психічні та інші тяжкі захворювання, направляються в лікувально-профілактичні заклади системи Міністерства охорони здоров'я СРСР; хронічні алкоголіки і наркомани поміщаються у встановленому порядку в лікувально-трудові профілакторії; особи похилого віку та інваліди можуть передаватися родичам і опікунам, поміщатися в будинки-інтернати для інвалідів та осіб похилого віку;

неповнолітні передаються у комісії в справах неповнолітніх або батькам чи особам, які їх замінюють.

4. Виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів зобов'язані забезпечувати трудове і побутове влаштування осіб, не зайнятих суспільно корисною працею, з урахуванням професійної підготовки й освіти, які вони мають, не пізніш як у 15-денний строк з дня звернення за допомогою у працевлаштуванні. Розпорядження виконавчих комітетів місцевих Рад народних депутатів про працевлаштування цих осіб є обов'язковими для керівників підприємств, установ і організацій.

Адміністрація і громадські організації підприємств, установ і організацій повинні вживати заходів до закріплення в трудових колективах таких осіб, прийнятих на роботу, створювати їм необхідні житлові умови, організовувати професійне навчання, підвищення трудової кваліфікації, проводити з ними виховну роботу.

5. До кримінальної відповідальності за статтею 214 Кримінального кодексу Української РСР можуть бути притягнуті особи, які ухиляються від суспільно корисної праці і продовжують займатися бродяжництвом чи жебрацтвом або вести інший паразитичний спосіб життя по скінченні місячного строку після зробленого їм офіційного попередження.

Кримінальній відповідальності за статтею 214 Кримінального кодексу Української РСР підлягають також особи, які хоч тимчасово і припинили займатися бродяжництвом чи жебрацтвом або вести інший паразитичний спосіб життя, але протягом року з моменту зробленого їм офіційного попередження знову стали займатися бродяжництвом чи жебрацтвом або вести інший паразитичний спосіб життя. При цьому повторне офіційне попередження, передбачене статтею 3 цієї постанови, не робиться.

6. До відповідальності за ведення іншого паразитичного способу життя не може бути притягнуто інвалідів I, II і III груп, жінок віком понад 55 років і чоловіків віком понад 60 років, пенсіонерів, вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до дванадцяти років, а також осіб, які займаються домашнім господарством.

 

Заступник Голови Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
В. ШЕВЧЕНКО
 

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
М. ХОМЕНКО
 

м. Київ
3 січня 1985 року
N 8250-X
 

  

Опрос