Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Уголовный кодекс Украинской ССР

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 02.10.1968 № 1198-VII
Утратил силу

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу Української РСР

Указ втратив чинність
(згідно з Кримінальним кодексом України
 від 5 квітня 2001 року N 2341-III)

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

Внести до Кримінального кодексу Української РСР такі зміни і доповнення:

1. Викласти статтю 215 Кодексу в такій редакції:

"Стаття 215. Порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту особою, яка керує автомототранспортним чи міським електротранспортним засобом, трактором або іншою самохідною машиною, що спричинило потерпілому легкі чи середньої тяжкості тілесні ушкодження або заподіяло істотну матеріальну шкоду, -

карається позбавленням волі на строк до трьох років або виправними роботами на строк до одного року або штрафом у розмірі до ста карбованців з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Ті самі дії, що спричинили смерть потерпілого або заподіяння йому тяжкого тілесного ушкодження, -

караються позбавленням волі на строк до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до п'яти років або без такого.

Дії, передбачені частиною 1 цієї статті, що спричинили загибель кількох осіб, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до п'ятнадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до п'яти років або без такого".

2. Доповнити Кодекс статтями 2151, 2152 і 2153 такого змісту:

"Стаття 2151. Керування транспортними засобами в стані сп'яніння

Керування автомототранспортним чи міським електротранспортним засобом, трактором або іншою самохідною машиною в стані сп'яніння особою, яка позбавлена прав водія за таке порушення, або керування зазначеними транспортними засобами в стані сп'яніння особою, що не мала прав водія, до якої протягом року було застосовано захід адміністративного стягнення за таке порушення, -

карається позбавленням волі на строк до одного року або виправними роботами на той же строк або штрафом у розмірі до ста карбованців.

Стаття 2152. Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів

Випуск в експлуатацію завідомо технічно несправних автомототранспортних або міських електротранспортних засобів, тракторів чи інших самохідних машин або інше грубе порушення правил їх експлуатації, що забезпечують безпеку руху, вчинене особою, відповідальною за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, якщо це спричинило наслідки, зазначені в статті 215 цього Кодексу, -

карається позбавленням волі на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до одного року або штрафом у розмірі до ста карбованців з позбавленням права займати посади, зв'язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, на строк до п'яти років або без такого.

Стаття 2153. Угон автомототранспортних засобів

Угон автомототранспортних засобів, тракторів або інших самохідних машин без мети їх крадіжки -

карається позбавленням волі на строк до одного року або виправними роботами на той же строк або штрафом у розмірі до ста карбованців.

Ті самі дії, вчинені повторно, -

караються позбавленням волі на строк до трьох років або виправними роботами на строк до одного року".

3. В частині 2 статті 186 Кодексу слова "215 частина 3 та 216 частина 2 (порушення правил безпеки руху автомототранспорту і міського електротранспорту, що спричинило людські жертви або тяжкі тілесні ушкодження)" замінити словами "215 частини 2 і 3 (порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту при обтяжуючих обставинах)".

4. У зв'язку з тим, що склад злочину, передбачений статтею 216 Кодексу, включений до статті 215 в новій редакції, визнати статтю 216 Кодексу такою, що втратила силу.

 

Голова Президії Верховної
Ради Української РСР
 

 
Д. КОРОТЧЕНКО
 

Секретар Президії Верховної
Ради Української РСР
 

 
А. ЗЛЕНКО
 

м. Київ
2 жовтня 1968 року
N 1198-VII
 

  

Опрос