Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в пункт 4 Порядка подтверждения имеющегося трудового стажа для назначения пенсий при отсутствии трудовой книжки или соответствующих записей в ней (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 12.07.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від                              2018 р. N

Київ

Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести зміну до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637 (ЗП України, 1993 р., N 12, ст. 273; Офіційний вісник України, 2003 р., N 48, ст. 2505), доповнивши його абзацом такого змісту:

"Періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 01 січня 1998 року по 30 червня 2000 року зараховуються до трудового стажу фізичних осіб - підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи - за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів.".

2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Для створення сприятливих умов ведення бізнесу в Україні до 2011 року (набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування") державою гарантувався самостійний вибір способу оподаткування доходів за єдиним податком особам, що вели мале підприємництво, шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку, 42 % яких перераховувались до Пенсійного фонду України від єдиного податку (20 - 200 грн) (Указ Президента України від 03.07.98 N 727/98).

З 2011 року з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для суб'єктів малого підприємництва встановлено в розмірі не нижче мінімального та не вище максимального внеску.

Із прийняттям 03.10.2017 Верховною Радою України Закону України N 2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" внесені зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Так, пунктом 31 Розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 зазначеного Закону включаються періоди, зокрема, ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку.

У зв'язку з тим, що у суб'єктів малого підприємництва відсутні записи у трудовій книжці щодо ведення такої діяльності, виникла необхідність внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній".

Проектом акта пропонується для обчислення пенсії зараховувати періоди ведення підприємницької діяльності фізичних осіб із застосуванням спрощеної системи оподаткування, у тому числі із застосуванням фіксованого податку.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом акта пропонується внести зміну до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637, визначивши що для обчислення пенсії зараховуються періоди ведення підприємницької діяльності фізичних осіб із застосуванням спрощеної системи оподаткування, у тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності, а за бажанням особи з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно зараховуються до стажу роботи за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та постанова Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Пенсійним фондом України та проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень дискримінаційного характеру та не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій із громадськістю.

81 Розгляд Науковим комітетом Національної ради України з питань розвитку науки і технологій

Проект акта не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта потребує погодження Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, Спільним представницький органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рійні, Конфедерацією роботодавців України та всеукраїнськими громадськими організаціями осіб з інвалідністю, їхніми спілками.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта не впливатиме на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта сприятиме підвищенню пенсійного забезпечення осіб, які вели підприємницьку діяльність із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку.

 

Міністр соціальної
політики України

А. Рева

Опрос