Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Порядок регистрации, перерегистрации безработных и ведения учета лиц, которые ищут работу (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 17.09.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від                       2015 р. N

Київ

Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. N 198 (Офіційний вісник України, 2013 р., N 26, ст. 859; 2014 р., N 72, ст. 2028; 2015 р., N 44, ст. 1381; 2015 р., N 55, ст. 1802), зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

 

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу

1. Абзаци дев'ятий - дванадцятий пункту 3 викласти в редакції:

"Внутрішньо переміщені особи пред'являють довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та надають її копію.

У разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, внутрішньо переміщені особи пред'являють:".

2. В абзаці другому пункту 10 слово "дітей" замінити словами "дитину (дітей)".

____________

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено на виконання Закону України від 17 червня 2015 р. N 534-VIII "Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" щодо надання додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню батькам та особам, які їх замінюють, які мають на утриманні дитину віком до шести років" (далі - Закон N 534) та для впорядкування обліку (реєстрації) внутрішньо переміщених осіб у державній службі зайнятості.

З прийняттям Закону N 534 право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню поширилось на одного з батьків або особу, яка їх замінює і має на утриманні дитину віком до шести років (раніше - двох і більше дітей), що потребує внесення відповідних змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. N 198 (далі - Порядок).

Чинна редакція Порядку передбачає подання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи лише тими внутрішньо переміщеними особами, які звільнилися з роботи (припинили зайнятість) та не мають документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості). Ця норма формально не поширюється на внутрішньо переміщених осіб, які мають зазначені документи, а отже, потребує редакційного виправлення.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту акта є приведення Порядку у відповідність до Закону N 534 та удосконалення обліку (реєстрації) внутрішньо переміщених осіб у державній службі зайнятості. Мета досягається шляхом внесення змін до пунктів 3 і 10 Порядку.

3. Правові аспекти

Правовідносини у зазначеній сфері регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, законами України "Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" щодо надання додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню батькам та особам, які їх замінюють, які мають на утриманні дитину віком до шести років", "Про зайнятість населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. N 198 "Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту акта не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, проведення правової експертизи Міністерством юстиції.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

В проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

В проекті акта відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Громадське обговорення

Проект акта розміщено на офіційному сайті Міністерства соціальної політики.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта потребує погодження із Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту акта безпосередньо не вплине на ринок праці, проте створить умови для забезпечення належного соціального захисту від безробіття соціально вразливих категорій громадян.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта дозволить привести Порядок у відповідність до чинного законодавства та удосконалить механізм обліку (реєстрації) внутрішньо переміщених осіб у державній службі зайнятості.

 

Заступник Міністра
соціальної політики України

В. Ярошенко

Опрос