Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно определения независимых организаций, уполномоченных на проведение экспертизы исходных данных проектов строительства объектов газотранспортной или газораспределительной системы (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 31.08.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від ______________ р. N _________

Київ

Щодо визначення незалежних організацій, уповноважених на проведення експертизи вихідних даних проектів будівництва об'єктів газотранспортної або газорозподільної системи

На виконання абзацу шістнадцятого частини дев'ятої статті 19 Закону України "Про ринок природного газу" та з метою впорядкування питань проведення незалежної експертизи вихідних даних для підготовки проектів будівництва об'єктів газотранспортної або газорозподільної системи, Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Встановити, що проведення незалежної експертизи вихідних даних для підготовки проектів будівництва об'єктів газотранспортної або газорозподільної системи, здійснюється за ініціативи замовника експертними організаціями, що відповідають критеріям, встановленим Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та можуть проводити експертизу проектів будівництва.

2. Міністерству енергетики та вугільної промисловості, за погодженням з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, протягом двотижневого терміну забезпечити формування та оприлюднення на власному веб-сайті переліку організацій, яким надано право проведення незалежної експертизи, згідно з напрямом, зазначеним в пункті 1 цієї постанови.

 

Прем'єр - міністр України

А. ЯЦЕНЮК

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Щодо визначення незалежних організацій, уповноважених на проведення експертизи вихідних даних проектів будівництва об'єктів газотранспортної або газорозподільної системи"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект постанови підготовлено на виконання вимог абзацу шістнадцятого частини дев'ятої статті 19 Закону України "Про ринок природного газу" (далі - Закон).

Положення Закону усувають монопольний стан газотранспортних та газорозподільних підприємств в частині виконання проектних та будівельних робіт, пов'язаних з приєднанням до газотранспортної чи газорозподільної системи, а також передбачають надання замовникам проектів будівництва об'єктів газотранспортної чи газорозподільної системи права вільно обирати виконавців робіт та послуг, пов'язаних з підготовкою проектної документації.

Враховуючи, що вартісні показники проектів будівництва згаданих вище об'єктів значною мірою залежать від складу технічних умов, які надаються замовнику експлуатуючим підприємством та іншими зацікавленими організаціями виникає нагальна необхідність формування прозорої системи захисту інтересів замовників та запобігання зловживанню монопольним становищем газорозподільних та газотранспортних підприємств шляхом проведення незалежної експертизи вихідних даних, які є основою для підготовки проектної документації.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект постанови дозволить впорядкувати процедуру проведення незалежної експертизи вихідних даних проектів будівництва об'єктів газотранспортної та газорозподільної системи, а також передбачає надання прав на проведення експертизи за цим напрямом спеціалізованим організаціям, що відповідають критеріям, встановленим Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Визначення таких організацій буде здійснюватися Міністерством енергетики та вугільної промисловості за погодженням з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

3. Правові аспекти

Відносини в цій сфері регулюються Законами України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про ринок природного газу", "Про трубопровідний транспорт", "Про об'єкти підвищеної небезпеки", наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 23.05.2011 N 53 "Про затвердження Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва", зареєстрованим в Міністерстві юстиції 16.06.2011 за N 719/19457.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проведення експертизи вихідних даних проектів будівництва об'єктів газотранспортної чи газорозподільної системи здійснюється за рахунок замовників і не потребує додаткових фінансових витрат за рахунок видатків державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови Кабінету Міністрів України потребує погодження з Мінрегіоном, Мінекономрозвитку, Мінфіном та Мін'юстом.

6. Регіональний аспект

Проект постанови Кабінету Міністрів України не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті постанови Кабінету Міністрів України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Норми проекту постанови Кабінету Міністрів України не передбачають правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект постанови Кабінету Міністрів України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови Кабінету Міністрів України не потребує проведення консультацій із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови Кабінету Міністрів України не є регуляторним актом, оскільки проведення експертизи вихідних даних проектів будівництва об'єктів газотранспортної чи газорозподільної системи не є обов'язковою, а здійснюється за ініціативи замовника існуючими спеціалізованими організаціями, вибір яких здійснюється на конкурентних засадах.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

Прийняття проекту постанови не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту постанови дозволить впорядкувати процедуру проведення експертизи проектів будівництва об'єктів газотранспортної чи газорозподільної системи, а також сприятиме посиленню конкуренції на ринку проектних та будівельних робіт в газовому секторі.

 

Міністр енергетики та вугільної
промисловості України

В. Демчишин

Опрос