Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно упорядочения оплаты труда) (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 16.07.2015

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Доповнити статтю 27 Закону України "Про оплату праці" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 17, ст. 121, із наступними змінами) абзацом третім такого змісту:

"Середня індикативна заробітна плата застосовуються у не бюджетній сфері економіки і запроваджується виключно з метою обчислення єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Середня індикативна заробітна плата не може бути меншою за встановлену законом мінімальну заробітну плату, збільшену на відповідний коефіцієнт для окремих категорій працівників, зокрема для перших керівників підприємств, установ та організацій такий коефіцієнт дорівнює - 5, для головних бухгалтерів - 3, для працівників - 2.

Середня індикативна заробітна плата не враховується для визначення середньої заробітної плати працівника та для виконання інших норм цього Закону.".

2. Абзац перший пункту 1 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2 - 3, ст. 11, із наступними змінами) доповнити новим реченням такого змісту:

"При цьому розмір заробітної плати кожної застрахованої особи, з якої обчислюється і сплачується єдиний внесок, не може бути меншим за середню індикативну;".

II. Прикінцеві положення

1. Статтю 41 Кодексу про адміністративні правопорушення УРСР від 07.12.84 N 8073-X доповнити частиною такого змісту:

"Виплата заробітної плати та інших доходів найманим працівникам без попереднього їх нарахування згідно з законом - тягне за собою солідарну відповідальність роботодавця та працівника у вигляді накладання штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян окремо на кожного порушника."

2. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

3. Кабінету Міністрів України: у трьохмісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова
Верховної Ради України

В. ГРОЙСМАН

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект закону розроблено Пенсійним фондом України на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 08.06.2015 N 22721/1/1-15 з метою збалансування бюджету Пенсійного фонду України, збільшення надходжень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також з метою підвищення соціальної відповідальності бізнесу, виховання свідомого ставлення до оплати праці.

Законопроект спрямований на вирішення проблеми легалізації заробітної плати та, як наслідок, збільшення надходжень до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Проектом закону передбачається:

- запровадити середню індикативну заробітну плату, яка дорівнює розміру мінімальної заробітної плати помноженої на відповідний коефіцієнт;

- сплата внесків до Пенсійного фонду україни та фондів соціального страхування з заробітної плати (доходів), розмір яких є не менше ніж середня індикативна заробітна плата.

- встановлення солідарної адміністративної відповідальності роботодавця та працівника за виплату та утримання доходів, які не були попередньо нараховані згідно із законодавством.

Середня індикативна заробітна плата не може бути меншою за встановлену законом мінімальну заробітну плату, збільшену на відповідний коефіцієнт для окремих категорій працівників, зокрема:

- для перших керівників підприємств, установ та організацій такий коефіцієнт дорівнює - 5,

- для головних бухгалтерів - 3,

- для працівників - 2.

2. Мета прийняття акта і шляхи її досягнення

Основною метою проекту закону є на вирішення проблеми легалізації заробітної плати та в свою чергу, збільшення надходжень до фондів соціального страхування.

3. Стан нормативно-правової бази в сфері правового регулювання

Перелік нормативно-правових актів у даній сфері правового регулювання:

Кодекс про адміністративні правопорушення УРСР від 07.12.84 N 8074-X;

Закон України "Про оплату праці";

Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту акта передбачає додаткові надходження до Пенсійного фонду України в сумі ______ грн.

Зазначений проект акта не потребує додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів виконавчої влади буде з'ясована під час погодження з ними проекту закону.

6. Регіональний аспект

Проект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень дискримінаційного характеру.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта офіційно оприлюднено в мережі Інтернет на веб-сайті Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua з метою отримання до нього зауважень та пропозицій.

9. Позиція соціальних партнерів

Позиція буде з'ясована після погодження зазначеного проекту акта із соціальними партнерами.

10. Оцінка регуляторного впливу

Позитивним фактором прийняття акта є легалізація фонду оплати праці, залучення додаткових надходжень до бюджету Фонду, що дозволить забезпечити своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Акт не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття акту сприятиме вирішенню проблеми легалізації заробітної плати та дозволить забезпечити додаткові надходження до бюджету Фонду, що позитивно вплине на збалансування бюджету Пенсійного фонду України.

 

Голова правління

О. Б. Зарудний

"___" ____________ 2015 р.

 

Опрос