Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об урегулировании задолженности предприятий, учреждений и организаций по обязательным платежам в Пенсионный фонд Украины (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 16.07.2015

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про врегулювання заборгованості підприємств, установ та організацій з обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України

Верховна Рада України постановляє:

Стаття 1. Заборгованість підприємств, установ та організацій зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, наукових пенсій (включаючи заборгованість філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів зазначених підприємств, установ і організацій), не сплачена на момент прийняття цього Закону, може бути погашена шляхом вексельних розрахунків.

Стаття 2. Оформлення заборгованості, щодо якої вживалися передбачені законодавством заходи стягнення, але незважаючи на це її не було стягнуто, або її частини здійснюється за ініціативою боржника у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Погашення заборгованості, оформленої векселями, здійснюється шляхом її списання на суму номіналу векселя незалежно від розміру дисконту, після одержання платежу за векселями.

Стаття 3. Термін оплати векселів, якими оформлено заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не може перевищувати 60 днів. Дисконт векселів, якими оформлено заборгованість, не може перевищувати загальної суми накладених (нарахованих) сум штрафів та пені за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та тих, що підлягають накладенню (нарахуванню) на день видачі векселя.

Стаття 4. Термін оплати векселів, якими оформлено заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, наукових пенсій, не може перевищувати 90 календарних днів. Дисконт векселів, якими оформлено заборгованість, не може перевищувати 50 відсотків цієї заборгованості, за умови сплати до 30 календарних днів з моменту видачі векселя, до 60 календарних днів з моменту видачі векселя - 40 відсотків, до 90 календарних днів з моменту видачі векселя - 30 відсотків.

Стаття 5. Прикінцеві положення

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про врегулювання заборгованості підприємств, установ та організацій з обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про врегулювання заборгованості підприємств, установ та організацій з обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України" розроблено Пенсійним фондом України з метою покращення стану розрахунків підприємств, установ та організацій з Пенсійним фондом України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття цього проекту Закону України є погашення заборгованості підприємств, установ та організацій зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, наукових пенсій (включаючи заборгованість філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів зазначених підприємств, установ, і організацій), несплаченої станом на 1 липня 2015 року шляхом вексельних розрахунків.

Оформлення заборгованості, щодо якої вживалися передбачені законодавством заходи стягнення, але станом на 01.07.2015 року не було стягнуто здійснюється за ініціативою боржника у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Неспроможність підприємств, установ та організацій погасити заборгованість приводить до недоотримання коштів бюджетом Пенсійного фонду України та втрати страхового стажу працівниками підприємств.

Сума заборгованості, яка може бути погашена шляхом оформлення вексельних розрахунків станом на 01.07.2015 складає 9901,4 млн. грн., у т. ч. зі сплати страхових внесків - 1092,2 млн. грн., з відшкодування пільгових пенсій - 8157,3 млн. грн., наукових пенсій - 103,4 млн. грн.

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів у даній сфері правового регулювання:

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація пропозиції щодо погашення заборгованості підприємств, установ та організацій з обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України шляхом вексельних розрахунків надасть можливість погасити заборгованість та отримати додаткові надходження до бюджету Фонду.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством соціальної політики України, Держпідприємництвом.

Проект акта потребує надання експертного висновку Міністерства юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень, які містять ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта потребує погодження з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта потребує погодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта відноситься до регуляторних актів

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить врегулювати питання погашення заборгованості по сплаті збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, наукових пенсій шляхом вексельних розрахунків, надасть можливість погасити заборгованість та отримати додаткові надходження до бюджету Фонду.

 

Голова правління
Пенсійного фонду України

О. Зарудний

"___" ____________ 2015 р.

 

Опрос