Идет загрузка документа (25 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка перемещения товаров из/в временно оккупированной территории Автономной Республики Крым на другую территорию Украины и/или с другой территории Украины на временно оккупированную территорию Автономной Республики Крым (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 05.08.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від _______________ 2015 р. N ___

Київ

Про затвердження Порядку переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим

Відповідно до підпункту 4 пункту 12.4 статті 12 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

 

ПОРЯДОК
переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим

Загальні положення

1. Цей Порядок регулює питання переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим (далі - товари).

Перетин адміністративного кордону вільної економічної зони "Крим" під час в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї громадян України, іноземців та осіб без громадянства здійснюється у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 N 367.

2. Перевезення товару з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим (далі - АРК) здійснюється виключно автомобільним транспортом у порядку, встановленому розділом VI Митного кодексу України.

Митні формальності, пов'язані з переміщенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення та громадян через адміністративний кордон ВЕЗ "Крим", здійснюються у зонах митного контролю, розташованих у місцях, визначених статтею 329 Митного кодексу України.

Поставки товарів на територію (з території) ВЕЗ "Крим" здійснюються з урахуванням пункту 12.4 статті 12 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

Особливості поставки певних категорій товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим

3. Через контрольні пункти в'їзду на тимчасово окуповану територію АРК / виїзду з неї (далі - пункти пропуску з АРК) забороняється переміщення підакцизних товарів, визначених пунктом 215.1 статті 215 Податкового кодексу України.

4. Товарами, на які не поширюються обмеження щодо вивезення/ввезення з/в АРК, є:

- засоби особистої гігієни, індивідуальні косметичні засоби, миючі та пральні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;

- одяг, білизна, взуття, інші товари особистого вжитку, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;

- особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;

- один фотоапарат, одна кіно -, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю додаткового приладдя;

- переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук;

- один переносний звуковідтворювальний пристрій з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;

- один переносний радіоприймач;

- стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук; пейджери;

- один переносний телевізор;

- переносні персональні комп'ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;

- калькулятори, електронні книжки у кількості не більше двох штук;

- індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;

- звичайні та/або прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином, що в'їжджає до АРК, а у разі відсутності дітей - у кількості не більше однієї штуки;

- одна інвалідна коляска на кожного інваліда;

- лікарські засоби, у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

- годинники у кількості не більше двох штук;

- 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів;

- спортивне спорядження: велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.

З/до АРК також дозволяється вивозити/ввозити товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну особу, і харчові продукти для власного споживання, вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 100 кг на одну особу.

5. Через пункти пропуску з АРК дозволяються до перевезення:

- товари, включені до Переліку соціально значущих товарів і послуг, за яким проводитиметься постійний моніторинг цін і тарифів на споживчому ринку регіонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2002 N 803;

- у разі переміщення на контрольовану територію України - виробниче обладнання (потужності), устаткування, сировина для безперервності напрацьованого виробничого процесу, залишкові основні засоби, залишки готової продукції.

6. Перелік товарів, дозволених до вивезення/ввезення з/до АРК, встановлений пунктами 4 і 5 цього Порядку, є вичерпним.

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим"

1. Обґрунтування необхідності прийняття постанови Кабінету Міністрів України

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено на виконання пункту 2 протоколу наради під головуванням Прем'єр-міністра України від 08.07.2015 щодо забезпечення економічних відносин із відповідними суб'єктами господарювання в зоні проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.

Актуальність проекту постанови Кабінету Міністрів обумовлена відсутністю чітких вимог до переміщення товарів з/в Автономної Республіки Крим, а також упорядкування заходів державного контролю за такою діяльністю.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою визначення прозорих та чітких вимог до процедур з переміщення товарів з/в Автономної Республіки Крим.

Проектом постанови Кабінету Міністрів України передбачається встановити порядок переміщення товарів з/в Автономної Республіки Крим, а також затвердити перелік мінімально необхідного асортименту товарів, які допускатимуться для переміщення з/в Автономної Республіки Крим.

3. Правові аспекти

Правовими підставами для розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України є:

Конституція України;

Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";

Закон України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови Кабінету Міністрів України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови Кабінету Міністрів України потребує погодження з Державною службою України з питань Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Мін'юстом, Мінфіном, Міненерговугілля, ДФС, СБУ, Адміністрацією Держприкордонслужби та ДРС.

6. Регіональний аспект

Прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України сприятиме удосконаленню роботи місцевих органів виконавчої влади України.

61. Запобігання дискримінації

У проекті постанови Кабінету Міністрів України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови Кабінету Міністрів України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект постанови Кабінету Міністрів України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови Кабінету Міністрів України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови Кабінету Міністрів України є проектом регуляторного акта, яким врегульовується питання стосовно порядку переміщення товарів з/в Автономної Республіки Крим, що здійснюються громадянами та суб'єктами господарювання.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація положень проекту постанови Кабінету Міністрів України не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України дозволить встановити прозорі та чіткі вимоги до переміщення товарів з/в Автономної Республіки Крим, а також упорядкувати державний контроль за такою діяльністю відповідних суб'єктів господарювання, що сприятиме забезпеченню національної безпеки і оборони України, збереженню та підтриманню громадського порядку, захисту населення і забезпеченню його життєдіяльності на тимчасово окупованій території України.

 

Виконувач обов'язків
Міністра економічного
розвитку і торгівлі України

Ю. Ковалів

___________________ р.

 

 

* * *

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим"

1. Проблема, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено на виконання пункту 2 протоколу наради під головуванням Прем'єр-міністра України від 08.07.2015 щодо забезпечення економічних відносин із відповідними суб'єктами господарювання в зоні проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та підпункту 12 пункту 3 витягу з протоколу N 79 засідання Кабінету Міністрів України від 17.07.2015.

Метою проекту постанови є встановлення чітких вимог до переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим, а також упорядкування заходів державного контролю за такою діяльністю.

Враховуючи вищенаведене, пропонується затвердити Порядок переміщення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

2. Цілі державного регулювання

Ціллю державного регулювання є встановлення чітких вимог до переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

Так, передбачається визначити перелік мінімально необхідного асортименту товарів, які допускатимуться для переміщення з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

3. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей та аргументи щодо переваги обраного способу

Досягнути мети регуляторного акта можливо шляхом затвердження Порядку переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

В якості альтернативи до запропонованого способу регулювання можливо розглянути так званий "статус-кво", тобто залишення законодавства без змін. Проте не буде впорядковано процедуру переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

Єдиним способом вирішити вищезазначене проблемне питання є прийняття постанови.

4. Механізм, який застосовується для розв'язання проблеми, і відповідні заходи

Розв'язання проблемних питань відбувається у спосіб розробки проекту постанови, яким затверджується Порядок переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, спрямований на упорядкування правил переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, що сприятиме забезпеченню національної безпеки і оборони України, збереженню та підтриманню громадського порядку, захисту населення і забезпеченню його життєдіяльності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Таким чином, даний регуляторний акт містить положення, реалізація яких сприятиме підвищенню рівня захисту прав суб'єктів господарювання, що здійснюють переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акту

Вплив зовнішніх факторів на дію регуляторного акта

Регуляторний акт спрямований на виконання пункту 2 протоколу наради під головуванням Прем'єр-міністра України від 08.07.2015 щодо забезпечення економічних відносин із відповідними суб'єктами господарювання в зоні проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та підпункту 12 пункту 3 витягу з протоколу N 79 засідання Кабінету Міністрів України від 17.07.2015. Разом з тим, упродовж деякого часу негативно на дію регуляторного акта може впливати низька обізнаність суб'єктів господарювання.

Позитивно на дію регуляторного акта може вплинути широка інформаційна підтримка його прийняття.

Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

Впровадження та виконання вимог регуляторного акта органами державної влади не потребує витрат з бюджетів усіх рівнів.

Впровадження регуляторного акта призведе до зменшення матеріальних та часових витрат в ході провадження господарської діяльності.

Державний нагляд та контроль за додержанням вимог акта

Додержання вимог регуляторного акта не потребує запровадження державного нагляду та контролю.

6. Очікувані результати прийняття акта

Сфера впливу

Витрати

Вигоди

Держава (органи державної влади)

Немає

Упорядкування державного контролю за діяльністю відповідних суб'єктів господарювання.
Забезпечення національної безпеки і оборони України, збереження та підтримання громадського порядку на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим

Суб'єкти господарювання

Немає

Підвищення рівня захисту прав суб'єктів господарювання, що здійснюють переміщення товарів з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим

Громадяни

Немає

Підвищення рівня захисту прав населення і забезпечення його життєдіяльності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
Отримання якісних товарів, що пройшли митний контроль при переміщенні з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим

7. Строки дії акта

Зазначений регуляторний акт буде чинним з дня опублікування. Термін дії акта обмежується терміном дії законодавчих актів, спрямованих на забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

8. Показники результативності акта

До показників результативності регуляторного акта належить:

розмір надходжень до державного бюджету та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта - додаткових витрат з державного бюджету не передбачається;

розмір коштів і час, що витрачатимуться особами, пов'язаними з виконанням вимог акта - не передбачається додаткових витрат коштів та часу фізичними, юридичними особами щодо впровадження запропонованих положень;

кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта - суб'єкти господарювання, які здійснюють перевезення товарів з/в тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результатів

Базове та повторне відстеження результативності зазначеного акту здійснюється СБУ відповідно до вимог статті 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Базове відстеження результативності проекту регуляторного акту здійснюється до дня набрання ним чинності.

Метод проведення відстеження результативності - статистичний.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набрання чинності цього регуляторного акта, в результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного відстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів буде розглядатись можливість їх виправлення шляхом внесення відповідних змін.

Строк виконання заходів 30 робочих днів.

 

Виконувач обов'язків
Міністра економічного
розвитку і торгівлі України

Ю. Ковалів

"___" ____________ 2015 р.

 

Опрос