Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приказ Министерства финансов Украины от 28 ноября 2012 года N 1231 (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 05.06.2015

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

____________

м. Київ

N ___

Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року N 1231

Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пункту 5 Порядку ведення реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції) і спиртом плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 року N 230, та підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 375,

НАКАЗУЮ:

1. У заголовку та пункті 1 тексту наказу Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року N 1231 "Про затвердження Інструкції з ведення та використання даних Реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за N 2130/22442, слова "спиртом коньячним і плодовим" замінити словами "спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції) і спиртом плодовим".

2. У заголовку, підпункті 1.1 пункту 1 тексту Інструкції про порядок ведення та використання даних Реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, затвердженої наказам Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року N 1231, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за N 2130/22442, та у додатку до неї слова "спиртом коньячним і плодовим" замінити словами "спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції) і спиртом плодовим".

3. Державній фіскальній службі України (Насіров Р. М.) забезпечити формування, ведення та розміщення на веб-сайті Державної фіскальної служби України Реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції) і спиртом плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією з включенням до цього Реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю дистилятами головної і хвостової фракції спирту коньячного.

4. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М. О.) в установленому порядку забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

оприлюднення цього наказу.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Макеєву О. Л. та Голову Державної фіскальної служби України Насірова Р. М.

 

Міністр

Н. Яресько

 

* * *

АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
до проекту наказу Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року N 1231"

1. Проблема, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання

Зміни до наказу Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року N 1231 "Про затвердження Інструкції з ведення та використання даних Реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за N 2130/22442 (далі - Інструкція), вносяться у зв'язку з набранням чинності Законом України від 12 серпня 2014 року N 1638-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм".

Зазначеним Законом змінено редакцію частини третьої статті 14 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", відповідно до якої виробники коньяку мають право без ліцензії на оптову його торгівлю реалізовувати як основний продукт - спирт коньячний, так і відходи виробництва - дистиляти у вигляді його головної і хвостової фракцій.

До прийняття Закону зазначені суб'єкти господарювання мали право реалізовувати без оптової ліцензій лише спирт коньячний.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 253 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. N 230" ці зміни також внесені і до Порядку ведення реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією.

Тобто, вимоги наказу Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року N 1231 мають поширюватися на суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю дистилятами у вигляді головної і хвостової фракцій спирту коньячного.

2. Ціль державного регулювання

Проект наказу розроблено з метою врегулювання питань щодо ведення Реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією.

3. Визначення та оцінка можливих альтернативних способів досягнення зазначених цілей

Першою альтернативою є залишення Порядку ведення реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим на підставі ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією без змін. Проте цей спосіб не забезпечує досягнення цілей державного регулювання і не сприятиме вирішенню проблеми приведення їх до вимог чинного законодавства та легалізації ведення бізнесу з оптової торгівлі дистилятами у вигляді головної і хвостової фракцій спирту коньячного.

Другою альтернативою є прийняття запропонованого проекту наказу. Цей спосіб сприятиме вирішенню проблеми і забезпечить реалізацію принципів державної регуляторної політики. У разі застосування цього способу розв'язується проблема та досягаються поставлені цілі, забезпечуються принципи державної регуляторної політики.

Отже, другий (обраний) спосіб є правильним.

4. Механізми і заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми

З метою досягнення поставлених цілей проектом наказу пропонується доповнити Інструкцію нормою, що виробники коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією мають можливість реалізувати головну і хвостову фракції (відходи виробництва спирту коньячного) без ліцензії на оптову торгівлю.

Крім того, у тексті Порядку абревіатура "ДПС" замінюється абревіатурою "ДФС".

Основним механізмом досягнення мети є прийняття запропонованого проекту нормативного акта.

5. Обґрунтування можливості досягнення цілей державного регулювання у разі прийняття акта

Прийняття регуляторного акта забезпечить виробництво коньячного спирту та його оптову торгівлю більш економічно вигідним, вдосконалить державне регулювання виробництва та обігу спирту коньячного (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції).

Зовнішні фактори (прискорення або уповільнення темпів економічного зростання, політичні впливи) на дію акта не впливатимуть.

Для впровадження вимог такого регуляторного акта не потрібні додаткові видатки з бюджету. Досягнення цілей не передбачає додаткових організаційних заходів. Проект наказу не може спричинити неочікуваних результатів, які б унеможливлювали позитивний ефект від його впровадження.

6. Очікувані результати прийняття акта

Очікуваним результатом прийняття акта є удосконалення питань щодо формування та ведення Реєстру у відповідності до вимог чинного законодавства.

Об'єкт впливу

Витрати

Вигоди

Сфера інтересів держави

Додаткові витрати державного та місцевого бюджетів не виникають

Легалізацію ведення бізнесу з виробництва та оптової торгівлі спиртом коньячним (включаючи дистиляти у вигляді головної і хвостової фракції).

Сфера інтересів суб'єктів господарювання

Витрати суб'єктів господарювання відсутні

Реалізація виробниками коньяку головної і хвостової фракції (відходів виробництва спирту коньячного) без ліцензії на оптову торгівлю.

Сфера інтересів громадян

Витрати громадян не виникають

Не зачіпає інтересів громадян

7. Термін дії акта

Термін дії цього регуляторного акта може бути обмежений лише у разі зміни чинної редакції частини третьої статті 14 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. N 230".

8. Показники результативності регуляторного акта

Реалізація проекту наказу:

1) дасть можливість зробити виробництво коньячного спирту та його оптову торгівлю більш економічно вигідним, вдосконалить державне регулювання виробництва та обігу спирту коньячного;

2) поширюватиметься на суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво та оптову торгівлю коньячним спиртом;

3) не призведе до додаткових фінансових чи інших витрат з державного бюджету;

4) сприятиме легалізації ведення бізнесу з виробництва та оптової торгівлі спиртом коньячним.

Рівень поінформованості суб'єктів господарювання щодо основних положень акта є високим. Проект наказу розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua). Соціологічні опитування не проводилися.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результатів

Базове відстеження результативності запропонованого регуляторного акта буде проведено до набрання ним чинності за соціологічним методом шляхом збору та аналізу пропозицій та зауважень суб'єктів господарювання.

Повторне відстеження результативності буде здійснене через рік після набрання чинності регуляторним актом відповідно до вимог статті 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" за допомогою соціологічного методу.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта передбачається здійснювати через кожних 3 роки після повторного відстеження.

 

Голова Державної
фіскальної служби України

Р. М. Насіров

Опрос