Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении реализации процедуры достижения налогового компромисса (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 12.02.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про забезпечення реалізації процедури досягнення податкового компромісу

З метою забезпечення виконання вимог Закону України від 25 грудня 2014 року N 63-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу" та відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" надати органам Державної фіскальної служби України дозвіл на проведення перевірок платників податків, які подають уточнюючі розрахунки для досягнення податкового компромісу.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

 

* * *

АНАЛІЗ ВПЛИВУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про забезпечення реалізації процедури досягнення податкового компромісу"

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом державного регулювання

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про забезпечення реалізації процедури досягнення податкового компромісу" (далі - проект) розроблено з метою виконання Закону України від 25 грудня 2014 року N 63-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу" (далі - Закон N 63) в умовах мораторію на проведення перевірок платників податків у 2015 та 2016 роках відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71).

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону N 71 передбачається у 2015 та 2016 роках проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу 20 000 000 гривень за попередній календарний рік контролюючими органами виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання про перевірку, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Прийняття проекту дасть можливість органам ДФС проводити документальні перевірки під час реалізації процедури досягнення податкового компромісу.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою розроблення проекту є врегулювання питання проведення органами ДФС документальних перевірок під час реалізації процедури досягнення податкового компромісу в умовах мораторію на проведення перевірок платників податків у 2015 та 2016 роках.

3. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей та аргументи щодо переваг обраного способу

Розробка проекту є єдиним прийнятним способом досягнення визначених цілей.

Альтернативних варіантів немає.

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

Прийняття запропонованого регуляторного акта забезпечить умови для належного виконання органами ДФС вимог Закону України N 63.

Реалізація регуляторного акта дасть можливість органам ДФС проводити документальні перевірки під час процедури досягнення податкового компромісу.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

Вплив зовнішніх факторів на реалізацію норм проекту регуляторного акта не виявлено. Крім того, прийняття проекту не передбачає додаткових витрат матеріальних ресурсів і часу на впровадження та виконання.

Норми проекту також є позитивними для платників податків, оскільки дозволяють повною мірою реалізувати норми Закону N 63 щодо забезпечення прав платників податків.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта

Вигоди

Витрати

Сфера інтересів держави

1. Забезпечення однозначного тлумачення норм Закону N 63 як платниками податків, так і посадовими особами органів ДФС.
2. Проведення органами ДФС документальних перевірок під час реалізації процедури досягнення податкового компромісу в умовах мораторію на проведення перевірок платників податків у 2015 та 2016 роках.

Додаткові витрати державного та місцевих бюджетів для впровадження і виконання норм цього регуляторного акта відсутні.
Додаткові витрати державного та місцевих бюджетів для впровадження і виконання норм цього регуляторного акта відсутні

Сфера інтересів платників податків

Чітке визначення прав та обов'язків посадових осіб органів ДФС, платників податків при реалізації процедури податкового компромісу

Витрати платників податків на впровадження та виконання цього регуляторного акта відсутні

Норми регуляторного акта не впливатимуть на інтереси громадян

Прийняття проекту не призведе до додаткових витрат бюджету на його впровадження.

7. Строки дії акта

Регуляторний акт є чинним на період дії Закону N 63.

8. Показники результативності акта

Прийняття проекту дозволить органам ДФС забезпечити реалізацію процедури досягнення податкового компромісу в умовах мораторію на проведення перевірок платників податків у 2015 та 2016 роках.

Проект передбачає додаткові надходження до бюджету.

Рівень поінформованості суб'єктів господарювання щодо основних положень акта є високим. Проект розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua).

Реалізація проекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта у разі його прийняття

У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань за допомогою аналізу показників дії регуляторного акта, їх буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.

 

Голова Державної фіскальної
служби України

І. О. Білоус

Опрос