Идет загрузка документа (40 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно запрещения размещения рекламоносителей в пределах полосы отвода автомобильных дорог общего пользования (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 16.01.2015

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 8, ст. 62; 2008 р., N 18, ст. 197):

1) абзац третій частини першої статті 16 вилучити;

2) абзац четвертий частини третьої статті 16 викласти в редакції такого змісту: "у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування";

2. У Законі України "Про автомобільні дороги" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 51, ст. 556; 2009 р., N 10 - 11, ст. 137; 2010 р., N 30, ст. 401; 2013, N 48, ст. 682):

статтю 38 викласти у наступній редакції:

"Розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування забороняється".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

2. Дозволи на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів у межах смуги відведення автомобільних доріг, видані та погоджені до набрання чинності цим Законом, застосовуються до закінчення строку їх дії.

3. Кабінету Міністрів України забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування" розроблено Державним агентством автомобільних доріг України відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" (18 березня 2004 року N 1629-IV), підпункту 4.5 пункту 4 "Організація та безпека дорожнього руху" розділу XIII "Інфраструктура та транспорт" Коаліційної угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання та погодженої Міністерством інфраструктури України.

Необхідність розробки цього законопроекту зумовлена необхідністю створення користувачам автомобільних доріг загального користування, в першу чергу - водіям, комфортних та безпечних умов руху.

На теперішній час вздовж доріг загального користування встановлено більше 6 тисяч рекламоносіїв, з яких 3,4 тисячі - на дорогах міжнародного значення. При цьому 75 відсотків рекламоносіїв встановлено з порушенням чинних нормативно-правових актів.

Рекламоносії, на яких розміщується зовнішня реклама, не відносяться до складових автомобільних доріг загального користування (стаття 9 Закону України "Про автомобільні дороги"), а їх розміщення в межах смуги відведення доріг, особливо на основних під'їздах до значних міст та обласних центрів, призводить до інформаційного перевантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія та збільшенню часу його реакції під час керування автомобілем.

Законом України "Про рекламу" встановлений вичерпний і єдиний перелік щодо заборони розміщення засобів зовнішньої реклами поза населеними пунктами - не ближче 5 метрів від краю проїзної частини.

При цьому, по-перше - зовнішня реклама, незалежно від бажання водія, відволікає на декілька секунд його увагу від дорожньої обстановки та технічних засобів організації дорожнього руху, що може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди, по-друге - рекламоносії, що розміщені на узбіччях доріг, створюють перешкоди дорожнім механізмам, особливо в зимовий період, що в свою чергу не забезпечує належне утримання проїзної частини та узбіч автомобільних доріг.

Незалежне опитування, яке проводилось у 2012 році Департаментом ДАІ МВС України щодо відношення водіїв до зовнішньої реклами, встановленої вздовж автомобільних доріг, засвідчили, що зовнішня реклама відволікає від керування автомобілем 34 % респондентів, 22 % вказали, що зовнішня реклама заважає сприйняттю дорожніх знаків, 18 % її не помічають, інші 26 % зазначили, що зовнішня реклама засліплює вночі та що вздовж доріг потрібно встановлювати інформацію виключно з питань безпеки дорожнього руху.

Досвід розвинених країн Європи, таких як Німеччина, Австрія, Словенія, Польща, Чехія та інших свідчить, що відсутність на автомобільних дорогах рекламоносіїв забезпечує комфортний та безпечний рух, що сприяє зменшенню кількості дорожніх пригод.

Аспекти застосування дорожньої інформації чітко обговорені й обмежені рамками Конвенції про дорожній рух (Відень, 8 листопада 1968 року) та Конвенції про дорожні знаки й сигнали (Відень, 8 листопада 1968 року), де зазначено, що договірні сторони зобов'язуються вжити заходів, що забороняють розміщувати плакати, афіші, наносити розмітку й установлювати пристрої, які або можуть бути прийняті за сигнальні знаки або інші технічні засоби регулювання руху, або зменшувати їхню видимість або ефективність, або засліплювати водіїв та відволікати їхню увагу, створюючи тим самим небезпеку для дорожнього руху.

В пункті четвертому розділу VII Європейської угоди про міжнародні автомагістралі (Женева, від 15 листопада 1975 року), до якої Українська РСР приєдналась у 1982 році (постанова Ради Міністрів УРСР від 09.11.82 року N 537), зазначено, що з метою безпеки і естетичних вимог по сторонах міжнародних доріг забороняється розміщення рекламних щитів.

На засіданні Робочої групи по безпеці дорожнього руху Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулось 19 - 22 жовтня 2007 року, прийнято "Правила, обусловленные типом дороги", де вказано у пункті i) Автомагистрали и скоростные дороги - "За пределами населенных пунктов размещение рекламоносителей и рекламных вывесок должно быть запрещено с обеих сторон автомагистрали или скоростной дороги на расстоянии менее [200] метров, измеренном от наружного края проезжей части".

Підпунктом A) пункту 15.2.2.3 "Розміщення рекламоносіїв" перегляду зведеної резолюції про дорожній рух (СР.1), прийнятій на засіданні Робочої групи по безпеці дорожнього руху Комітету по внутрішньому транспорту Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулось 22 серпня 2006 року, зазначено, що "размещение рекламоносителей в полосе отвода дорог общего пользования должно быть запрещено".

У підпункті ii) b) пункту 15.3.2.3 "Розміщення рекламоносіїв" зведеної резолюції про дорожній рух, прийнятій на засіданні Робочої групи по безпеці дорожнього руху Комітету по внутрішньому транспорту Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулось 14 серпня 2009 року, зазначено, що за "пределами городской зоны размещение рекламоносителей и рекламных вывесок следует запрещать с обеих сторон дороги на минимальном расстоянии, измереном от наружного края проезжей части, которое следует определять в национальном законодательстве".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття законопроекту є забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху.

Зменшення негативного впливу зовнішньої реклами на користувачів автомобільних доріг буде досягнуто шляхом заборони розміщення рекламоносіїв в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування.

3. Правові аспекти

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів України "Про рекламу", "Про автомобільні дороги" в частині заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування.

У цій сфері державного регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу";

Закон України "Про рекламу";

Закон України "Про автомобільні дороги";

Конвенція про дорожній рух (Відень, 8 листопада 1968 року);

Конвенція про дорожні знаки й сигнали (Відень, 8 листопада 1968 року);

Европейское соглашение о международных автомагистралях от 15 ноября 1975 года.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Антимонопольним комітетом України, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики.

6. Регіональні аспекти

Цей законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект буде оприлюднено на офіційному сайті Укравтодору.

9. Позиція соціальних партнерів

Даний законопроект не стосується соціально-трудової сфери, тому не підлягає погодженню з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект є регуляторним актом та відповідає принципам державної регуляторної політики.

101. Вплив акта на ринок праці

Реалізація акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація цього Закону дозволить забезпечити безпечні, економічні та комфортні умови руху автомобільними дорогами загального користування.

 

Голова Державного агентства
автомобільних доріг України

С. Підгайний

"___" ____________ 201_ р.

 

 

* * *

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування"

1. Визначення та аналіз проблем, які будуть розв'язані шляхом державного регулювання

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування" розроблено Державним агентством автомобільних доріг України відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" (18 березня 2004 року N 1629-IV), підпункту 4.5 пункту 4 "Організація та безпека дорожнього руху" розділу XIII "Інфраструктура та транспорт" Коаліційної угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання та погодженої Міністерством інфраструктури України.

Розробка цього законопроекту зумовлена необхідністю створення користувачам автомобільних доріг загального користування, в першу чергу - водіям, комфортних та безпечних умов руху.

Рекламоносії, на яких розміщується зовнішня реклама, не відносяться до складових автомобільних доріг загального користування (стаття 9 Закону України "Про автомобільні дороги"), а їх розміщення в межах смуги відведення доріг, особливо на основних під'їздах до значних міст та обласних центрів, призводить до інформаційного перевантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія та збільшенню часу його реакції під час керування автомобілем.

На теперішній час у смугах відведення автомобільних доріг загального користування розміщується більше 6 тисяч рекламоносіїв, з яких 3,4 тисячі - на дорогах міжнародного значення. При цьому 75 відсотків рекламоносіїв встановлено з порушенням чинних нормативно-правових актів.

Законом України "Про рекламу" встановлений вичерпний і єдиний перелік щодо заборони розміщення засобів зовнішньої реклами поза населеними пунктами - не ближче 5 метрів від краю проїзної частини.

При цьому, по-перше - зовнішня реклама, незалежно від бажання водія, відволікає на декілька секунд його увагу від дорожньої обстановки та технічних засобів організації дорожнього руху, що може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди, по-друге - рекламоносії, що розміщені на узбіччях доріг, створюють перешкоди дорожнім механізмам, особливо в зимовий період, що в свою чергу не забезпечує належне утримання проїзної частини та узбіч автомобільних доріг.

Правильність розміщення рекламоносіїв у смугах відведення автомобільних доріг суттєво впливає на безпеку дорожнього руху, земельні відносини, раціональне використання земель дорожнього господарства, екологію, технічний та санітарний стан доріг, кількість та якість послуг, що надаються учасникам дорожнього руху.

При цьому існують протиріччя:

- між землекористувачем (Укравтодор), який повинен використовувати державні землі за прямим цільовим призначенням, і суб'єктами підприємницької діяльності, метою яких є отримання прибутку від використання земельних ділянок вздовж автомобільних доріг, оскільки їх бізнес безпосередньо пов'язаний з користувачами під час руху на автомобільних дорогах загального користування;

- між нормативними актами, які чітко регламентують параметри розміщення рекламоносіїв, та прагненнями деяких суб'єктів підприємницької діяльності до розміщення рекламоносіїв якнайближче до проїзної частини дороги, що негативно впливає на безпеку дорожнього руху.

Незалежне опитування, яке проводилось у 2012 році Департаментом ДАІ МВС України щодо відношення водіїв до зовнішньої реклами, встановленої вздовж автомобільних доріг, засвідчили, що зовнішня реклама відволікає від керування автомобілем 34 % респондентів, 22 % вказали, що зовнішня реклама заважає сприйняттю дорожніх знаків, 18 % її не помічають, інші 26 % зазначили, що зовнішня реклама засліплює вночі та що вздовж доріг потрібно встановлювати інформацію виключно з питань безпеки дорожнього руху.

Досвід розвинених країн Європи, таких як Німеччина, Австрія, Словенія, Польща, Чехія та інших свідчить, що відсутність на автомобільних дорогах рекламоносіїв забезпечує комфортний та безпечний рух, що сприяє зменшенню кількості дорожніх пригод.

Аспекти застосування дорожньої інформації чітко обговорені й обмежені рамками Конвенції про дорожній рух (Відень, 8 листопада 1968 року) та Конвенції про дорожні знаки й сигнали (Відень, 8 листопада 1968 року), де зазначено, що договірні сторони зобов'язуються вжити заходів, що забороняють розміщувати плакати, афіші, наносити розмітку й установлювати пристрої, які або можуть бути прийняті за сигнальні знаки або інші технічні засоби регулювання руху, або зменшувати їхню видимість або ефективність, або засліплювати водіїв та відволікати їхню увагу, створюючи тим самим небезпеку для дорожнього руху.

В пункті четвертому розділу VII Європейської угоди про міжнародні автомагістралі (Женева, від 15 листопада 1975 року), до якої Українська РСР приєдналась у 1982 році (постанова Ради Міністрів УРСР від 09.11.82 року N 537), зазначено, що з метою безпеки і естетичних вимог по сторонах міжнародних доріг забороняється розміщення рекламних щитів.

На засіданні Робочої групи по безпеці дорожнього руху Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулось 19 - 22 жовтня 2007 року, прийнято "Правила, обусловленные типом дороги", де вказано у пункті i) Автомагистрали и скоростные дороги - "За пределами населенных пунктов размещение рекламоносителей и рекламных вывесок должно быть запрещено с обеих сторон автомагистрали или скоростной дороги на расстоянии менее [200] метров, измеренном от наружного края проезжей части".

Підпунктом A) пункту 15.2.2.3 "Розміщення рекламоносіїв" перегляду зведеної резолюції про дорожній рух (СР.1), прийнятій на засіданні Робочої групи по безпеці дорожнього руху Комітету по внутрішньому транспорту Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулось 22 серпня 2006 року, зазначено, що "размещение рекламоносителей в полосе отвода дорог общего пользования должно быть запрещено".

У підпункті ii) b) пункту 15.3.2.3 "Розміщення рекламоносіїв" зведеної резолюції про дорожній рух, прийнятій на засіданні Робочої групи по безпеці дорожнього руху Комітету по внутрішньому транспорту Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулось 14 серпня 2009 року, зазначено, що за "пределами городской зоны размещение рекламоносителей и рекламных вывесок следует запрещать с обеих сторон дороги на минимальном расстоянии, измереном от наружного края проезжей части, которое следует определять в национальном законодательстве".

Тому шляхом державного регулювання передбачається розв'язати проблеми, які виникають під час прийняття рішень щодо розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування в площині врегулювання взаємовідносин між заявником (або власником рекламоносія) та власником автомобільних доріг (державою), в тому числі при здійсненні державних програм розвитку автомобільних доріг загального користування.

2. Визначення цілей державного регулювання

Основними цілями державного регулювання у зазначеній сфері є:

- забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху;

- зменшення негативного впливу рекламоносіїв на користувачів автомобільних доріг;

- забезпечення безпеки дорожнього руху в місці розташування рекламоносіїв;

- зведення до мінімуму кількості випадків необхідності перенесення рекламоносіїв, розташованих вздовж автомобільних доріг, що може відбуватись внаслідок капітального ремонту, розширення або реконструкції автомобільних доріг загального користування;

- зведення до мінімуму можливості порушення власниками зовнішньої реклами норм та технічних вимог при будівництві, реконструкції та експлуатації таких об'єктів;

- значне підвищення кількості та якості послуг населенню (учасникам дорожнього руху) та наближення їх до європейських стандартів.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування" систематизує вимоги чинного законодавства України щодо розміщення рекламоносіїв вздовж автомобільних доріг.

Варіант 1. Розробка окремого законопроекту, який визначатиме заборону розташування рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування;

у межах смуги відведення міжнародних автомобільних доріг загального користування;

над проїзною частиною автомобільних доріг загального користування;

на розділювальних смугах автомобільних доріг загального користування;

на опорах дорожніх знаків, освітлення, штучних споруд;

у зоні транспортних розв'язок, мостів, шляхопроводів;

у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод.

Освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху.

Реалізація даного варіанту займе багато часу та створить додаткові суперечності із діючим законодавством, яке дозволяє розміщення таких рекламоносіїв.

Тому такий варіант не є прийнятним.

Варіант 2. Внесення змін до діючої нормативної бази.

На даний час діють такі основні законодавчі акти, що регулюють питання розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування:

- Закон України "Про автомобільні дороги";

- Закон України "Про рекламу".

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити безпечні, економічні та комфортні умови дорожнього руху а також зменшення негативного впливу рекламоносіїв на користувачів автомобільних доріг. Буде створено всі умови для наближення якості автомобільних доріг з придорожньою інфраструктурою до європейських стандартів.

Також прийняття даного законопроекту систематизує норми чинного законодавства.

Таким чином, для забезпечення безпеки дорожнього руху оптимальним є другий варіант.

4. Опис механізму і заходів, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття регуляторного акта

Відповідно до регуляторного акта удосконалення нормативно-правової бази проводитиметься за такими напрямами:

- формування та публікування в офіційному виданні законодавчого акта;

- приведення норм Законів України "Про рекламу", "Про автомобільні дороги" інших нормативно-правових актів у відповідність до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги".

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження, та виконання вимог регуляторного акта

Встановлення однозначних процедур та чітких правил поведінки сторін (заявника (власника об'єкта)) та Державного агентства автомобільних доріг України обґрунтовує можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття цього регуляторного акта.

Зовнішніми факторами, які можуть впливати на дію регуляторного акта, можуть бути:

а) негативні обставини:

- зміни до законодавства, які суперечитимуть нормам, викладеним у даному акті;

- політична нестабільність;

- наявність суб'єктів господарювання, які будуть розміщувати рекламоносії без будь-яких погоджень;

- наявність пропаганди прибічників реклами та представників рекламного бізнесу, які, критикуючи норми закону, ставлять на перше місце комерційний рекламний інтерес.

б) позитивні обставини:

- законодавче врегулювання специфічних відносин щодо розміщення рекламоносіїв;

- заборона розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування сприятиме безпеці дорожнього руху внаслідок сприйняття дорожньої обстановки.

Проект акта відповідно до § 37 Регламенту Кабінету Міністрів України погоджено без зауважень із Міністерством інфраструктури України від 18.12.2014 N 13679/25/10-14.

Проект акта відповідно до § 40 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950, надіслано на погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України та Федерацією роботодавців транспорту України.

Механізм повної або часткової компенсації можливої шкоди, яка може виникнути у разі настання наслідків дії акта, виключає настання шкоди у зв'язку з тим, що цей Закон набирає чинності через три місяці після його опублікування, а дозволи, видані та погоджені до набрання чинності цим Законом, застосовуються до закінчення строку їх дії.

Державний контроль та нагляд за додержанням вимог акта буде здійснюватися постійною

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, зокрема розрахунок очікуваних витрат та вигод суб'єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта

У результаті впровадження Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення зовнішньої реклами вздовж автомобільних доріг загального користування" буде досягнуто таких результатів:

- забезпечення безпеки дорожнього руху на ділянках автомобільних доріг загального користування в районі розміщення об'єктів;

- мінімізована кількість випадків перенесення зовнішньої реклами, розташованих вздовж автомобільних доріг без урахування державних планів капітального ремонту, розширення або реконструкції автомобільних доріг загального користування;

- значно підвищено кількість та якість послуг населенню (учасникам дорожнього руху);

- створено всі умови для наближення якості автодоріг з придорожньою інфраструктурою до європейських стандартів.

Визначення очікуваних результатів за методом аналізу вигод та витрат у простій формі:

Суб'єкти

Вигоди

Витрати

Держава

- забезпечення безпеки дорожнього руху;
- забезпечення економічних та комфортних умов дорожнього руху;
- зменшення негативного впливу рекламоносіїв на користувачів автомобільних доріг загального користування;
- створення умов для наближення якості автомобільних доріг з придорожньою інфраструктурою до європейських стандартів

Проведення постійного контролю та нагляду за додержанням вимог акта.

Юридичні та фізичні особи, що користуватимуться автомобільними дорогами загального користування для розміщення зовнішньої реклами

Зменшення кількості випадків перенесення зовнішньої реклами, розташованої вздовж автомобільних доріг, без урахування державних планів капітального ремонту, розширення або реконструкції автомобільних доріг загального користування.

Відсутні.

7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта

З моменту набрання чинності проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування" термін його дії необмежений.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

За результатами дії регуляторного акта обов'язковими показниками результативності регуляторного акта будуть:

- розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта;

Збільшаться надходження до державного та місцевого бюджетів, так як розміщення рекламоносіїв за межами смуги відведення автомобільних доріг загального користування не забороняється.

- кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

Не визначена у зв'язку з тим, що у процесі будівництва нових автомобільних доріг загального користування буде різна кількість заявників на отримання дозвільних документів.

- рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта.

Середній.
Відповідно до § 37 Регламенту Кабінету Міністрів України проект акта погоджено без зауважень Міністерством інфраструктури України 18.12.2014 N 13679/25/10-14.
Проект акта відповідно до § 37 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950, надіслано на погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України та Федерацією роботодавців транспорту України.
Проект акта розміщено на офіційному веб-сайті Укравтодору.

За результатами дії регуляторного акта:

- регулюються юридичні та технічні аспекти відносин між суб'єктами господарювання під час дозволів на розміщення рекламоносіїв вздовж автомобільних доріг загального користування;

- створюються умови для мінімізації кількості випадків аварій та ДТП на автомобільних дорогах загального користування, що трапляються внаслідок недбалого ставлення суб'єктів підприємницької діяльності (власників рекламоносіїв) до дотримування технічних та інших вимог стосовно розміщення рекламоносіїв вздовж доріг загального користування;

- створюються умови для мінімізації кількості випадків необхідності перенесення рекламоносіїв, розташованих вздовж автомобільних доріг без урахування державних програм (планів) капітального ремонту, розширення або реконструкції автомобільних доріг загального користування;

- створюються умови для значного підвищення кількості та якості послуг, що надаються населенню (учасникам дорожнього руху), та наближення автодоріг України до європейських стандартів;

- забезпечується технічний та санітарний стан доріг, кількість та якість послуг, що надаються учасникам дорожнього руху.

9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Базове відстеження результативності проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування" здійснюватиметься до дня набрання чинності регуляторним актом або більшістю його положень з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта. Для базового відстеження будуть використані зауваження та пропозиції суб'єктів, на яких поширюватиметься дія даного Закону.

Повторне відстеження здійснюватиметься через рік після набрання чинності актом або більшістю його положень.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз у три роки з дня виконання заходів з повторного відстеження.

 

Голова

С. Підгайний

"___" ____________ 201_ р.

 

Опрос