Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 261 Закона Украины "Об издательском деле" (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 07.03.2014

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 261 Закону України "Про видавничу справу"

Верховна Рада України постановляє:

1. Частину сьому статті 261 Закону України "Про видавничу справу" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 32, ст. 206; 2011 р., N 45, ст. 486) викласти в такій редакції:

"Порядок формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження, а також порядок формування державного замовлення на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників для забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів затверджуються Кабінетом Міністрів України.".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 261 Закону України "Про видавничу справу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону України

Частиною сьомою статті 261 Закону України "Про видавничу справу" передбачено, що порядок формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та порядок її розповсюдження затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Порядок формування державного замовлення на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників для забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів має свою специфіку, що полягає в особливостях їх підготовки до випуску та термінах виконання відповідного державного замовлення.

Законами України "Про видавничу справу", "Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб", "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про загальну середню освіту" не передбачено особливостей щодо формування державного замовлення на випуск видавничої продукції, необхідної для задоволення освітніх потреб.

У зв'язку з цим, для врегулювання зазначеного питання Держкомтелерадіо України підготовлено зміни до статті 261 Закону України "Про видавничу справу".

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України розроблено з метою удосконалення механізму формування державного замовлення на випуск видавничої продукції, необхідної для задоволення освітніх потреб.

З цією метою законопроектом пропонується викласти в новій редакції частину сьому статті 261 Закону України "Про видавничу справу", згідно з якою порядки формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження, формування державного замовлення на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників для забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту Закону України є пункт 1 § 32 глави 2 розділу 4 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950.

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, закони України "Про видавничу справу", "Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб", Указ Президента України від 07.05.2011 N 559 "Про Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України", постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2009 N 181 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників для забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів", від 12.09.2012 N 850 "Про затвердження Порядку формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження" та інші нормативно-правові акти.

Реалізація Закону України передбачатиме підготовку постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Порядку формування державного замовлення на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників для забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів буде відома після погодження ними проекту Закону України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України з 06.03.2014 для громадського обговорення розміщено:

у підрубриці "Проекти законів" рубрики "Законопроектна діяльність", у підрубриці "Проекти регуляторних актів" рубрики "Регуляторна діяльність" офіційного веб-сайту Держкомтелерадіо України;

у підрубриці "Проекти на обговорення" рубрики "Громадянське суспільство і влада" Урядового порталу.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України є регуляторним актом та відповідає принципам державної регуляторної політики.

11. Прогноз результатів

Прийняття та реалізація Закону України "Про внесення зміни до статті 261 Закону України "Про видавничу справу" дозволить удосконалити механізм формування державного замовлення на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників для забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів.

 

Голова
Держкомтелерадіо України

О. Курдінович

"__" березня 2014 р.

 

Опрос