Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О реструктуризации задолженности за предоставленные услуги по содержанию домов и сооружений и придомовых территорий и коммунальные услуги, образовавшейся по состоянию на 1 декабря 2006 года" (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 27.06.2013

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року"

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., N 11 ст. 92) такі зміни:

1) у назві та у статті 1 слова та цифри "1 грудня 2006 року" замінити словами та цифрами "01 січня 2013 року";

2) у статті 1 слова "вивезення побутового сміття та рідких нечистот" замінити словами "вивезення твердих та рідких побутових відходів".

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

 

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року" розроблено за власною ініціативою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Одним із чинників, який суттєво ускладнює фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства, є заборгованість споживачів за отримані житлово-комунальні послуги. Найбільшим боржником є населення.

За даними Державної служби статистики, станом на 01.05.2013 заборгованість населення становила 12,9 млрд. грн. (або 67 % від загальної заборгованості, що на 1,5 %, або на 195,9 млн. грн., більше, ніж на початку року).

З початку року мали борг за централізоване опалення та гаряче водопостачання 30,1 % власників особових рахунків, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 20,9 %, централізоване водопостачання і водовідведення - 18,5 %, вивезення побутових відходів - 19,3 %.

Як наслідок, недоотримані доходи не дозволяють підприємствам своєчасно розраховуватись за енергоносії та погашати борги із заробітної плати.

Так, з початку року заборгованість за енергоносії складає 14,0 млрд. грн., у тому числі за газ - 11,5 млрд. грн., за електроенергію - 2,5 млрд. гривень. Заборгованість із виплати заробітної плати мають 94 підприємств галузі на суму 16,3 млн. гривень.

За час дії Закону від 20.12.2006 N 498-V біля 3,2 млн. сімей уклали договори щодо погашення реструктуризованої заборгованості. Сума, на яку укладено договори, складає 2,8 млрд. гривень. Сума внесених платежів із погашення реструктуризованої заборгованості становила 1997,0 млн. гривень.

Реалізація законопроекту дозволить прискорити розв'язання проблеми погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, сприятиме стабілізації фінансового стану підприємств галузі.

Крім того, прийняття Закону дозволить запобігти зростанню кількості неплатників з числа платоспроможних категорій громадян.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розроблення законопроекту є визначення механізму розв'язання проблеми реструктуризації заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, що утворилася станом на 1 січня 2013 року.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами у цій сфері є: Закони України від 20.02.2003 N 554-IV "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію", від 20.12.2006 N 498-V "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року", "Про житлово-комунальні послуги", постанова Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 N 976 "Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткових фінансових витрат державного бюджету.

5. Пропозиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Міненерговугілля, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект акта націлений на розв'язання проблеми підприємств житлово-комунальної галузі, спільної для всіх регіонів України.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою оприлюднення проект акта розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (www.minregion.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта стосується соціальної сфери, у зв'язку з цим потребує погодження зі Спільним представницьким органом профспілок та профспілкових об'єднань, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта є регуляторним актом.

Обґрунтування необхідності державного регулювання шляхом прийняття регуляторного акта

Очікувані результати прийняття цього регуляторного акта визначалися із застосуванням методу аналізу вигод та витрат у простій формі щодо:

- держави та органів місцевого самоврядування;

- суб'єктів господарювання, що надають житлово-комунальні послуги, громадян, які отримують житлово-комунальні послуги.

Витрати

Вигоди

Держава та органи місцевого самоврядування

Додаткових витрат не передбачається

1. Реалізація державної політики у сфері житлово-комунального господарства
2. Збільшення податкових надходжень до державного бюджету

Суб'єкти господарювання, що надають житлово-комунальні послуги

Додаткових витрат не передбачається

1. Покращення фінансово-економічного стану підприємств
2. Збільшення розрахунків за енергоносії
3. Погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств

Громадяни

У разі укладення договору на реструктуризацію заборгованості частка витрат на оплату житлово-комунальних послуг складе 25 % для працюючих громадян і 20 % для пенсіонерів та інших осіб, що отримують будь-які види соціальної допомоги

Забезпечення якісними житлово-комунальними послугами

Ефективність впливу цього регуляторного акта на відповідні суспільні відносини підтверджується перевищенням вигід над витратами.

Обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики

N
з/п

Принцип державної регуляторної політики

Обґрунтування відповідності проекту принципу державної регуляторної політики

1.

Доцільність

Виконання чинних нормативно-правових актів України, удосконалення економічних і правових відносин у цій сфері

2.

Адекватність

Форма та рівень державного регулювання відповідає регламентним вимогам законів України "Про житлово-комунальні послуги", "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року"

3.

Ефективність

Ефективність впливу цього регуляторного акта на відповідні суспільні відносини підтверджується перевищенням вигід над витратами

4.

Збалансованість

Баланс інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави забезпечується завдяки реалізації прав та державних гарантій громадян, визначених Конституцією України, щодо забезпечення потреб людини в матеріальних благах і послугах та фінансових ресурсах держави для їх реалізації

5.

Передбачуваність

Проект акта засвідчує послідовність державної політики в сфері надання житлово-комунальних послуг

6.

Прозорість та врахування громадської думки

Проект акта оприлюднено на сайті з метою обговорення

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту закону України "Про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року" дозволить покращити фінансово-економічний стан підприємств у сфері житлово-комунального господарства та реалізувати закріплені Конституцією України та законами України права громадян щодо забезпечення житлово-комунальними послугами відповідного рівня та якості.

 

Т. в. о. Міністра регіонального
розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства

Г. М. Семчук

Опрос