Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обсуждение возможных путей урегулирования проблемы досрочного снятия банковских вкладов (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 03.02.2011

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Обговорення можливих шляхів врегулювання проблеми дострокового зняття банківських вкладів

Як відомо, збільшення обсягів банківського кредитування залежить в першу чергу від наявності у банків вільних кредитних ресурсів. Акумулюючи великі обсяги фінансових ресурсів, банки мають можливість направляти їх на операційну чи інвестиційну діяльність господарюючих суб'єктів, а також задовольняти поточні або довгострокові потреби своїх клієнтів. Головними продуктами та послугами на фінансовому ринку, що надають банки, є кредитування суб'єктів різних секторів економіки.

Проте, чинне законодавство не тільки не стимулює розвиток ринку довгострокових кредитів, але й навпаки, створює умови, за яких банкам економічно вигідно здійснювати короткострокове кредитування.

Так, частина 2 статті 1060 Цивільного кодексу України передбачає, що незалежно від виду вкладу банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Умова договору про відмову від права на одержання вкладу на першу вимогу є нікчемною.

Наявність в цивільному законодавстві норми, яка надає вкладнику право в будь-який час розірвати договір та забрати свій банківський вклад, не дає банку впевненості в тому, що залучені ним кошти будуть знаходитись в його розпорядженні, а отже, у банку існують великі ризики при фінансуванні довгострокових інвестиційних проектів. Таким чином, законодавство фактично не стимулює видачу банками довгострокових кредитів. В той же час, на даний момент для банків не встановлено термін, в який вони мають забезпечити видачу вкладу "на першу вимогу" і, відповідно, право вкладників на отримання коштів "на першу вимогу" залишається певним чином декларативною нормою.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос