Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об общественных организациях (неофициальный текст)

Субъект законодательной инициативы
Проект, Неофициальный текст от 05.08.2010

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про громадські організації

Цей Закон визначає правові та організаційні основи реалізації права осіб на свободу об'єднання у громадські організації для здійснення і захисту прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших суспільних інтересів, гарантованого Конституцією України і міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також засади утворення і діяльності громадських організацій.

РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Громадські організації

1. Громадська організація є добровільним об'єднанням громадян та юридичних осіб для здійснення і захисту прав і свобод, задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Громадські організації є неприбутковими.

2. Дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані з утворенням та діяльністю громадських організацій, спілок громадських організацій (далі - громадські організації), а також філій та представництв іноземних громадських (неурядових) організацій в Україні.

3. Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов'язані з утворенням та діяльністю політичних партій, релігійних і благодійних організацій, кооперативів та творчих спілок тощо, особливості утворення і діяльності яких регулюються спеціальними законами.

Стаття 2. Обмеження утворення і діяльності громадських організацій

1. Не допускається утворення та легалізація громадських організацій, філій та представництв іноземних громадських (неурядових) організацій в Україні, а діяльність легалізованих громадських організацій, філій та представництв іноземних громадських (неурядових) організацій в Україні забороняється у судовому порядку, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:

1) ліквідацію незалежності України;

2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

3) порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки;

4) незаконне захоплення державної влади;

5) пропаганду війни, насильства;

6) розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

7) посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

2. Громадські організації, філії та представництва іноземних громадських (неурядових) організацій в Україні не можуть мати воєнізовані формування.

3. Обмеження щодо діяльності громадських організацій можуть встановлюватися тільки Конституцією та законами України.

Опрос