Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Паспорта специальностей

Высшая аттестационная комиссия
Постановление от 26.03.1998 № 19-09/3, 20-09/3

ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ

ПАСПОРТИ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
02.00.10 - біоорганічна хімія
(біологічні науки)

Група спеціальностей - 03 - біологічні науки

I. Формула спеціальності:

Біоорганічна хімія - галузь науки, яка займається синтезом та вивченням будови і біологічної функції найважливіших компонентів живої матерії, насамперед біополімерів і низькомолекулярних біорегуляторів, приділяючи головну увагу з'ясуванню закономірностей взаємозв'язку між структурою та біологічною дією. На базі її фундаментальних досліджень створюються технології одержання практично важливих препаратів для медицини, сільського господарства, різних галузей промисловості.

II. Основні напрямки досліджень:

- Амінокислоти, пептиди та білки (методи виділення, дослідження будови, властивостей, вивчення зв'язку їх будови з біологічною функцією).

- Нуклеїнові кислоти (виділення, дослідження будови, вивчення біологічних властивостей природних і модифікованих генів, нуклеозидів, нуклеотидів, полінуклеотидів та їх аналогів).

- Ліпіди (виділення, дослідження будови та біологічної ролі).

- Вуглеводи та їх похідні. Змішані біополімери (виділення, дослідження будови та біологічних властивостей).

- Стероїдні гормони (виділення, хімія стероїдів, їх хімічна трансформація, вивчення механізмів дії), вітаміни, коферменти.

- Біологічні методи дослідження властивостей фізіологічне активних речовин (ФАР) і біополімерів; ферментативна кінетика і каталіз; хімічні основи біорегуляції; біоінженерія; структурно-функціональні дослідження; молекулярні механізми фізіологічної дії ФАР.

- Природні та синтетичні низькомолекулярні біорегулятори та їх аналоги.

- Нові лікарські речовини (пошук, синтез та вивчення нових ефективних лікарських препаратів; розроблення методів виділення і хімічної трансформації).

- Хімічні препарати для хімізації сільського господарства (пестициди, інсектициди, гербіциди, акарициди, фунгіциди та ін. препарати для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин; регулятори життєдіяльності комах; природні феромони, атрактанти, репеленти та ін.; синтетичні регулятори росту рослин; дефоліанти, десиканти та ін. регулятори окремих функцій рослин; нові ефективні препарати для підвищення продуктивності тваринництва).

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
біологічні науки.

 

ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
03.00.01 - радіобіологія
(біологічні науки)

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос