Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обращение Председателя Верховной Рады Украины

Председатель Верховной Рады Украины
Обращение от 27.08.2007

ЗВЕРНЕННЯ
Голови Верховної Ради України

Шановні народні депутати!

Політична ситуація в Україні складна. З неї слід вийти так, щоб для суспільства і країни було найменше втрат. Щоб хвороба, яку переживає держава, її владні інституції, не стала хронічною.

Всі ви добре знаєте, що незавершеність процесів, які стосуються статусу парламенту, пов'язана зі штучним обмеженням функціонування Конституційного Суду та Центральної виборчої комісії.

Згадую про це після багатьох реплік з приводу повноважності парламенту тих, кому за Конституцією такі висновки робити не передбачено. Згадую і тому, що, відповідно до Основного Закону держави та затвердженого парламентом календарного плану роботи, наступна, четверта, сесія Верховної Ради України п'ятого скликання починається 4 вересня цього року.

Розумію, що буквальне дотримання вимог Конституції щодо відкриття сесії викликатиме спротив у середовищі деяких політичних та владних кіл. Але обов'язок депутатів, обраних 26 березня 2006 року, прийти на засідання Аргументи щодо виборів 30 вересня та інших обставин другорядні, бо завжди при виборах (і дострокових теж) парламент працює безперервно, а його повноваження завершуються після приведення до присяги новообраних народних депутатів.

Порушення цієї конституційної вимоги небезпечне правовими наслідками, великими втратами політичного, соціального та економічного змісту Воно відкриває шлях до патової ситуації, коли через різні причини (не про них, врешті, йдеться) може статися або невизнання виборів 30 вересня дійсними, або невизнання повноважності парламенту нового скликання. Державна система влади повинна бути застрахована від будь-якої невизначеності.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос