Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно реализации пилотного проекта "Суд, граждане, общество, государство: сотрудничество ради изменений" на территории Одесской области

Совет судей Украины
Решение от 28.02.2020 № 14

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 28 лютого 2020 року N 14

Рішенням Ради суддів України від 26 жовтня 2018 року N 71 "Про запровадження реалізації пілотного проєкту "Суд, громадяни, суспільство, держава: співпраця заради змін" на території Одеської області" було визначено три пілотні суди: Апеляційний суд Одеської області (Одеський апеляційний суд), Малиновський районний суд м. Одеси, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області для апробації напрацювань проєкту.

Проєкт було запроваджено за підтримки уряду Королівства Нідерландів, організаційного супроводу Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" з залученням міжнародних експертів Естер де Рой (судді, заступника голови Амстердамського окружного суду, члена правління суддів, а також члена правління нідерландського фонду "Судді для суддів", експерта Європейського центру підготовки суддів) та Саймона Ван Дер Шенка (судді окружного суду м. Гааги, радника/тренера з питань верховенства права регіонального представництва Консультативної місії Європейського союзу в Одесі до травня 2019 року).

За інформацією, наданою Одеським апеляційним судом, було успішно завершено перший етап проєкту. Робочими групами із суддів, адвокатів, прокурорів розроблені проєкти Правил організації ефективного кримінального судочинства та Правил організації ефективного цивільного судочинства, які є аналогом відповідних правил, що використовуються судом, прокуратором та адвокатурою Нідерландів.

21 - 22 листопада 2019 року після публічного обговорення в рамках круглого столу, який відбувся в м. Одесі з міжнародними експертами, суддями пілотних судів, представниками адвокатури та прокуратури Одеського регіону, науковцями проєкти Правил визнані такими, що можуть бути застосовані в пілотних судах.

Опрос