Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении к Президенту Украины относительно неотложного решения вопроса о переводе судей на должности в другие суды, которые получили положительные рекомендации Высшей квалификационной комиссии судей Украины и находятся на рассмотрении в Администрации Президента Украины

Совет судей Украины
Решение от 02.10.2015 № 108

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 2 жовтня 2015 року N 108

За змістом частини 4 статті 131 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Рада суддів України у період між з'їздами суддів України організовує виконання рішень з'їзду суддів України та контроль за їх виконанням.

Рішенням XII позачергового з'їзду суддів України від 26 вересня 2014 року вирішено, зокрема, доручити Раді суддів України звернутися до Президента України щодо негайного вжиття заходів для зміни місцезнаходження судів, які розташовані в районах проведення АТО та здійснення правосуддя в яких є неможливим, та переведення суддів цих судів до інших судів.

З цією метою Вищою кваліфікаційною комісією суддів України в період з грудня 2014 року по травень 2015 року проведено ряд конкурсів на заміщення вакантних посад суддів і за результатами таких конкурсів надано рекомендації для переведення до іншого суду як суддям, які працюють в зоні проведення АТО, так і тим суддям, які виявили бажання бути переведеними за сімейними та іншими обставинами.

За результатами таких конкурсів, позитивні рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України були скеровані Президенту України для підписання Указу про переведення таких суддів.

Станом на день даного звернення близько 200 таких рекомендацій залишається нереалізованими у зв'язку із відсутністю Указу Президента України про переведення суддів. Така ситуація призвела до того, що рекомендовані до переведення судді вже більше семи місяців після отримання рекомендації ВККС очікують бути переведеними на роботу до відповідного суду, а суди, куди вони рекомендовані, й надалі працюють із надмірним навантаженням.

Опрос