Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно судей, которые на момент вступления в силу Закона Украины "О судоустройстве и статусе судей", в редакции Закона Украины от 12.02.2015 N 192-VIII, имели стаж работы на должности судьи менее 3 лет и утратили возможность получать ежемесячную доплату за выслугу лет

Совет судей Украины
Решение от 22.07.2015 № 73

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 22 липня 2015 року N 73

Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Масенка Д. Є. щодо суддів, які на момент набуття чинності Законом України "Про судоустрій і статус суддів", у редакції Закону України від 12.02.2015 N 192-VIII, мали стаж роботи на посаді судді менше 3 років і втратили можливість отримувати щомісячну доплату за вислугу років члена Ради суддів України В. Гуцола про звернення голови Піщанського районного суду Вінницької області щодо виникнення протиріч з питання перерахунку суддівського стажу, Рада суддів України встановила:

Відповідно до положень частини другої статті 127 Конституції України та статті 53 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" обмеженням щодо реалізації особою, яка є суддею, гарантованих Конституцією України прав, є зокрема відсутність права обіймати будь-які інші, крім посади судді, оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої. Також суддя не має права поєднувати свою діяльність із підприємницькою або адвокатською, не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Відповідно держава встановлює для суддів компенсаційні трудові гарантії, а також гарантує достатній рівень соціального забезпечення.

Враховуючи зазначене, частиною 5 статті 129 Закону України від 07.07.2010 N 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" було, зокрема встановлено, що суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 15 відсотків - за наявності стажу роботи до 5 років.

Верховною Радою України 12.02.2015 прийнято Закон України N 192-VIII "Про забезпечення права на справедливий суд" (Закон N 192-VIII), який набрав чинності 28.03.2015. Вказаним Законом було встановлено, що суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 15 відсотків лише за наявності стажу роботи на посаді судді більше 3 років.

Опрос