Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О реализации пилотного проекта в сфере государственной регистрации вещных прав на недвижимое имущество и их отягощений относительно предварительной подачи заявлений

Минюст
Разъяснение от 22.07.2015

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо попередньої подачі заяв

Розробником проекту наказу "Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо попередньої подачі заяв" був Департамент цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин.

Міністерство юстиції України наказом від 07 липня 2015 року N 1159/5 "Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо попередньої подачі заяв", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 липня 2015 року за N 794/27239 (далі - Наказ), запровадило в Україні пілотний проект у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо попередньої подачі заяв.

Попередній розгляд заяв у сфері державної реєстрації прав є новелою у законодавстві, що регулює сферу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Відтепер, особа, яка прийняла документи, буде зобов'язана надати офіційний висновок заявнику щодо їх комплектності та правильності.

Наказ набирає чинності з 21 липня 2015 року та діятиме на території Одеської та Київської областей.

Метою вказаного пілотного проекту є зменшення кількості відмов у державній реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також зручність отримання заявниками послуг у відповідній сфері. Адже для Міністерства юстиції України на першій позиції завжди стоять інтереси та зручність споживачів реєстраційних послуг.

Опрос