Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об информации Счетной палаты Украины относительно анализа состояния задолженности по выплате заработной платы

Комитет ВР Украины по вопросам социальной политики; занятости и пенсионного обеспечения
Решение от 11.02.2015 № 9

КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ, ЗАЙНЯТОСТІ ТА ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

РІШЕННЯ

від 11 лютого 2015 року
протокол N 9

Про інформацію Рахункової палати України щодо аналізу стану заборгованості з виплати заробітної плати

Відповідно до статей 14, 31 Закону України "Про комітети Верховної Ради України", заслухавши та обговоривши інформацію Рахункової палати України щодо аналізу стану заборгованості з виплати заробітної плати, Комітет зазначає наступне.

Інформація Рахункової палати України свідчить, що основними причинами зростання та накопичення заборгованості з виплати заробітної плати є, зокрема, низький рівень рентабельності та збитковість підприємств; відсутність обігових коштів через наявність дебіторської заборгованості; низька платіжна дисципліна; практика передачі суб'єктами господарювання продукції без попередньої оплати; низький рівень претензійно-позовної роботи зі стягнення дебіторської заборгованості; недостатня ефективність управління державним майном; неефективне застосування процедур реструктуризації, санації та банкрутства підприємств, недостатність заходів, що вживаються арбітражними керуючими. Серед іншого причинами, які стримують погашення заборгованості з заробітної плати на економічно активних підприємствах, є призупинення господарської діяльності у зв'язку з бойовими діями на сході України, невиконання контрагентами договірних зобов'язань, недостатні обсяги збуту продукції та замовлень на виконання робіт.

Загалом перевіркою встановлено, що несвоєчасність виплати заробітної плати залишається на сьогодні однією з найгостріших соціальних проблем. Незважаючи на здійснювані органами державної влади та правоохоронними органами заходи, вона до цього часу не лише не розв'язана, а й протягом останнього часу суттєво поглиблена внаслідок впливу низки об'єктивних і суб'єктивних чинників.

Так, відповідно статистичних даних, заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 січня 2015 року становила 2436,8 млн. грн., яка у порівнянні до 1 січня 2014 року збільшилась у 3,2 рази. За оперативними даними щотижневого моніторингу Міністерства соціальної політики України, станом на 2 лютого 2015 року сума загальної заборгованості становить 2530,3 млн. грн.

У структурі заборгованості:

Опрос