Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно правовой и социальной защиты судей Донецкой и Луганской областей в связи с проведением на указанных территориях антитеррористической операции

Совет судей Украины
Решение от 23.12.2014 № 76

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 23 грудня 2014 року N 76

Заслухавши та обговоривши інформацію голови Ради суддів України Сімоненко В. М. та Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З. В. щодо правового та соціального захисту суддів Донецької та Луганської областей у зв'язку з проведенням на зазначених територіях антитерористичної операції, на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04.11.2014 "Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях", введеного в дію Указом Президента України від 14.11.2014 N 875/2014, відповідно до частини п'ятої статті 127 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого X з'їздом суддів України 16.09.2010 (із наступними змінами), Рада суддів України вирішила:

1. Враховуючи порушення принципів незалежності суддів у Донецькій та Луганській областях, визнати необхідним здійснення заходів щодо забезпечення гарантій незалежності суддів, у тому числі щодо їх переведення та виплати суддівської винагороди.

2. З цією метою вважати такими, що тимчасово прикріплені до штату судів того самого рівня і спеціалізації відповідно в Донецькій та Луганській областях, що функціонують на території, підконтрольній українській владі, суддів, які подали заяви на переведення на роботу на посадах суддів до інших судів України з судів, які тимчасово знаходяться на неконтрольованій території Донецької та Луганської областей, до прийняття рішення про їх переведення у встановленому законом порядку згідно з додатком.

3. Головам відповідних судів видати накази про тимчасове прикріплення таких суддів на підставі заяв суддів про прикріплення та штатних розписів судів у порядку та на умовах, визначених пунктом 2 цього рішення.

4. Зобов'язати Державну судову адміністрацію України забезпечити виплату:

- суддівської винагороди, обрахованої з дня останнього нарахування до дня тимчасового прикріплення, та допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу (у разі перебування у відпустці) та суддівської винагороди до моменту переведення в установленому законом порядку в судах, до яких вони тимчасово прикріплені;

Опрос