Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно обращения в Конституционный Суд Украины по вопросу конституционности Закона Украины от 16 сентября 2014 года N 1682-VII "Об очищении власти"

Совет судей Украины
Решение от 10.11.2014 № 61

РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 10 листопада 2014 року N 61

16 вересня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України N 1682-VII "Про очищення влади", який набрав чинності з 16 жовтня 2014 року.

З прийняттям Закону N 1682-VII, який став наслідком суспільно-політичних змін в Україні, було реалізовано прагнення громадськості до очищення влади в країні.

Згідно з преамбулою Закону N 1682-VII він визначає правові та організаційні засади проведення очищення влади (люстрації) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні.

Рада суддів України повністю підтримує задекларовану Законом N 1682-VII мету, а також прагнення громадськості якісно оновити владу в країні. Судова влада у цьому процесі не має бути винятком. Судова влада в Україні дійсно має низький рівень довіри та потребує його підвищення. Суспільна довіра й повага до судової влади є гарантією ефективності роботи судової системи. Судді зацікавлені в очищенні судової влади, зокрема, від тих, хто дискредитував себе недостойною поведінкою та прийнятими незаконними рішеннями. Це сприятиме підвищенню довіри суспільства до судової влади в Україні.

У 1996 році ПАРЄ прийняла резолюцію N 1096 "Про заходи щодо позбавлення від спадщини колишніх комуністичних тоталітарних систем" і рекомендувала державам, щоб будь-який процес люстрації та прийняті закони відповідали демократичному устрою держави й засадам верховенства права, адже їх метою повинне бути цілеспрямоване досягнення змін (пункти 12 і 13).

Опрос