Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно нецелесообразности создания Национальной школы правосудия

Совет судей хозяйственных судов Украины
Решение от 03.07.2014 № 307

РАДА СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 3 липня 2014 року N 307

До Ради суддів господарських судів України надійшло звернення в. о. ректора Національної школи суддів України Шукліної Н. Г. щодо висловлення позиції Ради суддів господарських судів України стосовно передбаченої проектом Закону України "Про прокуратуру" ліквідації Національної школи суддів України.

Проектом Закону України "Про прокуратуру" (реєстраційний номер N 3541 від 05.11.2013) передбачено створення вищого навчального закладу з підготовки прокурорів та суддів - Національної школи правосуддя. Такий заклад пропонується створити на базі Національної академії прокуратури України шляхом об'єднання з Національною школою суддів України.

Рада суддів господарських судів України вважає таке об'єднання недоцільним виходячи з наступного.

Відповідно до статті 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Зокрема, згідно зі статтею 126 Конституції України незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України, вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.

Консультативна рада європейських суддів у Висновку N 4 (2003) від 27.11.2003 щодо належної підготовки і підвищення кваліфікації суддів на національному та європейському рівнях з посиланням на вимоги Європейської Хартії про статус суддів наголошувала на важливості незалежності органу, відповідального за підготовку суддів, що випливає із загального принципу судової незалежності. Така підготовка суддів є також гарантією їхньої незалежності й безсторонності згідно з вимогами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (пункти 3, 4, 13 - 16 зазначеного Висновку).

Опрос