Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Разъяснение основных положений Порядка уведомления Уполномоченного относительно определения обработки персональных данных, представляющей особый риск для прав и свобод субъектов персональных данных

Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека
Разъяснение от 08.01.2014

УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Роз'яснення основних положень Порядку повідомлення Уповноваженого щодо визначення обробки персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб'єктів персональних даних

від 8 січня 2014 року

1. Згідно з Порядком повідомлення володільці, що здійснюють обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб'єктів персональних даних, повідомляють Уповноваженого про такі види обробки. Основним критерієм при визначенні того, чи становить певна обробка такий ризик є те, які категорії персональних даних обробляються.

2. В сенсі цього Порядку до таких категорій персональних даних слід відносити відомості про расове, етнічне та національне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та або організаціях, професійних спілках, релігійних організаціях чи в громадських організаціях світоглядної спрямованості, стан здоров'я, статеве життя, біометричні дані, генетичні дані, місцеперебування та або шляхи пересування особи, факт притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності, застосування щодо особи заходів в рамках досудового розслідування та заходів, передбачених Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність", вчинення щодо особи тих чи інших видів насильства.

3. При цьому обробка вважатиметься чутливою в разі, якщо 1) склад персональних даних про особу, які обробляються володільцем, включає відомості вказаного в п. 2 змісту або 2) коли володільцем обробляються персональні дані певної категорії суб'єктів, яку можна виділити за вказаним в п. 2 критерієм.

Опрос