Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Национальная стратегия трехстороннего сотрудничества по противодействию ВИЧ/СПИДу в сфере труда на 2012 - 2017 годы

Национальный трехсторонний социально-экономический совет при Президенте Украины
Письмо от 20.02.2012

НАЦІОНАЛЬНА ТРИСТОРОННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА РАДА

Національна стратегія тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці на 2012 - 2017 роки

Вступ

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) - це пандемія, яка вже охопила 40 мільйонів людей у всьому світі, і кількість інфікованих вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) постійно зростає.

Сьогодні також не заперечним є той факт, що проблема ВІЛ/СНІД не є суто медичною, а представляє собою одну із найбільших загроз для соціально-економічного прогресу в світі.

За висновками експертів та результатами досліджень - це один із важких викликів міжнародній спільноті, що становить загрозу національній безпеці країн світу.

Водночас, міжнародною спільнотою визнано, що ВІЛ/СНІД є особливо загрозливим для сфери праці. У червні 2000 року під час 88-ої сесії Міжнародної конференції праці була прийнята Резолюція, яка закликала Міжнародне бюро праці до посилення дій у відповідь на ВІЛ/СНІД, а за останнє десятиріччя сфера праці була визнана ключовою ареною, на якій необхідно зосередити боротьбу з ВІЛ/СНІДом.

Сьогодні проблема ВІЛ/СНІД у сфері праці ставить перед нами нові виклики. Відповіддю на них є новий міжнародний трудовий стандарт МОП - Рекомендація N 200, ухвалена у червні 2010 року, яка закликає держави-члени МОП розробляти та реалізовувати національні програми, які охоплюють працюючих у всіх сферах економічної діяльності, а також членів їх сімей.

Тристоронні партнери в усьому світі долучаються до заходів, скерованих на протидію епідемії ВІЛ/СНІД, у тому числі у сфері праці, а враховуючи темпи поширення ВІЛ у нашій країні, Україна також не є винятком у цій боротьбі.

Упродовж 2003 - 2010 років соціальними партнерами в Україні набуто певного досвіду у боротьбі з епідемією. Обізнаність із загрозливою ситуацією щодо ВІЛ/СНІД, прагнення до застосування ефективних засобів скоординованої діяльності урядових структур, профспілок і роботодавців, послугували ініціюванню з боку об'єднань профспілок і роботодавців розроблення проекту Національної стратегії тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні у сфері праці (далі - Стратегія) та внесення цього проекту на розгляд Національної тристоронньої соціально-економічної ради (далі - НТСЕР).

Необхідність вибудувати Стратегію була підтверджена НТСЕР, а її розроблення включено до основних напрямів її діяльності на 2011 рік.

Проект Стратегії розроблено тристоронньою робочою групою експертів, делегованих сторонами НТСЕР, і включає аналіз ситуації ВІЛ/СНІД у сфері праці та "дорожню карту" для тристоронніх партнерів в організації і здійсненні заходів щодо протидії цій епідемії.

I. Визначення термінів і скорочень

У цій Стратегії наведені нижче терміни та скорочення вживаються у такому значенні:

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини, що зумовлює захворювання на ВІЛ-інфекцію;

СНІД - синдром набутого імунодефіциту - стадія розвитку хвороби, зумовленої ВІЛ (ВІЛ-інфекції), що характеризується клінічними проявами, спричиненими глибоким ураженням імунної системи людини під впливом ВІЛ; ВІЛ-інфекція набуває клінічних проявів у вигляді різноманітних інфекційних, паразитарних захворювань, злоякісних пухлин, інших хвороб;

"ЛЖВ" - люди, які живуть з ВІЛ, ВІЛ-інфіковані особи та особи, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ;

Опрос