Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно утверждения Положения о порядке сдачи кандидатами на должность судьи квалификационного экзамена и методике его оценивания

Высшая квалификационная комиссия судей Украины
Положение, Решение от 22.08.2012 № 206/пп-12
Утратил силу

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 22 серпня 2012 року N 206/пп-12

Рішення втратило чинність
(у зв'язку із затвердженням нового
Положення про порядок складення кандидатами
 на посаду судді кваліфікаційного іспиту та методику його оцінювання
 рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 від 10 липня 2013 року)

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі: головуючого - Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Самсіна І. Л., членів комісії: Горбачової Л. П., Колеснік Г. А., Марцинкевича А. М., Мельника М. Г., Мікуліна В. П., Пінчука М. Г., Сокуренка Д. М., Шаргала В. І., розглянувши пропозицію секретаря Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо затвердження Положення про порядок складення кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту та методику його оцінювання, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 2 червня 2011 року N 1762/пп-11, у новій редакції, встановила:

Згідно зі статтею 91 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює в установленому Законом порядку повноваження щодо проведення добору кандидатів на посаду судді вперше, в тому числі організовує проведення щодо них спеціальної перевірки відповідно до закону та приймає кваліфікаційний іспит.

Відповідно до статей 66, 70 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" однією із стадій призначення на посаду судді вперше є складення кандидатом на посаду судді кваліфікаційного іспиту перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України з метою виявлення належних теоретичних знань та рівня професійної підготовки кандидата на посаду судді, ступеня його готовності здійснювати правосуддя з юрисдикції відповідного суду, а також особистих і моральних якостей кандидата. Порядок складення кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання визначається положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

З метою проведення добору кандидатів на посаду судді рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 2 червня 2011 року N 1762/пп-11 було затверджено Положення про порядок складення кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту та методику його оцінювання (далі - Положення).

Протягом січня - лютого 2012 року у рамках діяльності робочої групи щодо вдосконалення процедури добору кандидатів на посаду судді вперше Комісією були напрацьовані окремі рекомендації та пропозиції з метою організаційного та змістовного удосконалення проведення добору кандидатів на посаду судді вперше, у тому числі проведення кваліфікаційного іспиту як обов'язкової стадії добору, визначеної Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

У зв'язку з вищевикладеним та з метою врахування висновків робочої групи щодо вдосконалення процедури добору кандидатів на посаду судді вперше, зокрема, у частині хронологічного розмежування дат складання письмового анонімного тестування та виконання кандидатом на посаду судді практичного завдання як складових кваліфікаційного іспиту, формування тестової бази для виявлення належних теоретичних знань та створення ефективного механізму виявлення рівня професійної підготовки кандидатів на посуд судді, модернізації системи оцінювання виконання практичного завдання під час складення кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту відповідно до єдиних критеріїв оцінювання, забезпечення анонімності при проведенні тестування та виконанні практичного завдання, секретар Комісії вніс на обговорення проект Положення про порядок складення кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту та методику його оцінювання у новій редакції.

Обговоривши запропонований проект нової редакції Положення, перевіривши його на відповідність вимогам Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Комісія дійшла висновку про необхідність затвердження Положення про порядок складення кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту та методику його оцінювання у новій редакції.

Враховуючи викладене та, керуючись статтями 66, 70, 91 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила:

1. Затвердити Положення про порядок складення кандидатами на посаду судді кваліфікаційного іспиту та методику його оцінювання у новій редакції (додається).

 

Опрос