Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об одобрении проекта Концепции Государственной научно-технической программы "Биофортификация и функциональные продукты на основе растительного сырья на 2012 - 2016 годы"

Национальная академия наук
Постановление от 08.06.2011 № 189

ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 8 червня 2011 року N 189

Про схвалення проекту Концепції Державної науково-технічної програми "Біофортифікація та функціональні продукти на основі рослинної сировини на 2012 - 2016 роки"

Заслухавши та обговоривши проект Концепції Державної науково-технічної програми "Біофортифікація та функціональні продукти на основі рослинної сировини на 2012 - 2016 роки", Президія НАН України відзначає, що в установах НАН України здійснюються важливі дослідження з розроблення новітніх стратегій біофортифікації та фортифікації харчових продуктів.

Зокрема, наукові дослідження в галузі біофортифікації та розробки функціональних продуктів харчування проводять Державна установа "Інститут харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України", інститути фізіології рослин та генетики, клітинної біології та генетичної інженерії, мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного, біохімії ім. О. В. Палладіна, фізіології ім. О. О. Богомольця, біології клітини, біоорганічної хімії та нафтохімії, органічної хімії, а також Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України.

Серед результатів досліджень, впроваджених у виробництво, - нові сорти рослин, створені з урахуванням стратегії біофортифікації; хліб, хлібобулочні, борошняні кондитерські вироби з добавками вітамінів групи B, A, E, кальцію, заліза, йоду, селену та ін.; молоко і молочні продукти з полівітамінними комплексами, молочнокислими і лактобактеріями; низькокалорійні олієжирові продукти з функціональними інгредієнтами; безалкогольні напої з екстрактами лікарських рослин тощо.

Опрос