Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Участие средств массовой информации относительно обеспечения правового образования населения. Опыт создания детских телепрограмм правового направления

Всеукраинский межведомственный координационно-методический совет по правовому образованию населения
Рекомендация от 20.05.2011

ВСЕУКРАЇНСЬКА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ

РЕКОМЕНДАЦІЇ

від 20 травня 2011 року

Участь засобів масової інформації щодо забезпечення правової освіти населення. Досвід створення дитячих телепрограм правового спрямування

Становлення України як демократичної правової держави, формування засад громадянського суспільства зумовлюють необхідність підвищення рівня правової освіти населення.

У першу чергу потребують вирішення на державному рівні питання розвитку правосвідомості населення, підвищення правової культури та подолання правового нігілізму. Одержання правових знань громадянами є чи не найголовнішим завданням на сьогодні. І саме правова освіта має на меті формування високого рівня правової культури та правосвідомості особи, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як члена громадянського суспільства.

У сучасних умовах розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні значно зростає роль правової освіти та правового виховання населення. Розвиток економічних та політичних процесів, соціальних відносин, розширення комунікативних зв'язків між людьми, зростання їх відповідальності за формування власної долі потребує глибоких правових знань.

Здійснення правової освіти, правового виховання та підвищення правової свідомості передбачає створення системи навчання і виховання, направленої на формування нового вищого рівня правової культури, яка включає отримання системних знань про право, правопорядок, суспільні правовідносини.

Саме поширення правової інформації у газетах, телерадіоканалах, через мережу Інтернет є одним з найпотужніших і найвпливовіших засобів забезпечення доступу громадян до такої інформації. Про закон потрібно говорити професійно, захоплююче і доступно. Потрібно використовувати такі форми правового виховання, які дійдуть не тільки до розуму, але й до серця кожної молодої людини.

Опрос