Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснения [относительно применения государственного языка Украины при маркировке упаковок лекарственных средств]

Минюст
Письмо от 13.09.2010 № 10580-0-26-10-21

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.09.2010 р. N 10580-0-26-10-21

Щодо надання роз'яснення

Міністерство юстиції України у зв'язку з вашим листом щодо падання роз'яснення стосовно застосування державної мови України при маркуванні упаковок лікарських засобів, в межах компетенції, повідомляє.

Відповідно до абзацу дев'ятнадцятого частини першої статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови.

На сьогодні питання мовної політики регулюється Конституцією України та законами України. Так, частинами першою, третьою та п'ятою статті 10 Конституції України визначено, що державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Рішенням Конституційного Суду України від 14.12.99 р. N 10-рп (справа про застосування української мови) надано тлумачення положенню частини першої статті 10 Конституції України, відповідно до якого українська мова як державна є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п'ята статті 10 Конституції України).

Опрос