Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно возможности отнесения проектного института "Запоріжцивільпроект" к научным учреждениям

Министерство образования и науки
Письмо от 27.02.2003 № 1/12-595

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.02.2003 р. N 1/12-595

Щодо можливості віднесення проектного інституту "Запоріжцивільпроект" до наукових установ

У Міністерстві освіти і науки України розглянуто лист Пенсійного фонду України від 23.01.2003 N 03/456 (до листа народного депутата України Ю. А. Кармазіна) щодо можливості віднесення проектного інституту "Запоріжцивільпроект", що належить до сфери управління Державного комітету України з будівництва та архітектури, до наукових установ.

За змістом листа та згідно з повноваженнями міністерства повідомляємо, що:

1. При розгляді питання щодо віднесення окремих видів діяльності до наукової (науково-технічної) діяльності слід керуватися відповідними визначеннями, наведеними в статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (далі - Закон), зокрема: наукова діяльність, науково-технічна діяльність, науковий результат, науково-прикладний результат.

Зауважимо, що згідно із Законом результат наукової (науково-технічної) діяльності має містити елементи наукової новизни (нове знання, нове конструктивне чи нове технологічне рішення, нова розробка тощо).

Діяльність (у тому числі і характерні для проектних організацій види робіт - технічне керівництво проектом, розробка проектно-кошторисної документації, розрахунки, що визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні, економічні та інші рішення, розробка типових чи індивідуальних проектів для різних галузей промисловості тощо), яка має своїм результатом інженерне (або інше) рішення, що не містить наукової новизни, не може бути віднесена до наукової (науково-технічної) діяльності.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос